Jakie oprogramowanie dla małej firmy wybrać?
News

Jakie oprogramowanie dla małej firmy wybrać?

20.03.2020
Mała firma nie zawsze oznacza małe perspektywy. W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót. Wykorzystując skuteczne narzędzia, niewielki biznes można przekształcić w dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, generujące spore przychody. Tak jak w przypadku zdecydowanie większych podmiotów najważniejsze jest jednak przede wszystkim odpowiedzialne i skuteczne zarządzanie. To nie jest z kolei możliwe bez właściwego oprogramowania dla firm. Choć często wydaje się, że nie ma ono wielkiego przełożenia na funkcjonowanie mikroprzedsiębiorstwa, fakty są zupełnie inne. Dobre oprogramowanie dla biznesu to znakomity sposób na rozwój działalności. W dobie szybko rozwijającego się rynku IT dobór odpowiednich narzędzi nie jest jednak prosty.

Oprogramowanie dla firm dla lepszego zarządzania

Niewielkie przedsiębiorstwa wcale nie mają małych potrzeb. Często to właśnie w nich obserwuje się największe spadki efektywności wynikające z niewłaściwego zarządzania i braku automatyzacji procesów. Te mogłoby powstrzymać skorzystanie z potencjału cyfrowego świata. – Współczesne systemy dla firm są bardzo zróżnicowane. W szerokiej gamie produktów znajdziemy również takie, które adresowane są do kadr zarządzających mniejszymi biznesami – przekonuje Piotr Bargieł, ekspert firmy Kotrak.pl, zajmującej się m.in. dostarczaniem oprogramowania dla firm. W tej materii wiele zależy jednak od dostawcy usług. Jeżeli ten będzie oferował nie tylko samą implementację, ale również doradztwo i konieczne szkolenia, o pozytywne rezultaty transformacji będzie zdecydowanie łatwiej.

Mała firma, duże możliwości

W dzisiejszym biznesie również mniejsze podmioty spotykają się z poważnymi wyzwaniami. W znacznej mierze dotyczą ich w końcu te same regulacje i procesy, z którymi borykają się olbrzymie korporacje. W takim przypadku zdecydowanie trudniej jednak o środki, które mogłyby zostać wykorzystane w celu radzenia sobie z nadciągającymi kryzysami. Dlatego najlepszym sposobem przeciwdziałania nieoczekiwanym sytuacjom jest prewencja i inwestycje w obszary, które usprawnią realizację bieżących działań. – Warto pomyśleć o cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa. Wykorzystanie odpowiednich systemów dla firm, w tym oprogramowania ERP, umożliwia zwiększenie efektywności i zminimalizowanie strat. Dzięki temu inwestycja szybko się zwraca – przekonuje Piotr Bargieł.

Korzyści dla wszystkich

Podstawową zaletą oprogramowania dla biznesu jest przyniesienie korzyści wszystkim pracownikom. Z jednej strony kadry zarządzające zyskają nowe narzędzia umożliwiające ewaluację i analizę danych oraz generowanie raportów. Z drugiej pracownicy, zamiast skupiać się na wielu kwestiach, które w standardowym trybie zarządzania odciągają ich uwagę od ważnych obowiązków, będą mogli skupić się na tym, co jest kluczowe dla właściwej realizacji zadań. Właściwie dobrane oprogramowanie dla przedsiębiorstw umożliwia znaczne skrócenie liczby czynności, które trzeba podjąć do osiągnięcia zamierzonego rezultatu. Wynika to przede wszystkim z automatyzacji pracy i usprawnienia obiegu informacji. Wykorzystując odpowiednie systemy dla firm, możliwe staje się połączenie ze sobą poszczególnych działów i dostarczenie uprawnionym osobom dokładnie tych danych, których potrzebują.

Tam, gdzie to potrzebne

Korzystając z modułowej budowy nowoczesnego oprogramowania dla biznesu można również osiągnąć spore oszczędności. Implementacja rozwiązań nie zawsze musi wiązać się z dużymi kosztami. Można je zredukować poprzez ograniczenie zakresu prac: w pierwszej fazie warto skupić się na tych segmentach działań, w których spotykamy szczególne problemy. W późniejszym czasie możliwa stanie się rozbudowa o kolejne aspekty, dające jeszcze lepsze rezultaty w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

News Dlaczego warto przygotowywać paczki świąteczne w naszych firmach?

Święta to w naszej tradycji szczególny czas w roku. Celebrujemy je z rodziną i przyjaciółmi, długo się do nich przygotowujemy i pragniemy spędzić ten czas jak najlepiej. Szczególnie mocno przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, choć także Wielkanoc to dla nas istotny moment w roku. Warto podkreślić wyjątkowość tego okresu także na naszym gruncie zawodowym. Jest to doskonały czas na wszelkie akcje promocyjne skierowane do naszych stałych oraz nowych klientów. Paczki świąteczne dla klientów to świetna okazja do połączenia nienachalnej reklamy z wyrażeniem wdzięczności wobec lojalnych klientów lub zachęceniem nowych do współpracy. czytaj więcej

News Najlepsze produkty dla telekomunikacji - co wybrać?

W dzisiejszych czasach telekomunikacja jest niezbędna do prowadzenia właściwie każdej działalności gospodarczej. To bowiem właśnie dzięki niej możliwe jest odbywanie jakiejkolwiek komunikacji na odległość. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien postawić na najlepsze rozwiązania dla telekomunikacji. Sprawdźmy się więc, jakie produkty telco warto wybrać oraz dowiedzmy się, dlaczego warto to zrobić. czytaj więcej

News Dlaczego warto korzystać z chmury?

Rośnie popularność chmury obliczeniowej. Firmy dostrzegają zalety korzystania z cloud computingu i doceniają morze możliwości, jakie oferują poszczególne rodzaje chmury. Zobacz, co dzięki temu możesz zyskać firma. czytaj więcej

News Microsoft Office i 3 powody by go mieć

Microsoft Office to jeden z najbardziej znanych pakietów oprogramowania biurowego. Pierwsze wydanie na komputery PC miało swój debiut w 1990 roku. Dziś, po 22 latach MS Office nadal ma się dobrze i utrzymuje dominującą pozycję w sektorze programów biurowych. Programy będące składowymi MS Office znajdują zastosowanie tak w użytku biurowym, instytucji edukacyjnych, , jak i domowym. Jeśli nie wszystkie, to na pewno trzy aplikacje pakietu, które opisujemy później.

- Word — czyli edytor tekstów z pakietu Microsoft Office
- Excel — arkusze kalkulacyjne nie tylko dla księgowych
- Power Point — narzędzie do tworzenia prezentacji czytaj więcej