Jaki awaryjny zasilacz UPS do komputera i serwera?
News

Jaki awaryjny zasilacz UPS do komputera i serwera?

26.10.2022
Niezakłócona praca urządzeń elektronicznych to dziś konieczny warunek bezpieczeństwa, konkurencyjności i codziennego komfortu. Podpowiadamy, jak wybrać awaryjny zasilacz UPS do serwera lub komputera w domu i firmie.

Dlaczego system UPS jest konieczny?

Awaria zasilania to czarny scenariusz, który może zdarzyć się kiedykolwiek, zwłaszcza w obecnych niepewnych czasach. W przypadku wielu urządzeń elektronicznych przerwa w dostawie prądu może oznaczać poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a także bezpieczeństwa mienia czy realizacji kluczowych procesów operacyjnych. Przykładem jest choćby sprzęt medyczny czy system monitoringu.

 

Awaryjny zasilacz UPS do serwera lub komputera ma za zadanie magazynować energię i w razie potrzeby od razu już dostarczać. W ten sposób praca sprzętu pozostaje nieprzerwana – Twoje dane oraz prowadzone aktualnie operacje pozostają bezpieczne. Dodatkowo system UPS chroni przed wahaniami napięcia, nadmiernym obciążeniem sieci, a także przepięciami pojawiającymi się podczas burzy.

Jak wybrać awaryjny zasilacz UPS do serwera?

Każda serwerownia musi dziś mieć system awaryjnego zasilania. Koszty wynikające z przerwy w działalności, ewentualnej utraty danych oraz uszkodzenia sprzętu są zbyt wysokie, aby ryzykować. Efektywność systemu UPS zależy jednak od dobrze dobranych parametrów zasilacza.

 

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę takie kryteria, jak:

 

  • pobór mocy rzeczywistej wszystkich urządzeń podłączonych do danej sieci;
  • liczba i rodzaj odbiorników;
  • wymagany kształt napięcia;
  • oczekiwany czas konieczny do podtrzymania pracy;
  • typ serwera (rack, tower lub blade).

 

Zasadniczo do większych serwerowni najczęściej poleca się zasilacze typu on-line, które pozwalają całkowicie odizolować posiadane urządzenia od zakłóceń napięcia wejściowego. Przy mniejszych serwerach czy komputerach osobistych doskonale sprawdzą się tańsze i bardziej kompaktowe zasilacze typu line-interactive. Oprócz awaryjnego zasilania oferują one poprawę jakości napięcia w sieci.

 

Szukasz baterii do zasilaczy UPS? Sprawdź stronę lidera w branży systemów zasilania: https://wamtechnik.pl/.

Wybierz odpowiednią baterię do zasilacza

Najważniejszym elementem awaryjnego zasilacza UPS do serwera czy komputera jest oczywiście bateria. To ona gromadzi energię elektryczną i uwalnia ją w razie potrzeby. Dla bezpieczeństwa serwerowni kluczowe staje się nie tylko odpowiednie dobranie, lecz także jej prawidłowe użytkowanie.

 

Akumulatory kwasowo-ołowiowe pozostają najpopularniejszym źródłem zasilania systemów UPS. Są niezawodne, trwałe i relatywnie tanie, a dzięki stale udoskonalanej technologii charakteryzują się atrakcyjną relacją pojemności do rozmiaru. Dla komfortu użytkowników i bezpieczeństwa serwerowni poleca się zwłaszcza bezobsługowe akumulatory VRLA w wariancie AGM oraz żelowym. Eliminują one konieczność uzupełniania elektrolitu, są szczelne i nie stwarzają ryzyka wycieków.

 

Wciąż masz wątpliwości? Eksperci Wamtechnik pomogą Ci wybrać optymalną baterię do awaryjnego zasilacza UPS do serwera oraz komputera: https://wamtechnik.pl/produkty/akumulatory-i-baterie-do-ups/. Skontaktuj się z nami już dziś i ciesz się bezpieczeństwem sieci!

 

News Jakie prezenty na Walentynki? Może coś niestandardowego?

Gwiazdka minęła, ale czas prezentów może nadal trwać, ponieważ przed nami Walentynki, więc zbliża się doskonała okazja, żeby zrobić komuś zaskakujący prezent, szczególnie jeśli nie trafiło się z właściwym prezentem pod choinkę. Tym razem może coś innego niż zwykle? czytaj więcej

News Kursy i szkolenia online – jak oceniają je Polacy?

Portal z ofertami pracy pracuj.pl przygotował raport „Cyfrowa ewolucja kariery” pokazujący jak Polacy oceniają szkolenia i kursy online, które od kilkunastu miesięcy przeżywają prawdziwy boom. Z raportu dowiemy się jak często Polacy uczestniczą w szkoleniach i kursach organizowanych przez Internet oraz jak oceniają ich efektywność. czytaj więcej

News Nowy rok szkolny już za kilka dni – o czym pamiętać aby się dobrze przygotować?

Jak co roku, 1. września 2021 rozpocznie się nowy rok szkolny, dlatego przyszedł ostatni czas, aby się do niego przygotować, sprawdzić co należy dokupić i uzupełnić lub po prostu wymienić. Takie rzeczy jak zeszyty czy długopisy są rzeczami oczywistymi, ale w dobie pandemicznych zawirowań, trzeba wziąć też pod uwagę inne elementy, które mogą okazać się niezbędne do sprawnej nauki w szkole. Zobacz jakie. czytaj więcej

Mio W te wakacje drogę do celu wskaże Ci Pilot

Mio odchodzi na chwilę od wyposażonych w wiele dodatkowych funkcji nawigacji i przedstawia model Pilot – urządzenie odpowiadające potrzebom osób szukających prostych i niezawodnych rozwiązań. Jego główne zadanie to dowiezienie kierowcy prosto do wyznaczonego celu, a do tego jest łatwe w obsłudze i dostępne w rozsądnej cenie. czytaj więcej

Mio Prosto do celu z Mio Spirit 7700

Planując wyjazd wakacyjny należy pamiętać, by opracować trasę tak, żeby uniknąć okrężnych dróg, korków i miejsc, które potrafią odebrać przyjemność z jazdy. Mio przychodzi z pomocą wszystkim urlopowiczom, prezentując nową nawigację Spirit 7700, która daje gwarancję sprawnego dotarcia do celu podróży. czytaj więcej