Koszt wymiany ekranu w smartfonie - rozebrany telefon
News

Koszt wymiany ekranu w smartfonie

30.12.2020
Jaki jest koszt wymiany ekranu w smartfonie to jedno z częściej zadawanych pytań we wszelkiego rodzaju serwisach. I w przypadku każdego urządzenia, które trafia w ręce serwisantów, odpowiedzi mogą być różne. Nie zmienia to jednak tego, że koszt wymiany wyświetlacza w smartfonie jest droższy, niż odpowiednie jego zabezpieczenie. Co zrobić, kiedy nasz smartfon będzie potrzebował naprawy ekranu i jak się przed taką wymianą zabezpieczyć?

Jaki jest koszt wymiany ekranu w smartfonie to jedno z częściej zadawanych pytań we wszelkiego rodzaju serwisach. I w przypadku każdego urządzenia, które trafia w ręce serwisantów, odpowiedzi mogą być różne. Nie zmienia to jednak tego, że koszt wymiany wyświetlacza w smartfonie jest droższy, niż odpowiednie jego zabezpieczenie. Co zrobić, kiedy nasz smartfon będzie potrzebował naprawy ekranu i jak się przed taką wymianą zabezpieczyć?

Najczęstsze przyczyny zbicia ekranów w smartfonach

Nowe smartfony to jedno z największych osiągnięć technologicznych ostatnich lat. Urządzenia, które z powodzeniem mogą zastąpić komputer. Nie tylko w kwestii pracy, ale także i rozrywki. Nowe smartfony, a szczególnie flagowe modele, potrafią być już wyposażone w wyświetlacze o odświeżaniu 120 Hz. To sprawia, że nie tylko obraz na nich wygląda zdecydowanie lepiej, ale też niestety może podwyższać cenę samego urządzenia. To sprawia, że koszty wymiany ekranu w smartfonie mogą być ogromne. Jakie są jednak przyczyny zbicia ekranu w telefonie?

Smartfony, a szczególnie te z wyższej półki, rzadko kiedy mają już wokół wyświetlacza ramki. Ekrany potrafią „zachodzić” na boki urządzenia, a to sprawia, że są podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nawet upadek z niewielkiej wysokości może sprawić, że na wyświetlaczu pojawi się pęknięcie lub tzw. pajęczyna. Upadek to jedna z przyczyn zbicia ekranu w smartfonie, ale do tego może dojść też zbyt mocny nacisk na ścianki urządzenia. Ten może występować w chwili, kiedy włożymy telefon w np. uchwyt samochodowy lub ten w kijku do selfie. Wbrew pozorom, smartfony to dość kruche sprzęty, więc należy się z nimi obchodzić łagodnie.

Koszt wymiany ekranu w smartfonie - zepsuty tlefon

Skutki zbicia ekranu w telefonach z ekranem dotykowym?

Obecnie trudno znaleźć smartfona, który nie ma w całość ekranu dotykowego. Kiedyś standardem było to, że urządzenia tego typu wyposażano jeszcze w fizyczną klawiaturę. Teraz, kiedy uszkodzony zostanie wyświetlacz smartfona, trudno go nawet obsługiwać. Wiele oczywiście zależy od stopnia uszkodzenia, ale nawet najmniejsze rysy czy wgniecenia mogą sprawić, że ekran przestanie reagować na dotyk. Do tego dochodzi niebezpieczeństwo spięcia, więc uszkodzony wyświetlacz powinno się jak najszybciej wymienić na nowy.

Koszt wymiany ekranu w smartfonie - pajączek w telefonie

Ile kosztuje wymiana ekranu w najnowszych telefonach?

Decydując się na kupno najnowszego smartfona, trzeba liczyć się z wysokimi kosztami jego naprawy. Nowoczesne ekrany kosztują dużo, więc ich wymiana czasem jest zupełnie nieopłacalna. Koszt wymiany ekranu we flagowcu potrafi sięgać nawet dwóch tysięcy złotych, jeżeli mówimy o autoryzowanych serwisach. W przypadku starszych modeli ceny mogą wahać się od 200 do nawet 800 złotych. Widać więc, że są to znaczne kwoty, które nie zawsze może od razu „wyłożyć”. Czasem jednak nie ma wyboru, ponieważ nowy telefon nie jest w naszym zasięgu. Dlatego warto przed uszkodzeniem wyświetlacza odpowiednio się zabezpieczyć.

Koszt wymiany ekranu w smartfonie - zbity ekran w telefonie

Jak chronić telefon przed uszkodzeniem?

Najlepszą ochroną dla smartfona będzie odpowiednie etui na telefon. Wybór różnego rodzaju caseów na smartfona może z początku przytłoczyć. Wielu producentów smartfonów dołącza do urządzenia najprostsze etui na smartfona, które wykonane jest zazwyczaj z miękkiej gumy. To nie gwarantuje niestety ochrony na odpowiednim poziomie w chwili upadku. Dlatego warto zainwestować w case na smartfona, który został dopasowany do konkretnego modelu urządzenia i został wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Można także zdecydować się na tzw. pancerne etui, czyli dodatkowo wzmocnione na rogach oraz pleckach. Z takim etui można czuć się już znacznie pewniej. Warto także zdecydować się na nałożenie szkła hartowanego na wyświetlacz. To sprawi, że ten będzie odporniejszy na upadki, ale także i na wszelkiego rodzaju zarysowania. Nowe smartfony często mają także plecki wykonane ze szkła i je także warto zabezpieczyć. Szkło hartowane na tył telefonu również będzie dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którym zależy na tym, by ich urządzenie służyło dłużej w nienaruszonym stanie. Lepiej zainwestować w etui oraz szkło, niż potem szukać serwisu, który wymieni ekran w smartfonie.