Kiedy można przenieść numer do innej sieci?
News

Kiedy można przenieść numer do innej sieci?

26.05.2023
Przeniesienie numeru do innej sieci to dobry sposób, by uzyskać dostęp do bardziej atrakcyjnej oferty bez różnych problemów organizacyjnych. Kiedy można to zrobić i dlaczego warto?

Jak wygląda przeniesienie numeru do innej sieci?

Przeniesienie numeru do innej sieci to stosunkowo prosty proces – czasami może jednak wymagać odrobiny cierpliwości. Całość może potrwać do kilku dni. U niektórych operatorów taka opcja może być oferowana pod nazwą „portowanie numeru”. Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z nową siecią i dowiedzieć się, czy taka możliwość jest w ogóle dostępna. Warto mieć na uwadze, że część operatorów może nie oferować takiego rozwiązania, choć obecnie jest to raczej standard.

Kiedy można przenieść numer do innej sieci?

 

Przed przeniesieniem numeru klient powinien dostarczyć nowej sieci wszystkie niezbędne informacje. Mowa przede wszystkim o obecnym numerze i danych firmy, z którą dotychczas była podpisana umowa. Następnym etapem jest dopełnienie formalności z nowym operatorem, które przebiega w większości podobnie jak zwykłe podpisanie umowy.

 

Przeniesienie numeru telefonu do innej sieci jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które eliminuje wiele problemów, takich jak informowanie bliskich o nowym numerze. Przed podjęciem takiej decyzji warto jednak upewnić się co do warunków. Zdarza się, że użytkownik przenoszący numer traci niektóre funkcjonalności – np. usługi, których nie oferuje nowa sieć, lub dane zapisane na karcie SIM. Należy również dowiedzieć się, czy w ramach przeniesienia numeru pobierane są dodatkowe opłaty.

Dlaczego warto skorzystać z opcji przeniesienia numeru?

Na opcję przeniesienia swojego numeru telefonu decyduje się coraz większa liczba użytkowników. Nic dziwnego – skorzystanie z tego rozwiązania to gwarancja licznych korzyści. Przede wszystkim nie trzeba informować o nowym numerze swoich bliskich, klientów, współpracowników czy pracodawców, co bywa bardzo czasochłonne i uciążliwe. Warto zaznaczyć także, że przeniesienie numeru często wiąże się z licznymi oszczędnościami. Dzięki tej opcji użytkownicy mogą w wygodny sposób wybrać ofertę innej sieci, która lepiej odpowiada ich potrzebom i jest oferowana w bardziej atrakcyjnej cenie.

Kiedy można przenieść numer do innej sieci?

Przeniesienie numeru do sieci Otvarta

Jedną z sieci, które oferują przeniesienie numeru na atrakcyjnych warunkach, jest Otvarta. To polski operator, u którego można znaleźć m.in. najtańszy abonament na rynku – już od 9,99 zł miesięcznie. Firma działa na rynku od 2004 roku; przez długi czas sieć kierowała usługi wyłącznie do klientów biznesowych, jednak obecnie mogą z niej skorzystać także klienci indywidualni. Oprócz rozmów, SMS-ów i MMS-ów oferta abonamentowa oferuje również szeroki wybór rozwiązań z zakresu internetu mobilnego. Co ciekawe, z Otvarta można liczyć nie tylko na standardowy transfer danych, lecz także m.in. usługi ze stałym adresem IP. Warto przy tym zaznaczyć, że sieć jest zawsze otwarta na innowacyjne rozwiązania – to jeden z pierwszych operatorów w Polsce, którzy wprowadzili do oferty internet mobilny 5G. Dodatkowo już teraz klienci sieci Otvarta mogą skorzystać z karty eSIM, czyli wirtualnego odpowiednika fizycznej karty.

Zasięg 5G

Przeniesienie numeru czy wirtualne karty eSIM to nie wszystko, co ma do zaoferowania sieć Otvarta. Kluczową część oferty stanowi szybki internet 5G, który stopniowo zastępuje wykorzystywany wcześniej internet LTE. Z takim rozwiązaniem można liczyć na najlepszą prędkość, minimalne opóźnienia i szereg innych korzyści. Co ważne, nawet najtańszy abonament komórkowy u tego operatora gwarantuje dostęp do tej technologii.

Najtańszy abonament bez telefonu

Jak zaoszczędzić na abonamencie? Warto zastanowić się nad ofertami umożliwiającymi korzystanie z usług bez zakupu urządzenia. Najtańszy abonament bez telefonu, który dodatkowo umożliwia korzystanie z 5G, można znaleźć właśnie w ofercie sieci Otvarta. W ten sposób można znacznie zmniejszyć wydatki, np. pozostając przy obecnym urządzeniu czy kupując nowy sprzęt w sklepie z elektroniką, gdzie raty będą niższe niż u operatora.

Dlaczego warto wybrać abonament?

Nawet tani abonament to rozwiązanie, które oferuje wiele zalet w stosunku do usług typu prepaid. Stawiając na telefon na kartę, trzeba liczyć się z koniecznością regularnego doładowywania – może się również zdarzyć, że pakiet wyczerpie się w najmniej korzystnym momencie. Przy abonamencie ten problem praktycznie nie występuje: można bez problemu zadbać o stały dostęp do usług. Dodatkowo takie rozwiązanie wiąże się często z korzystniejszymi cenami za pakiety. Z siecią Otvarta można liczyć na oferty zapewniające szybki internet mobilny, a także rozmowy i wiadomości bez limitu w najlepszych cenach.

Abonament telefoniczny dla najbardziej wymagających użytkowników

Otvarta to nowoczesna sieć komórkowa, w której można wybrać atrakcyjny abonament telefoniczny w bardzo korzystnej cenie. Oferta marki jest dopasowana tak, aby sprostać potrzebom różnych klientów – m.in. firm, osób prywatnych czy całych rodzin. Decydując się na przeniesienie numeru do tego operatora, można liczyć nie tylko na najlepsze ceny, lecz także dopasowanie poszczególnych taryf do rzeczywistych potrzeb oraz atrakcyjne promocje. Nielimitowane rozmowy i SMS-y, zasięg 5G pokrywający prawie całą Polską, internet mobilny z opcją stałego IP – to tylko niektóre powody, dla których naprawdę warto zainteresować się propozycjami firmy. Koniecznie sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania Otvarta!

 

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Poznaj korzyści płynące z przeniesienia numeru do Orange Flex

Od niedawna Orange oferuje zupełnie nową taryfę, czyli Orange Flex. Dowiedz się na czym polega, jak przenieść numer i dlaczego warto. czytaj więcej

Case Study Jak przenieść linie telefoniczne jeśli nie ma takiej możliwości?

Autoryzowana Stacja Obsługi Pojazdów (okolice Bielska-Białej) przeniosła swoją lokalizacje do nowego miejsca. Operator, który świadczył dotychczas usługę w poprzedniej lokalizacji, nie miał możliwości przeniesienia linii telefonicznej do nowej lokalizacji. czytaj więcej

News Jak przenieść numer do innej sieci komórkowej?

Przeniesienie numeru od jednego operatora telekomunikacyjnego do drugiego nie powinno sprawiać większych problemów. Od kilku lat proces ten jest bardzo prosty i wygodny dla użytkownika telefonu. czytaj więcej