Jakie są rodzaje ping testów?
News

Jakie są rodzaje ping testów?

23.07.2021
Ping test jest miarą szybkości odpowiedzi połączenia internetowego. Dlatego korzystając z niego, jesteś w stanie określić, jak szybko twój komputer odpowiada na wszelkie zapytania, które przychodzą z innego komputera. Ping testu jest konieczny w szczególności, gdy użytkownik bierze udział w e-rozgrywkach. Co wpływa na wynik ping testu? Jakie są rodzaje ping testu? Podpowiadamy o tym poniżej.

Jakie czynniki wpływają na ping test?

Na szybkość odpowiedzi łącza internetowego wpływają czynniki:

Liczba aplikacji, które działają w tle – im więcej jest aktywnych, tym bardziej zwiększa się obciążenie łącza powodujące opóźnienia;

Uszkodzone albo podłączone w nieprawidłowy sposób przewody – warto pamiętać o tym, że może zdarzyć się tak, że przewody będą uszkodzone, zgięte, albo słabo podłączone;

Zakłócenia sieci – może zdarzyć się tak, że w trakcie korzystania z Internetu, jedna strona będzie powodować zakłócenia;

Wiek urządzenia – starsze urządzenia mogą emitować słaby zasięg;

Odległość pomiędzy dwoma komputerami;

Słaby dostawca Internetu – jeśli jakość połączenia będzie słaba albo dostawca wprowadzi ograniczenia w niej, może to skutkować zdecydowanie słabszym zasięgiem, niż było to zakładane.

Jak możesz sprawdzić jakość połączenia internetowego?

Jakość połączenia internetowego możesz sprawdzić, przeprowadzając test. Nie zawsze wysoka przepustowość, będzie oznaczać niski ping. Dlatego, że przepustowością jest ilość danych, która możesz zostać przesłana w jednym momencie. Ping test możesz wykonać na dedykowanych stronach internetowych. Do testów szybkości, z których możesz skorzystać, należą:

GAMESERWERPING – jest uważane za jedno z najskuteczniejszych narzędzi. Polecany jest w szczególności, podczas grania w gry online, w szczególności: Fortnite, Volorant, CS:GO, League of Legends czy Call of Duty: Modern Warfare.

SPEED TEST – to wysokiej jakości test, dzięki któremu poznasz wszystkie najważniejsze parametry. Dzięki niemu zapoznasz się z informacją na temat tego, jaki jest ping, jak i prędkość pobierania i wysyłania danych.

SPEED SMART – korzystając z tego narzędzia, dowiesz się, jaka jest szybkość połączenia pomiędzy serwerem, który znajduje się w Polsce, a tym, który jest za granicą.

SPEEDOFME – to narzędzie umożliwi Ci wykrycie serwera, który jest dostępny w Polsce.

WIERSZ POLECEŃ WINDOWS – jest narzędziem, które jest dostępne offine. Możesz z niego korzystać pod warunkiem tego, że masz udostępnione uprawnienia administratora. Skorzystasz niego, jeśli wpiszesz komendę ping oraz obok adres strony internetowej.

Jak poprawić jakość połączenia internetowego?

Podczas przeprowadzania e-rozgrywek, nie używaj łącza Wifi, a jedynie Ethernetu. Dzięki temu będziesz miał stałą jakość połączenia, nie będziesz miał żadnych zakłóceń. Podłącz router do sieci lokalnej i upewnij się, że korzystasz z pełnej prędkości łącza internetowego. Jeśli Twój ping jest zawsze wysoki, zmień łącze internetowe, możesz wymienić router na inne urządzenie. Postaraj się o to, aby był niski.

News Podstawowe rodzaje hostingu. Czym jest hosting hybrydowy?

Nowoczesny hosting to dzierżawa zasobów internetowych i usług, które są niezbędne dla stron internetowych i poczty e-mail. Dostawca takich rozwiązań dysponuje miejscem na serwerach, które udostępnia swoim klientom. Warto w tym zakresie wspierać elastyczne rozwiązania. czytaj więcej

News Internet symetryczny – dlaczego warto go mieć w swojej firmie?

Internet stanowi dziś podstawę funkcjonowania nie tylko przedsiębiorstw, ale także gospodarstw domowych. Nie każdy jednak wie, że internet internetowi nierówny. Warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje internetu i który z nich zapewnia komfortowe poruszanie się w sieci oraz przesyłanie danych i plików. Usprawni to pracę oraz wszelkie inne podejmowane za pomocą sieci działania. czytaj więcej

News Plotery - co to jest i jakie są rodzaje?

Druki wielkoformatowe nie są niczym nadzwyczajnym. Spotkać je można w postaci dużych plakatów, map, czy obrazów. Ich wyprodukowanie możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, które nazywają się ploterami. Najczęściej wykorzystywane są w drukarniach oraz firmach specjalizujących się drukami wielkoformatowymi.

1. Plotery i urządzenia wielkoformatowe - co to jest?
2. Jak działają plotery?
3. Jakie są rodzaje ploterów? czytaj więcej

News Jak wybrać płytę główną do komputera? Porady

Płyta główna jest jednym z najważniejszych elementów składowych komputera. Jej zadaniem jest zapewnienie płynności pracy poprzez odpowiednią komunikację z wszystkimi jego podzespołami. Musi być ona kompatybilna z całością sprzętu. Przy zakupie warto więc kierować się odpowiednimi parametrami. czytaj więcej