Kamera IP na zewnątrz
News

Kamera IP na zewnątrz

24.05.2021
Budowa sprawnej sieci monitoringu na zewnątrz obiektu może być nie lada wyzwaniem. Warto zatem wiedzieć, czym należy się kierować, aby stworzyć sprawnie działający system, który jest w stanie skutecznie zabezpieczyć wszystkie newralgiczne punkty naszej posesji.

Przede wszystkim należy zacząć od wyboru urządzeń monitorujących. Kamera IP na zewnątrz obiektu musi spełniać bowiem określone certyfikatem normy, które potwierdzają jej przystosowanie do pracy w rozmaitych warunkach atmosferycznych.

 

Rodzaje kamer zewnętrznych

 

Wybierając kamerę do monitorowania naszej posesji, powinniśmy zwrócić uwagę na jej typ. Najbardziej oczywistym wyborem będzie klasyczna kamera cylindryczna. Zaletą tego typu kamer jest możliwość 3 poziomowej regulacji na śrubach, co skutecznie zabezpieczy ją przed zerwaniem przez silny podmuch wiatru lub przez wandali. Kolejnym rodzajem są kamery obrotowe. Oferują szersze pole widzenia niż kamery tubowe, co jest nie bez znaczenia przy zabezpieczaniu dużych, otwartych przestrzeni.

 

Przy zakupie kamery musimy również wziąć pod lupę kilka znaczących aspektów technicznych. Przede wszystkim na oferowaną jakość obrazu. Przyjmuje się, że standardowym formatem jest jakość Full HD, która pozwala na czytelne rozpoznanie szczegółów. Należy pamiętać, że w przypadku kamer o lepszej jakości musimy dobrać do nich również odpowiedni rejestrator, który pozwoli na odtwarzanie materiału w rozdzielczości np.: 4K.

 

Na rynku jest dostępnych wielu różnych producentów oferujących kamery IP do użytku zewnętrznego. Najbardziej popularne marki to Dahua oraz Hikvision, które w swoim portfolio mają zarówno kamery oferujące standardowy monitoring, jak i bardziej zaawansowane urządzenia z dodatkowymi funkcjami takimi nawet jak pomiar temperatury. Najnowsze typy kamer rejestrują obraz w rozdzielczości 4K, co pozwoli wykryć wszystkie szczegóły, a także transmitują dźwięk. Wygodne sterowanie poprzez aplikację umożliwia natychmiastowy podgląd tego, co dzieje się na terenie posesji, nawet jeśli właściciela nie ma w danym czasie w domu. Przeprowadzone przez producentów monitoringu badania jasno wskazują, że sama obecność kamer monitoringu na obiekcie odstrasza znaczną część przestępców przed próbą włamania. W połączeniu z innymi urządzeniami alarmowymi, takimi jak syreny, czy elektroniczne zamki pozwala to na stworzenie prawdziwie nowoczesnego systemu zabezpieczeń, który zapewni odpowiednią ochronę budynku. Co warto wiedzieć, profesjonalne kamery do monitoringu są dostępne w przystępnych cenach, dzięki czemu coraz więcej osób może pozwolić sobie na montaż tego typu zabezpieczenia na swojej posesji.

 

Jak zamontować kamerę na zewnątrz budynku?

 

Poprawny montaż kamery jest równie istotny, jak jej parametry techniczne. Źle zamontowane kamery nie pokryją bowiem odpowiednio wszystkich kluczowych miejsc, które powinny być objęte monitoringiem, pozostawiając lukę w naszym systemie bezpieczeństwa. Kamera musi być umieszczona również na odpowiedniej wysokości, tak aby nikt nie miał możliwości uszkodzenia jej lub zerwania. Należy wziąć pod uwagę także wszystkie obiekty, które mogą blokować pole widzenia, takie jak dachy, czy drzewa lub wysokie płoty. Stosując kamery analogowe musimy wziąć pod uwagę również długość kabla, jaki będzie potrzebny do podłączenia kamery do sieci. Ostatnią ważną kwestią jest zasilanie. Kamera może korzystać z zasilaczy podłączonych bezpośrednio do niej lub z zasilacza centralnego.

News Bezpieczeństwo informacji podstawą prawidłowego działania firmy

Poufne dane i informacje to coś, od czego zależy nie tylko prawidłowe funkcjonowanie ale czasem byt przedsiębiorstwa. Konkurencja nie śpi i trzeba liczyć się z tym, że będzie próbowała przejąć klientów, poznać zasady działania, ukraść pomysły i know-how. czytaj więcej

News O procesach, które warto przekazać zewnętrznemu partnerowi

Coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące z outsourcingu. W zależności od profilu działalności, przedsiębiorcy decydują się przekazać w ręce specjalistów różne zadania. Jakie procesy najczęściej są przedmiotem umowy outsourcingu? czytaj więcej

News Druk na siatce banerowej mesh z Intprint.pl to skuteczny reklamowo-informacyjny sposób na przyciągnięcie klientów

Druk wielkoformatowy na siatce banerowej umieszczonej na elewacjach, końcach budynków i innych miejscach w celu reklamy usług lub towarów to doskonała okazja marketingowa. Nie ma sobie równych pod względem ochrony konsumentów. W końcu deklarując się w ten sposób, reklamodawca przyciąga dużą liczbę potencjalnych klientów. czytaj więcej

News iPhone 12 Pro Max | Kolekcja wyjątkowych etui marki Spigen

Spigen to amerykański producent akcesoriów GSM, który cieszy się popularnością w niemal każdym zakątku świata. Akcesoria marki to produkty klasy premium, które bez względu na model zachowują swój wysoki standard jakości, oparty na dopracowanym designie i wykorzystaniu trwałych materiałów. W ofercie marki znajdziemy przede wszystkim akcesoria do znanych telefonów z średnich i wysokich półek cenowych. Jednym z nich jest iPhone 12 Pro Max, do którego marka przygotowała wiele modeli unikalnych akcesoriów. W ofercie znajdziemy zarówno pancerne pokrowce, eleganckie i klasyczne etui oraz delikatne i kobiece obudowy. Oto najnowsza kolekcja etui Spigen do Apple iPhone 12 Pro Max. czytaj więcej