Jakie są zalety terminala płatniczego?
News

Jakie są zalety terminala płatniczego?

14.12.2021
Płacenie za zakupy kartą lub telefonem staje się coraz bardziej powszechne. Jaki terminal płatniczy wybrać? I w jaki sposób można otrzymać go za darmo i jednocześnie w pełni korzystać z jego możliwości?

Jakie są zalety posiada terminalu płatniczego?

Terminal płatniczy stał się niemal obowiązkowym wyposażeniem każdej firmy. Korzystają z niego nie tylko duże markety, dyskonty, ale również taksówkarze i inni przedsiębiorcy. Bezgotówkowych transakcji można dokonać już nawet w automatach parkingowych! Nie ma się co dziwić. Płacenie kartą, telefonem czy zegarkiem jest o wiele szybsze i znacznie prostsze. Nie wymaga noszenia przy sobie gotówki. Za zakupy zapłacisz nawet wtedy, gdy zapomnisz portfela z domu. Wystarczy, że masz swój smartfon.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to posiadanie czytnika kart płatniczych ma wiele zalet dla Twojej firmy. Przede wszystkim urządzenie przyśpiesza proces płatności. Sprzedawca nie musi przeliczać gotówki, nie ma tez problemu z wydawaniem reszty. Dzięki transakcjom bezgotówkowym pozbywasz się problemu z gotówką w kasie, jej wybieraniem i zanoszeniem do banku. Samo płacenie kartą czy telefonem jest dziecinnie proste, a każda transakcja szyfrowana.

Ponadto, umożliwiając płacenie bezgotówkowe budujesz pozytywny wizerunek firmy, która jest nowoczesna i podąża za najnowszymi trendami. Ludzie cenią sobie punkty, w których mogą płacić w taki sposób, bez żadnych „gotówkowych” ograniczeń. Co więcej, nowoczesne modele terminali posiadają również dodatkowe funkcje, jak możliwość doładowania telefonu, co dodatkowo może zwiększyć codzienny utarg.

Jaki terminal płatniczy wybrać – mobilny czy stacjonarny?

Nie ulega wątpliwości, że jako przedsiębiorca powinieneś zainwestować w terminal płatniczy. Problem pojawia się, gdy musisz wybrać konkretny model. A szeroki wybór wcale nie ułatwia zadania. Istnieją dwa rodzaje czytników:

Terminal stacjonarny

Terminalne stacjonarne wymagają stałego zasilania prądem, a także dostępu do internetu. Sięgają po nieszczególnie Ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w jednym miejscu i nie ma konieczności przenoszenia urządzenia. Ten rodzaj czytnika spotkasz m.in. w kasach samoobsługowych, w sklepach, warsztatach samochodowych czy w salonach fryzjerskich.

Terminale mobilne

Terminale mobilne, jak sama nazwa wskazuje, to przenośnie urządzenia. Ich cechą charakterystyczną jest wbudowany akumulator, dzięki któremu mogą działać nie tylko w obrębie stanowiska kasowego, ale i w innych miejscach. Urządzenie korzysta z Wi-Fi albo sieci mobilnej. To z kolei umożliwia pracę terminala w każdym miejscu. Ponadto, nowoczesne modele takie jak przenośny terminal płatniczy Ingenico, są kompaktowych rozmiarów i bez problemu zmieszczą się w kieszeni. Po mobilne modele sięgają przede wszystkim kurierzy, taksówkarze, właściciele restauracji oraz hotelu, a także dostawcy jedzenia.

Jak dostać terminal za darmo?

W ramach programu Polska Bezgotówkowa, który powstał w celu upowszechnienia transakcji bezgotówkowych, możesz odebrać terminal płatniczy za darmo. Program jest kierowany do właścicieli małych i średnich firm, którzy:

  • przez co najmniej 12 miesięcy przed skorzystaniem z programu, nie oferowali usług płatności przy użyciu terminala,
  • dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą, nie mają więcej niż 5 placówek handlowych i usługowych.

 

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Podstawowe rodzaje hostingu. Czym jest hosting hybrydowy?

Nowoczesny hosting to dzierżawa zasobów internetowych i usług, które są niezbędne dla stron internetowych i poczty e-mail. Dostawca takich rozwiązań dysponuje miejscem na serwerach, które udostępnia swoim klientom. Warto w tym zakresie wspierać elastyczne rozwiązania. czytaj więcej

News Jaki smartfon: Realme C21 czy Vivo Y20s? A może tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite?

Zastanawiasz się nad budżetową wersją smarfona? Możesz wybierać z pośród dużej gamy tego typu produktów. My zaproponujemy Ci wybór pomiędzy Realme C21 oraz Vivo Y20s, ale jeśli w trochę wyższej cenie chciałbyś mieć większy ekran, żeby na przykład wygodniej grać lub oglądać filmy, to Twój wybór mógłby paść na tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite. Zobacz jakie są zalety tych urządzeń. czytaj więcej

News Jakie są zalety studiowania na specjalności inżynieria oprogramowania?

Zamierzasz iść na studia, ale nie jesteś pewny, jaki kierunek wybrać? Polecamy studia inżynierskie na kierunku informatyka, ze specjalnością inżynieria oprogramowania. Jest to bardzo praktyczna specjalność, którą można zrealizować w siedem lub osiem semestrów na uczelni UTH w Warszawie. Krótsza wersja to studia stacjonarne, a dłuższa - niestacjonarne. Ukończenie tego kierunku i tej specjalności gwarantuje bardzo dobrą pozycję startową na rynku pracy. czytaj więcej