Jakie usterki zdarzają się w MacBook Air 13?
News

Jakie usterki zdarzają się w MacBook Air 13?

11.12.2020
Nawet sprzęt Apple ulega awarii. W przypadku MacBook Air 13 najczęstsze usterki dotyczą: klawiatury, baterii, układu chłodzenia lub dysku. Jak sobie z nimi radzić i gdzie szukać profesjonalnej pomocy?

Wymiana klawiatury w MacBook Air 13

Jeśli klawiatura w Twoim MacBook Air 13 nie działa lub nie reaguje na przyciskanie klawiszy, prawdopodobnie musisz ją wymienić. Innymi czynnikami mogącymi świadczyć o konieczności zmiany jest m.in.: zacinanie się przycisków lub niedziałające podświetlenie. Problem z klawiaturą należy rozwiązać jak najszybciej, ponieważ drobna awaria przycisków może przerodzić się w globalną usterkę całego komputera!

Klawiatura w laptopach jest narażona na wiele usterek ze względu na częste jej wykorzystywanie. Właśnie dlatego warto wiedzieć, iż istnieje wiele punktów, specjalizujących się w naprawie sprzętu Apple. Serwis iClinica to jeden z nich!

Kiedy warto wymienić baterię?

Bateria jest sercem MacBook Air 13. To właśnie ona napędza całe urządzenie i pozwala na korzystanie z niego bez potrzeby podłączania do prądu. Tym samym, kiedy bateria ulega awarii, używanie laptopa staje się albo znacznie utrudnione, albo w ogóle niemożliwe!

Najpoważniejszymi symptomami, świadczącymi o konieczności wymiany baterii, są:

  • szybkie rozładowywanie się sprzętu,
  • niemożliwość naładowania baterii do końca,
  • wyłączanie się MacBook Air 13 mimo pełnej baterii.

Oczywiście problemów z baterią może być o wiele więcej, dlatego rekomendujemy obserwowanie swojego urządzenia pod kątem wszelkich zmian w jego wytrzymałości bez podłączonego zasilania.

Regeneracja układu chłodzenia

Laptop nie powinien się przegrzewać. Jeśli tak się dzieje, to znak, że jego układ chłodzenia nie pracuje w odpowiedni sposób! Nienaprawiona usterka może w bardzo szybkim czasie przerodzić się w uszkodzenie całego laptopa. Tym samym, jeśli MacBook Air 13 pracuje głośniej niż zazwyczaj lub wyczuwasz jego podniesioną temperaturę, jak najszybciej zgłoś się do profesjonalnego serwisu Apple, aby naprawić awarię. W przeciwnym razie narażasz się na znacznie poważniejsze konsekwencje!

Wymień dysk i przyspiesz pracę MacBook Air 13!

Jeśli należysz do osób, które lubią kolekcjonować zdjęcia, dokumenty i inne pliki na komputerze, powinieneś sprawdzić pojemność dysku swojego urządzenia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wolna praca sprzętu, na którą narzekasz, jest wywołana przepełnionym dyskiem! Rozwiązaniem tego problemu jest naturalnie wymiana dysku na nowy (np. z HDD na SSD) lub przechowywanie plików w tzw. chmurze.

Wymiana dysku w MacBook Air 13 powinna więc nastąpić zawsze, gdy laptop pracuje zbyt wolno oraz gdy dysk uległ uszkodzeniu lub jest przepełniony.

Naprawa usterek w MacBook Air 13

Pewnych usterek w sprzętach elektronicznych nie można uniknąć. Należą do nich awarie związane z zasilaniem, klawiaturą lub dyskiem. Są to elementy, których eksploatacja przebiega każdego dnia. W rezultacie mają one prawo się zepsuć! Jednak Twoim zadaniem – jako szczęśliwego posiadacza sprzętu Apple – jest zadbanie o ich naprawę. Serwis iClinica specjalizuje się w naprawie usterek urządzeń Apple. Stacjonarne punkty znajdziesz w największych miastach w Polsce, co pozwoli Ci w błyskawiczny sposób naprawić uszkodzone urządzenie i ponownie cieszyć się możliwością korzystania z jego potencjału.

News 90% właścicieli popełnia te błędy przy wyborze hostingu

Szykujesz się do zmiany hostingu? Twój dotychczasowy nie spełniał Twoich wymagań lub po prostu szukasz czegoś nowego? Niezależnie od przyczyny migracji Twojej strony internetowej nie popełniaj tych samych błędów, co 90% właścicieli witryn www. czytaj więcej

News Efektywne rozwiązania telekomunikacyjne dla firm posiadających wirtualne biura i filie

Wybór rozwiązania telekomunikacyjnego VoIP dla małej lub średniej firmy wiąże się nie tylko z decyzją o tym, jaki model telefonu zainstalować np. w recepcji, a jaki lepiej sprawdzi się w magazynie. Aby użytkowanie wszystkich tych urządzeń było jak najbardziej komfortowe, a instalacja jak najprostsza, warto zwrócić uwagę również na kwestie uniwersalności i elastyczności danej oferty.

Dlatego warto wybierać rozwiązania kompatybilne z różnymi dostawcami SIP, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości płynące z tej technologii, połączyć aktualny system telefoniczny z siecią VoIP, a jednocześnie skutecznie zarządzać kosztami komunikacji w firmie. Dowiedz się więcej o tym jak unowocześnić procesy telekomunikacyjnie w firmie, dzięki zastosowaniu bramek VoIP marki Grandstream. czytaj więcej

Case Study Wymiana trzech central analogowych na jedną centralę IP PBX

3 lokalizacje klienta i w każdej z nich analogowa centrala telefoniczna. Do każdej centrali doprowadzonych po kilka telefonicznych linii analogowych z których korzystało od 50-ciu do 60-ciu użytkowników. Ciągle zajęte linie telefoniczne, brak możliwości dodzwonienia się i brak komunikacji pomiędzy lokalizacjami. Codzienna męczarnia z telefonami dla wszystkich. Taki zastaliśmy obraz telekomunikacji w trzech budynkach klienta. Jak to rozwiązaliśmy? czytaj więcej

Wiadomości firmowe Komentarz Veeam dotyczący sabotażu w Tesli

Andrzej Niziołek, starszy menedżer regionalny Veeam Software w północnej i południowej części Europy Wschodniej skomentował informację o sabotażu w Tesli. czytaj więcej