Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej?
News

Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej?

05.10.2020
Komputery to nie tylko narzędzia do pracy i gier czy oglądania filmów - stały się one także nieodzownym elementem umożliwiającym naukę. Czas pandemii koronawirusa i w konsekwencji zdalne nauczanie tylko zintensyfikowały tę tendencję. Potwierdzą to zarówno studenci jak i uczniowie młodszych klas, którzy przez ostatnie miesiące kontynuowali naukę on-line. To również wyzwanie dla nauczycieli. Nowy rok szkolny i akademicki to dobry moment do zrewidowania, czy obecny sprzęt spełnia oczekiwania. Wiele marketów z elektroniką oferuje bowiem preferencyjne warunki zakupu - zniżki na sprzęt lub raty 0%. W ramach oszczędności dobrą praktyką jest także sięgnięcie po sprawdzony sprzęt poleasingowy i nadanie mu drugiego życia. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu do nauki? Jak uniknąć skasowania danych z dysku i utraty długo opracowywanej pracy zaliczeniowej? O tym poniżej!

1. Odpowiedni monitor.
2. Dopasowane akcesoria to gwarancja wygody.
3. Kasowanie danych z dysku - jak uchronić się przed przypadkowym usunięciem?
4. Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?
5. Nowoczesny i wydajny sprzęt - skąd zdobyć odpowiedni model?
6. Kompromis między ceną a parametrami.

Odpowiedni monitor

Wielkość ekranu ma znaczenie szczególnie dla studentów kierunków ścisłych - rysunki techniczne, modelowanie w specjalistycznych programach czy projektowanie grafik - odpowiednia wielkość to jeden z parametrów, na który trzeba zwracać uwagę. Kolejnym aspektem jest też duży kontrast, a także przekątna - jest to co prawda wyjątkowo indywidualna sprawa, jednak można przyjąć, że 19" to uniwersalna wartość.

Dopasowane akcesoria to gwarancja wygody

Dobór klawiatury i myszy najlepiej połączyć z wizytą w sklepie stacjonarnym. Zapewnienie ergonomicznych warunków to podstawa do komfortowego spędzania wielu godzin podczas pracy przy komputerze. Co więcej - niektóre klawiatury i myszki posiadają specjalne podkładki pod nadgarstki.

Wielogodzinne pisanie na klawiaturze w połączeniu z używaniem myszy komputerowej bez dedykowanego wsparcia może doprowadzić do napięcia nerwu pośrodkowego, a w konsekwencji do zespołu cieśni nadgarstka. Dlatego też warto zadbać o własny komfort i zdrowie z odpowiednimi akcesoriami. Wybór sprzętów bezprzewodowych to z kolei oszczędność miejsca.

Kasowanie danych z dysku - jak uchronić się przed przypadkowym usunięciem?

Gromadzenie notatek i wszelkich materiałów naukowych na tym samym dysku, na którym został zainstalowany system operacyjny to nienajlepsze posunięcie. Częstą praktyką jest jednak zapisywanie naukowego dorobku w folderze "Moje dokumenty". Dlaczego? Otóż większość problemów związanych z komputerem takich jak wirus czy awaria oprogramowania prowadzi do konieczności przeprowadzenia formatowania dysku i ponownej instalacji systemu operacyjnego. W konsekwencji wszystkie przechowywane na dysku dane ulegną bezpowrotnemu zniszczeniu.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?

Jeżeli jesteś nauczycielem lub wykładowcą i chcesz wymienić swój dotychczasowy sprzęt na wydajniejszy i dostosowany do potrzeb zdalnego nauczania - wówczas warto zadbać o kwestię kasowania danych z dysku. Mowa szczególnie o danych uczniów lub studentów, ich ocenach, adresach email itp. W takich sytuacjach warto zadbać o skuteczne usunięcie danych tak, aby ich odzyskanie nie było możliwe, np. tutaj: https://hitit.pl/niszczenie-danych/.

Nowoczesny i wydajny sprzęt - skąd zdobyć odpowiedni model?

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem lub wykładowcą, który chce pracować na sprawdzonym sprzęcie z gwarancją przetrwania przy intensywnej eksploatacji (wiele godzin podczas wykładów i opracowywaniu kolejnych) - odpowiednim rozwiązaniem może być odkupienie sprzętu o wysokich parametrach z drugiej ręki. Decydując się na zakup komputera od firmy, która najpierw weryfikuje stan sprzętu nie ma obaw o jego wydajność w codziennym użytkowaniu. Taką weryfikację prowadzi np. firma zajmująca się sprzedażą sprzętu IT, a konkretnie komputerów i laptopów poleasingowych hitit.pl. Sprawdzone źródła pozwalają wyposażyć się w wydajne i co najważniejsze sprawdzone urządzenie.

Nie wiesz jaki model będzie dostosowany do Twoich oczekiwań? W tym przypadku warto zwrócić uwagę na obsługę w punktach ze sprzętem IT - odpowiednio wykwalifikowany pracownik po krótkiej analizie potrzeb będzie w stanie wskazać co najmniej kilka modeli dobranych do indywidualnych preferencji. Wizyta w takim punkcie to także okazja do zaopatrzenia się w dodatkowe akcesoria jak np. klawiatury czy monitory poleasingowe.

Kompromis między ceną a parametrami

Nowy rok szkolny i akademicki to odpowiednia okazja do zweryfikowania stanu posiadanego sprzętu. Perspektywa spędzania wielu godzin przed komputerem, przygotowywania projektów i prac zaliczeniowych, a w wielu przypadkach - także uczestnictwo w wykładach i zajęciach on-line generuje konieczność posiadania wydajnego sprzętu. O ile takie niedogodności jak np. kasowanie danych z dysku może zostać wyeliminowane dzięki przechowywaniu plików online lub na innym dysku niż system operacyjny - tak wyłączanie się komputera nawet przy najmniejszej przerwie w dostawie prądu może być niemałym utrudnieniem, zwłaszcza podczas odbywania zajęć online.

News Na czym polega outsourcing?

Outsourcing oznacza wykorzystywanie źródeł zewnętrznych podczas organizacji pracy firmy. Jeżeli działalność rozrosła się na tyle, że zarządcy nie są w stanie poświęcić się w pełni wszystkim obowiązkom, skorzystanie z profesjonalnej firmy zewnętrznej może okazać się konieczne. Na czym to dokładnie polega? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu! Zapraszamy do lektury! czytaj więcej

News Jaka praca dla miłośników nowych technologii?

Nowoczesna technologia nie jest już dla nas żadnym zaskoczeniem i towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Jednak niewielu z nas jest w stanie powiedzieć, w jaki sposób działa sprzęt, który nas otacza, czy jak go naprawić. Z pewnością na swojej drodze zdarzyło Ci się spotkać osobę, która jest zafascynowana nową technologią i czyta o niej wszystkie możliwe magazyny i portale internetowe, starając się być stałe na bieżąco. A może Ty sam jesteś taką osobą? W takim razie czy wiedziałeś, że swoje wielkie hobby możesz przenieść na grunt zawodowy? Nic nie daje większej satysfakcji w karierze niż połączenie pracy z pasją. Gdzie więc możesz szukać dla siebie zatrudnienia? czytaj więcej

News Laptopy poleasingowe Kraków, czyli jest takie miejsce w Krakowie...

W dzisiejszych czasach posiadanie laptopa, czy też komputera stacjonarnego to już właściwie standard. Można wręcz powiedzieć, że obecnie kupowanie komputera oznacza często, że będzie to drugie lub po prostu kolejne urządzenie tego typu w naszym domu. I w żadnym wypadku nie należy tego rozumieć jako formą jakiegoś luksusu – po prostu dziś każdy z członków rodziny używa takich urządzeń i często wręcz musi posiadać swój osobisty laptop. W związku z taką potrzebą, może nasuwać się pytanie: co lepiej wybrać w tym temacie – laptop nowy czy poleasingowy? Spróbujmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej!

1. Laptopy poleasingowe – czy warto?
2. Laptopy poleasingowe Kraków - gdzie w Krakowie warto kupić takie urządzenie? czytaj więcej

News Komputer, akcesoria i monitory dla graczy – jak wybrać dobry zestaw?

Porządny sprzęt komputerowy będzie Wam służył przez wiele lat, a granie sprawi ogromną przyjemność. Polecamy sprzęt idealny do gier – m.in. komputer, monitor dla graczy i przydatne gadżety. Poniżej znajdziecie kilka porad. czytaj więcej