Jaki zasilacz awaryjny apc do firmy wybrać?
News

Jaki zasilacz awaryjny apc do firmy wybrać?

26.09.2020
Zasilacze awaryjne (z angielskiego uninterruptible power supply, czyli popularne UPS) sprawdzą się w mieszkaniach prywatnych oraz biurach. O ile jednak na zakup zasilacza na potrzeby prywatne decydują się tylko te osoby, które zainwestowały w drogi sprzęt i chcą go odpowiednio zabezpieczyć, to w przypadku firm tego typu zakup można uznać za obowiązkowy.

1. Sprawdzony producent zasilaczy awaryjnych
2. Czy warto kupić UPS do firmy?
3. Co należy sprawdzić przed zakupem UPS?
4. Dodatkowe funkcje zasilaczy awaryjnych

Dobry zasilacz UPS firmy APC w żaden sposób nie ogranicza komfortu pracy, a jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich podłączonych urządzeń. Tym samym, nawet jeżeli doszłoby do awarii zasilania lub przepięcia, UPS ochroni komputery, serwery i inne sprzęty przed uszkodzeniem.

Sprawdzony producent zasilaczy awaryjnych

Zasilacze popularnego producenta APC, które można znaleźć w ofercie thomas-it.pl są często wybierane przez klientów biznesowych. Dzięki temu nie muszą się oni martwić, czy sprzęt sprawdzi się w trudnych sytuacjach i prawidłowo zabezpieczy serwery. APC jest oddziałem Schneider Electric, a z jej rozwiązań korzystają firmy na całym świecie. Co ciekawe, założycielami APC byli inżynierowie zajmujący się zasilaniem urządzeń elektronicznych w MIT. Nic więc dziwnego, że jeżeli chodzi o zasilacze awaryjne, niewiele jest firm, które mogą konkurować (szczególnie jeżeli chodzi o jakość i niezawodność) z produktami sygnowanymi APC.

Czy warto kupić UPS do firmy?

Zakup zasilacza awaryjnego do biura lub serwerowni wydaje się oczywisty, jednak czasami można trafić na osoby, które nie inwestują w taki sprzęt. To natomiast stwarza ryzyko, że w przypadku jakiekolwiek awarii prądu dojdzie do uszkodzenia drogiego sprzętu oraz utraty danych. Warto sobie uświadomić, że o ile konieczność zakupienia nowego komputera może nie stanowić dla firmy problemu, to jeżeli doszłoby do zniszczenia serwera, na którym znajduje się baza danych zawierająca dane klientów lub dokumenty sprzedażowe sprawa wyglądałaby inaczej. Dlatego też zakup UPS należy traktować jako podstawę, bez której nie ma sensu inwestować w infrastrukturę IT. Sprzęty, które są podłączone do UPS, w razie potrzeby zasilane są wbudowanymi w zasilacz bateriami, co skutecznie zabezpiecza przed przepięciami. Z rozwiązań APC korzystają nie tylko firmy wykorzystujące komputery oraz serwery, ale również ogromne centra specjalizujące się w przetwarzaniu danych.

Co należy sprawdzić przed zakupem UPS?

Zanim jednak zamówisz zasilacz awaryjny do swojej firmy, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki temu unikniesz wyboru zasilacza, który będzie niewystarczający do twoich potrzeb. Jedną z rzeczy, które ma kluczowe znaczenie przy wyborze UPS, jest określenie, co zostanie do niego podłączone. Inne urządzenie sprawdzi się do połączenia kilku komputerów, a inny do zabezpieczenia serwerowni. Z tym natomiast wiąże się kolejny parametr, który trzeba odpowiednio dobrać, a mianowicie moc zasilacza UPS. Jeżeli chcesz uniknąć nietrafionych decyzji zakupowych, skontaktuj się z dostawcą zasilaczy i poproś o pomoc. Wybierając ofertę na zasilacze awaryjne apc w sklepie internetowym ze sprzętem dedykowanym biznesowym zastosowaniom, możesz liczyć na fachowe wsparcie. Moc zasilacza jest bardzo ważna, ponieważ jeżeli będzie za mała, sprzęt może nie poradzić sobie z zabezpieczeniem urządzeń, gdy dojdzie do awarii zasilania. Nawet jeżeli wydaje ci się, że koszt porządnego zasilacza awaryjnego APC jest duży, powinieneś zastanowić się, jakie straty możesz ponieść, jeżeli dojdzie do awarii, a nie będziesz korzystał z profesjonalnego zabezpieczenia sprzętu elektronicznego. Wiele osób zapomina, że oprócz wartości samego komputera lub serwera oraz przechowywanych na nim danych trzeba uwzględnić również koszt przestoju, jaki taka awaria wygeneruje. Nie dość, że pracownicy nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków, to dodatkowo konieczne będzie wezwanie specjalistów, którzy będą próbowali rozwiązać problem. Dodatkowo bieżący klienci nie będą mogli liczyć na obsługę, co może przełożyć się również na straty wizerunkowe.

Dodatkowe funkcje zasilaczy awaryjnych

Nowoczesne zasilacze awaryjne APC wyposażone są w liczne dodatkowe funkcje. Nie są one co prawda kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale mogą dodatkowo ułatwić pracę. Przykładem może być możliwość łatwej wymiany baterii. W zasilaczach o nierozbieralnej obudowie zazwyczaj nie da się wymienić baterii, więc po pewnym czasie UPS nadaje się tylko do wyrzucenia, co generuje koszty i ma niekorzystny wpływ na środowisko. Wybierając natomiast model z wymiennymi bateriami, można bez problemu ją wyciągnąć i włożyć nową. Kupując UPS, zwróć uwagę na to, w jaki sposób sygnalizowany jest stan kondycji urządzenia. Najlepsze są te UPS, które mają diody informujące o wszystkich nieprawidłowościach. Przydatną funkcją jest automatyczna regulacja napięcia, która pozwala na bieżąco korygować za niskie napięcia bez angażowania akumulatorów. Dzięki temu można znacznie wydłużyć ich żywotność.