Kiedy warto zdecydować się na precyzyjny druk 3D?
News

Kiedy warto zdecydować się na precyzyjny druk 3D?

10.11.2020
Druk 3D wielu osobom kojarzy się z elementami o niezbyt estetycznym wyglądzie i niewielkiej dokładności wymiarowej – rzeczywiście, to możliwe, ale tylko wtedy, gdy wykorzysta się drukarki starszej generacji. Te najnowocześniejsze pozwalają na precyzyjny druk 3D z dokładnością do dziesiątek milimetra!

Na czym polega precyzyjny druk 3D?

Technika druku trójwymiarowego jest dzisiaj bardzo rozbudowaną dziedziną, która obejmuje różne technologie druku. Starszej generacji drukarki oraz te w najniższych cenach działają na bazie technologii FDM, czyli Fused Deposition Modeling. Chociaż pozwala ona na wykonanie dobrej jakości elementów, na przykład prototypów czy części, to jednak warto wskazać, że nie są one bardzo precyzyjne. Alternatywą dla druku technologią FDM jest MJP – Multi Jet Printing. To właśnie ona określana jest jako precyzyjny druk 3D cechujący się bardzo wysoką dokładnością dla niemalże idealnego odwzorowania drukowanych elementów w stosunku do projektu.

Jakie zalety ma precyzyjny druk 3D?

Druk precyzyjny jest bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy ważne jest uzyskanie dokładności, ale też estetyki i trwałości gotowych elementów. Właśnie dlatego stosowany jest on wtedy, gdy elementy te wyróżniają się bardzo dużą dokładnością, zawierają ruchome elementy, cienkie, wolnostojące ścianki. Poprzez precyzyjny druk 3D można uzyskać także atrakcyjny wygląd elementów – cechują się one gładkimi ściankami, dlatego nie wymagają dodatkowej obróbki, by nadać im właściwą gładkość. Zatem efekt porównywalny jest wtedy do elementów przygotowywanych za pomocą wtryskarek i frezarek.

Jakie elementy wykonuje się poprzez precyzyjny druk 3D?

Ze względu na swoje zalety precyzyjny druk 3D ma bardzo szerokie zastosowanie. Bardzo często wykorzystywany jest on jako prototypowanie 3D, czyli służy do przygotowywania prototypów. Zapewnia wtedy ich wysoką jakość oraz powtarzalność. Również druk 3D tego typu jest używany często w przemyśle – służy do przygotowywania skomplikowanych obiektów technicznych, na przykład części zamiennych oraz innych elementów używanych w instalacjach czy maszynach, gdzie bardzo ważne jest uzyskanie dokładności tych elementów oraz ich wytrzymałości, by mogły one służyć przez długi czas. Świadczeniem usług w zakresie precyzyjnego druku 3D zajmuje się obecnie wiele firm, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w ramach przygotowania obiektów według dostarczonych planów. Adresy firm wykonujących elementy drukowane 3D na indywidualne zamówienie klientów można znaleźć online.

News Shopware – czym jest i czy warto z niego skorzystać

Znalezienie dobrej platformy e-commerce nie jest łatwe. Na rynku istnieje oczywiście wiele rozwiązań. W tym artykule bliżej przyjrzymy się jednemu z nich, a jest nim Shopware. czytaj więcej

News Czy warto zdecydować się na zakup hulajnogi elektrycznej?

Hulajnogi elektryczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Aktualnie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych oferowanych jest coraz więcej modeli, które zachwycają nie tylko parametrami technicznymi, lecz zachęcają do zakupu coraz niższą ceną. Warto dodać, że ten rodzaj transportu powoli spycha na drugi plan tradycyjne hulajnogi i rowery. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem hulajnogi elektrycznej, koniecznie przeczytaj ten tekst. czytaj więcej

News Live streaming w Twoim biznesie

Jak wyróżnić się w Internecie? Oto jest pytanie! Warto rozważyć w tej kwestii live streaming, który zyskuje na popularności. Liczby bowiem są imponujące. Trend, który podbija już USA (prognozy na 2021 rok przewidują wzrost rynku na około 70 mld dolarów), zaczyna coraz intensywniej wkraczać na nasz rynek. W 2019 roku padł rekord polskiego Youtube’a dotyczący relacji na żywo, którą w pewnym momencie oglądało ponad 200 000 osób! czytaj więcej

News Noktowizory cyfrowe i analogowe – jaki model kupić?

Noktowizory to niewielkie urządzenia pozwalające lepiej widzieć w ciemności. Są powszechnie wykorzystywane w wojsku, policji, służbach wywiadowczych czy oddziałach paramilitarnych, ale równie dużą popularnością cieszą się wśród osób niezwiązanych zawodowo ze wspomnianymi branżami. Na rynku dostępny jest duży wybór różnych rodzajów i modeli noktowizorów. Jaki sprzęt wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

1. Rodzaje noktowizorów
2. Na co zwrócić uwagę, wybierając noktowizor? czytaj więcej