Jakie są zalety studiowania na specjalności inżynieria oprogramowania?
News

Jakie są zalety studiowania na specjalności inżynieria oprogramowania?

26.03.2021
Zamierzasz iść na studia, ale nie jesteś pewny, jaki kierunek wybrać? Polecamy studia inżynierskie na kierunku informatyka, ze specjalnością inżynieria oprogramowania. Jest to bardzo praktyczna specjalność, którą można zrealizować w siedem lub osiem semestrów na uczelni UTH w Warszawie. Krótsza wersja to studia stacjonarne, a dłuższa - niestacjonarne. Ukończenie tego kierunku i tej specjalności gwarantuje bardzo dobrą pozycję startową na rynku pracy.

Inżynieria oprogramowania studia - czego się nauczysz na tej specjalności?

Inżynieria oprogramowania to specjalność, która łączy naukę teorii ze zdobywaniem praktycznych umiejętności. Wśród praktycznych umiejętności można wymienić np. opanowanie programowania w trzech różnych językach - Javie, C#, Pythonie i C++. Oprócz tego nauczysz się analizować i projektować systemy informatyczne, zarządzać technologią informacji i infrastrukturą informatyczną w firmie, a także projektować lokalne sieci komputerowe.

Projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych, zajmujących się wykorzystywaniem danych, to również bardzo przydatna umiejętność, w którą może Cię wyposażyć omawiana specjalność studiów informatycznych. Niewątpliwie wiedza, jakiej dostarcza inżynieria oprogramowania, jest bardzo wszechstronna.

Jakie są zalety studiowania na specjalności inżynieria oprogramowania?

Studia informatyczne inżynieria oprogramowania - możliwości rozwoju

Inżynieria oprogramowania to również możliwość współpracy z największymi gigantami branżowymi, dominującymi na rynku. Wybierając tę specjalność możesz korzystać z organizowanych przez uczelnię staży, praktyk i wizyt studyjnych. Specjalność inżynieria oprogramowania umożliwi Ci regularne korzystanie z programu Microsoft Imagine Premium. Zyskasz zatem dostęp do specjalistycznego oprogramowania firmy Microsoft. Inżynieria oprogramowania to możliwość korzystania z różnych systemów operacyjnych, narzędzi do programowania i projektowania, aplikacji oraz serwerów.

Przyszłościowy kierunek z ciekawą specjalnością

Kończąc studia programistyczne będziesz atrakcyjnym pracownikiem, który z łatwością odnajdzie się na rynku pracy. Specjalność inżynieria oprogramowania pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw techniki cyfrowej, grafiki komputerowej, projektowania aplikacji, stron internetowych, gier i robotów. Dodatkowo, wśród przedmiotów oferowanych na tej specjalności, znajdziesz m.in. podstawy sztucznej inteligencji oraz projektowanie mobilnych aplikacji oraz bazy danych. Wydaje się zatem, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego na omawianych studiach.

News Xiaomi Mi 11 i Apple iPhone 12 - co je różni?

Oba tytułowe smartfony to modele, które zostały wypuszczone na rynek w ostatnim czasie. Xiaomi Mi 11 miał swoją premierę w grudniu 2020 roku, a Apple iPhone 12 miał swoją premierę trochę wcześniej, bo w październiku 2020 roku. Oba modele to bardzo dobre urządzenia, z tej samej półki cenowej, dlatego chcąc wybrać jedno z tych urządzeń, warto spojrzeć na detale, które je różnią. czytaj więcej

News Outsourcing IT oszczędność i bezpieczeństwo w okresie pandemii

Jak rozsądnie zarządzać firmą w dobie pandemii? Jak już wielu z nas zauważyło ze względu na panujące obostrzenia wiele firm ograniczyło swoją działalność głównie do działań związanych z Internetem. Firmy w większości pracują zdalnie, większość spotkań z kontrahentami odbywa się on-line, a nawet sprawy w takich instytucjach jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy jesteśmy w stanie poprowadzić bez wychodzenia z domu. Czy na chwilę obecną firmy są dobrze przygotowane na całkowitą zmianę modelu działalności na on-line? Jakie rozwiązania należy wdrożyć? Jakie koszty ponieść? Jakie korzyści może przynieść firmie zlecenie części zadań zewnętrznym podmiotom? Czy outsourcing IT to optymalne rozwiązanie na dzień dzisiejszy? Sprawdźmy. czytaj więcej

News Mobilny trading na forexie. Jak wykorzystać modę na trading?

Rozwój technologiczny ostatnich lat to przede wszystkim dążenie w kierunku całkowitej mobilności, która oznacza, że można wykonać każdą czynność z dowolnego miejsca na ziemi, pod warunkiem, że jest tam dostęp do Internetu. Do tych czynności można już zaliczyć inwestowanie na rynkach walutowych, którego można dokonywać poprzez dedykowane aplikacje mobilne. Jakie są ich możliwości? czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszy telefon do 1000 zł? – wszystko, co trzeba wiedzieć

Smartfony z przedziału cenowego do 1000 złotych są jednymi z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Trudno się temu dziwić, gdyż niejednokrotnie przystępna kwota przekłada się na wysoką funkcjonalność urządzenia, z którego przeciętny użytkownik będzie w pełni zadowolony. Co jednak istotne, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby zawsze kupić najlepszy telefon do 1000 zł.

1. Wybór producenta.
2. Możliwości najlepszego telefonu do 1000 zł.
3. Przydatne udogodnienia.
4. O czym jeszcze warto pamiętać? czytaj więcej