Jakie prezenty na Walentynki? Może coś niestandardowego? Komputer, laptop, tablet graficzny
News

Jakie prezenty na Walentynki? Może coś niestandardowego?

03.02.2022
Gwiazdka minęła, ale czas prezentów może nadal trwać, ponieważ przed nami Walentynki, więc zbliża się doskonała okazja, żeby zrobić komuś zaskakujący prezent, szczególnie jeśli nie trafiło się z właściwym prezentem pod choinkę. Tym razem może coś innego niż zwykle?

Już tylko kilka dni zostało do Walentynek, dlatego warto pomyśleć o prezencie dla najbliższej osoby, na widok której nasze serce mocniej bije. Tylko pytanie czy powinien to być tradycyjny prezent który standardowo kojarzy nam się ze Świętem Zakochanych, czy jednak można tu zaszaleć i obdarować najbliższą osobę czymś z zupełnie inne półki zarówno cenowej jak i kategorii.

Komputer od serca

Kto powiedział, że prezentem od serca nie mógłby być komputer. Jest tak wielki wybór sprzętu w tym zakresie, że każdy znajdzie coś, co będzie najodpowiedniejsze dla drugiej połówki. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że „ja się na tym nie znam”, albo „nie wiem co kupić, żeby dokładnie trafić z takim prezentem”. Dlatego:

  • pomysł pierwszy – detektywistyczne. Można potajemnie sprawdzić, co Twoja druga połowa ma obecnie i kupić sprzęt o wyższych parametrach niż obecnie posiadany, po to, żeby podnieść wydajność, szybkość działania, a może sam design,
  • pomysł drugi – wybadanie gruntu. Najpierw można spytać niby tak po prostu z jakiego komputera korzysta Twoja druga połowa, np. pod pretekstem, że ktoś z Twojego otoczenia radził się Ciebie co warto kupić. Ten pretekst w łatwy sposób pomoże Ci dowiedzieć się w jaki sprzęt można wyposażyć swojego wybranka, pytając czy komputer z którego korzysta jest dobry i jaki byłby lepszy jakby wybierał coś teraz. Wszystko pod przykrywką pomocy dla innej osoby,
  • pomysł trzeci – strzał w ciemno. Nie sprawdzasz, nie pytasz. Twardo uznajesz, że technologie tak szybko się zmieniają i idą na przód, że wymiana sprzętu to obowiązek. Krótko mówiąc wybierasz z wyższej półki – to zawsze zapewni Ci zwycięstwo w realizacji takiego pomysłu.

Pamiętaj też, że w tej kategorii można dobierać wiele innych rzeczy i produktów, np. karty rozszerzeń do komputerów (graficzne, dźwiękowe itd.), oprogramowanie (użytkowe, gry), peryferia zewnętrzne (drukarki, monitory, pady i itp.).

A może mobilne podejście do cyfrowego świata

A jeśli nie komputer, to na pewno warto rozważyć laptop jako prezent walentynkowy. Mobilność jest dziś bardzo ważnym elementem naszego życia, a laptopy są tego doskonałym przykładem. Niektórzy traktują tego rodzaju sprzęt jako alternatywę dla komputerów stacjonarnych, ale nie od dziś wiadomo, że często są one wyposażone w rozwiązania, które swobodnie dorównują tradycyjnym komputerom.

 

Zresztą ważne jest do czego ma służyć dane urządzenie, jeśli do pracy i spotkań służbowych on-line, warto wybierać urządzenia z wyższej półki (o lepszych parametrach), ale jeśli do zwykłego surfowania po Internecie i tworzenia dokumentów, wybierz urządzenie którego cena nie będzie zbyt wygórowana. Zresztą taki prezent zawsze możesz dać z dedykacją typu: „Żebyśmy zawsze byli w kontakcie” (np. jeśli często mailujecie) lub „Tu lepiej będziesz mnie widzieć, niż w telefonie” (np. gdy często używacie wideo do rozmów).

 

W tej kategorii mieszczą się również wszystkie peryferia, którymi warto doposażyć już posiadanego laptopa, ale najciekawszym pomysłem może być doposażenie o dodatkowy monitor, który w znaczny sposób rozszerza wygodę pracy, jeśli z laptopa korzystasz na co dzień przy biurku. Drugi ekran, szczególnie jeśli jest większy niż matryca ekranu laptopa, bardzo ułatwia pracę i codzienne korzystanie z przenośnego komputera.

A jeśli już mowa o peryferiach

Ciekawym rozszerzeniem do komputera i laptopa może być tablet graficzny. Spytasz: „po co komu tablet graficzny?”, odpowiedź jest całkiem prosta: przyjemność z rysowania i tworzenia grafiki może być dla każdego ciekawym doznaniem artystycznym, a już wspólne malowanie serc szczególnie w Dniu Zakochanych może to tylko potwierdzić. Być może Twoja druga połowa odkryje w sobie nowy talent, dzięki któremu w przyszłości może będzie mogła nawet pracować zarobkowo.

 

Wybór tabletów graficznych jest bardzo duży. Można wybierać z marek znanych na rynku i tych mniej popularnych, również przedziały cenowe są różne, co najczęściej jest powiązane z tym, co oferuje dane urządzenie.

 

Podstawowym parametrem jest jego rozmiar, a de facto wielkość pola roboczego po którym można rysować. Parametr na który warto zwrócić uwagę, to wyposażenie tableta graficznego w przyciski funkcyjne, które po zaprogramowaniu mogą znacznie pomóc w pracy grafika komputerowego – chodzi o skróty klawiszowe, które przyśpieszają pracę przy tworzeniu grafiki. Warto też zwrócić uwagę na to, że urządzenia te dzielą się na produkty bez wyświetlacza (nasza praca jest w tym przypadku widoczna na ekranie komputera lub laptopa) i produkty z wyświetlaczem, dzięki czemu od razu widać, to co rysujemy lub zmieniamy.

 

I na koniec, tablet graficzny łatwo podłączysz do komputera i laptopa, więc może dwa prezenty na raz?

News Zarządzanie firmową siecią w wielu lokalizacjach jednocześnie, nigdy nie było tak proste

Użytkownicy Internetu wymagają dzisiaj łatwego, szybkiego i nieograniczonego dostępu do sieci z wielu urządzeń równocześnie. To wyzwanie również dla przedsiębiorstw, szczególnie takich, które zarządzają narzędziami do komunikacji nawet tysięcy pracowników. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi nowy standard łączności bezprzewodowej WiFi 6 i nowe urządzenia działające właśnie w tym standardzie, takie jak punkty dostępu Grandstream GWN7660, GWN7664 i GWN7660LR. czytaj więcej

News Czy tablet może pomóc w pracy biurowej?

Notebooki na dobre weszły do typowego asortymentu różnego rodzaju biur – zastąpiły tym samym komputery stacjonarne. Teraz jednak na rynku pojawił się nowy gracz – tablet. Chociaż posługujemy się nimi od lat, to dotychczas raczej tylko do użytku prywatnego. Czy tablety mogą przydać się też podczas pracy biurowej? czytaj więcej

News Szybki internet w Krakowie – który wybrać?

Mieszkańcy Krakowa mają do wyboru liczne oferty internetu stacjonarnego. Jak w gąszczu operatorów wybrać tego najlepszego? czytaj więcej

News Dlaczego pomimo natłoku agencji interaktywnych, tylko kilka z nich obsługuje większość klientów?

Przeniesienie się marketingu do Internetu spowodowało, że agencje interaktywne zaczęły „wyrastać jak grzyby po deszczu”. Chociaż możemy znaleźć setki ofert takich firm, to kiedy się z nimi zapoznamy, zauważymy, że na rynku jest tylko kilku liczących się graczy. Dlaczego? czytaj więcej