myjka
News

Jakie rodzaje myjek ciśnieniowych można znaleźć na rynku?

16.05.2023
Wybór myjki ciśnieniowej niezależnie od tego, czy ta planowo ma być przeznaczona do zastosowań prywatnych, czy też profesjonalnych, nigdy nie jest prosty. Stosunkowo łatwo bowiem zgubić się w gąszczu produktów dostępnych na rynku. Żeby podjęcie odpowiedniej decyzji było prostsze, warto wiedzieć, jakie możliwości mamy właściwie do wyboru. Dowiedz się, jakie są podstawowe rodzaje myjek ciśnieniowych.

Podstawowe rodzaje myjek ciśnieniowych

Wśród podstawowych rodzajów myjek ciśnieniowych można wyróżnić:

  • myjki profesjonalne,
  • dedykowane do zastosowań domowych,
  • małe, mobilne modele,
  • kompletne zestawy z dużą ilością akcesoriów.

myjka

Myjki ciśnieniowe profesjonalne

Myjki ciśnieniowe profesjonalne charakteryzują się nieco większymi wymiarami niż inne modele i często mają wbudowane kółka, ułatwiające ich transportowanie. Przeważnie znajdują się na wyposażeniu profesjonalnych firm, zajmujących się np. czyszczeniem elewacji, sprzątaniem ogrodów, myciem okien i wieloma innymi czynnościami związanymi zarówno z rutynowymi czynnościami pielęgnacyjno-konserwacyjnymi, jak i sprzątaniem po budowie. Zwykle mają bardzo łatwy dostęp do części wewnątrz myjki, aby móc samodzielnie wykonywać serwis urządzeń.

Myjki profesjonalne możemy podzielić na takie, które:

  • posiadają opcję podgrzewania wody,
  • służą czynnościom z wykorzystaniem chłodnej wody.

Oba wymienione wyżej rodzaje myjek ciśnieniowych znajdziesz wśród produktów marki Karcher, która jest liderem na rynku tego rodzaju produktów, dostępnych w Erpixkarcher24.pl.

Myjki kompaktowe Karcher

Myjki kompaktowe, które domyślnie przeznaczone są do zastosowań domowych to urządzenia o nieco mniejszej wydajności, niż te poprzednie, jednak są w pełni wystarczające dla wszystkich osób, poszukujących maszyn czyszczących do stosowania na balkonie, tarasie, w garażu czy pod domem. Ponownie dobrym wyborem w tym zakresie są produkty Karcher. Myjka ciśnieniowa do domu ma znacznie niższą cenę, niż urządzenia profesjonalne. Dzięki temu jest osiągalna właściwie dla każdego.

Mobilna myjka ciśnieniowa Karcher

Myjki mobilne to jeszcze mniejsze urządzenia, niż te, które omówiliśmy w poprzednim akapicie. Oscylują jednak w podobnym przedziale cenowym, co poprzedniczki. Charakteryzuje je niewielka konstrukcja, o kształcie skrzyni. Jest łatwa w przenoszeniu i przede wszystkim – bezprzewodowa, co pozwala na wykonywanie czynności konserwacyjnych najróżniejszych powierzchni bez dostępu do źródła prądu. Posiadają też wbudowany zbiornik na wodę oraz wytrzymały akumulator. O tym, ile baterii pozostało do wyładowania, informują zazwyczaj diody LED.

Zestawy z bogatym wyposażeniem

Jednymi z najczęściej wybieranych produktów na rynku są myjki ciśnieniowe Karcher, sprzedawane w zestawach. Oczywiście akcesoria do myjek można dokupić także osobno. Te ponownie dzielimy na takie do zastosowań domowych i prywatnych. Wśród tych pierwszych znaleźć można przykładowo dodatkowe lance i pistolety, a także najróżniejsze rodzaje szczotek, które mogą być przeznaczone do czyszczenia tapicerek, dywanów, mebli, karoserii auta, podłogi czy przeszkleń w domu.

Z kolei za akcesoria profesjonalne uważamy przede wszystkim duże przystawki do czyszczenia powierzchni (np. podłóg w miejscach o dużym metrażu), dodatków przeznaczonych do piaskowania, zmiękczania czy czyszczenia rynien i podwozi samochodowych. Marka Karcher, na której przykładzie został skonstruowany niniejszy podział, posiada w swojej ofercie również części wymienne do myjek, w szczególności tych profesjonalnych, które narażone są na znacznie większe zużycie w swoim cyklu życiowym.

 

Wiadomości firmowe Nowy system CRM od telefonii TeleCube

Claude ICT Poland sp. z o.o., dostawca m.in. telefonii VoIP oraz wirtualnej centrali TeleCube wprowadziła na rynek swój autorski system CRM o nazwie TeleCube CRM. czytaj więcej

News Happy Fridays w T-mobile (60 darmowych minut lub SMS-ów)

Happy Fridays jest to akcja skierowana dla klientów T-mobile. Będzie trwała od 19 do 21 lutego. W ramach tej akcji w aplikacji Mój T-Mobile lub za pomocą wysłania SMS-a można aktywować darmowy pakiet 60 minut rozmowy lub 60 SMS-ów do wszystkich krajów Unii Europejskiej. czytaj więcej

News Xiaomi Redmi 9C - tani smartfon o dobrych parametrach

Telefony komórkowe to niezbędny produkt, jaki towarzyszy nam na co dzień w wielu sytuacjach. Doskonale sprawdza się jako narzędzie do pracy czy w szkole. To doskonałe urządzenie, które dostarcza wielu konsumentom rozrywki na wysokim poziomie w dowolnym miejscu na świecie. Ciekawą propozycją jest z pewnością Xiaomi Redmi 9C, czyli tani smartfon o dobrych parametrach. Spełni on oczekiwania wielu osób, a także Twoje? Poznaj jego zalety, obok których niktn nie przejdzie obojętnie!

1. Xiaomi Redmi 9C - tani smartfon o dobrych parametrach
2. Najważniejsze zalety Xiaomi Redmi 9C
3. Parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę!
4. Najlepszy produkt na rynku, czyli Xiaomi Redmi 9C czytaj więcej

News Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki

Zakup drukarki jeszcze nigdy nie był tak prosty. Mamy przecież wiele modeli, spośród których możemy swobodnie wybierać. Jednak, czy na pewno? Szeroki asortyment, różne funkcje i parametry, które wielu osobom niewiele mówią, mogą stanowić pewną przeszkodę. Tymczasem kluczem do dokonania trafnego wyboru i zadowolenia z zakupu jest dostosowanie urządzenia do własnych potrzeb. W tym właśnie celu warto poznać charakteryzujące je parametry i określić dobrze własne oczekiwania. Będziemy potrzebować drukarki do pracy czy na użytek prywatny? Najczęściej będą drukowane dokumenty, tekst, czy obrazy? A może zamiast drukarki lepiej sprawdzi się urządzenie wielofunkcyjne? czytaj więcej

News Jak wybrać oprogramowanie do biura rachunkowego?

Rachunkowość jest naprawdę bardzo ważną dziedziną. Praktycznie nie można sobie wyobrazić funkcjonowania mniejszej, czy też większej firmy bez rachunkowości, ponieważ prowadzenie księgowości jest niezwykle ważne. Nie można ukrywać, że rachunkowość jest skomplikowaną dziedziną, a dokonywanie wszelkiego rodzaju wyliczeń jest bardzo żmudne i czasochłonne. Na szczęście od pewnego czasu możemy korzystać z wielu różnego rodzaju specjalistycznych programów rachunkowych, które znacznie ułatwiają dokonywanie obliczeń. Czym kierować się przy wyborze takiego programu? czytaj więcej