Jak zadbać o smartfon?
News

Jak zadbać o smartfon?

15.03.2021
Prawie nikt nie wyobraża sobie dziś życia bez telefonu komórkowego. To urządzenie zastępuje m.in. aparat, odtwarzacz MP3, pozwala odbierać połączenia i wiadomości tekstowe. Dzięki dostępowi do Internetu można bardzo szybko znaleźć niezbędne informacje. Skoro telefon komórkowy odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, warto pomyśleć o jego właściwej ochronie.

Folia czy szkło? - jak ochronić ekran

W powłokę ochronną na ekran powinniśmy się wyposażyć zaraz po zakupie telefonu. Obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami są: folia ochronna i szkło hartowane.

  • Folia jest cienką zazwyczaj poliwęglanową powłoką, którą nakleja się na ekran telefonu. Jest to rozwiązanie niedrogie, które zabezpieczy smartfon przed zabrudzeniami i niechcianymi rysami. Folie zaufanych producentów nie zniekształcają obrazu i nie wpływają na nasycenie kolorów. Wadą tej ochrony jest fakt, że nie zabezpiecza ona urządzenia przed upadkiem.

  • Szkło hartowane jest solidną powłoką, chroniącą telefon przed zarysowaniami. Po upadku na twardą powierzchnię, samo szkło może ulec zniszczeniu, ale ekran pozostanie nienaruszony. Wybierając szkło hartowane, warto zwrócić uwagę na jego twardość. Wysokiej klasy produkty będą miały odporność wyższą niż 9, na skali Mosha. Niezbędne elementy dostępne są np. na strefatelefonu.pl.

Zwracaj uwagę na programy w swoim telefonie

Ochrona telefonu nie dotyczy jedynie obudowy. Bardzo ważne jest kontrolowanie samej zawartości. Po pierwsze warto zainwestować w program antywirusowy, który zabezpieczy system przed niechcianymi aplikacjami i stronami. Poza tym, zawsze sprawdzaj, z jakiej sieci Wi-Fi korzystasz. Niebezpieczne połączenia są świetną okazją do hakowania urządzenia. Od czasu do czasu rób remanent swojego telefonu. Usuwaj zbędne programy, które pożerają pamięć.

Nie zapomnij o odpowiednim etui

Poza ochroną samego ekranu, należy również pamiętać o etui na obudowę. Mnogość wzorów i rodzajów osłon na smartfon jest ogromna. Wybór futerału ma znaczenie nie tylko ze względów funkcjonalnych, ale również estetycznych. Do wyboru są m.in.:

  • Bumpery – ochronne ramki na telefon w różnych kolorach

  • Zapinane pokrowce

  • Futerały (silikonowe case’y, skórzane etui z klapką)

  • Kabury - można je nosić np. przy pasku

  • Sportowe opaski na ramię

Wygląd etui powinien być dopasowany do okazji. Jeśli pracujemy na wysokim stanowisku i spotykamy się z kontrahentami, lepiej wybrać skórzane monotematyczne etui, które nie przyciąga uwagi.

News Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej?

Komputery to nie tylko narzędzia do pracy i gier czy oglądania filmów - stały się one także nieodzownym elementem umożliwiającym naukę. Czas pandemii koronawirusa i w konsekwencji zdalne nauczanie tylko zintensyfikowały tę tendencję. Potwierdzą to zarówno studenci jak i uczniowie młodszych klas, którzy przez ostatnie miesiące kontynuowali naukę on-line. To również wyzwanie dla nauczycieli. Nowy rok szkolny i akademicki to dobry moment do zrewidowania, czy obecny sprzęt spełnia oczekiwania. Wiele marketów z elektroniką oferuje bowiem preferencyjne warunki zakupu - zniżki na sprzęt lub raty 0%. W ramach oszczędności dobrą praktyką jest także sięgnięcie po sprawdzony sprzęt poleasingowy i nadanie mu drugiego życia. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu do nauki? Jak uniknąć skasowania danych z dysku i utraty długo opracowywanej pracy zaliczeniowej? O tym poniżej!

1. Odpowiedni monitor.
2. Dopasowane akcesoria to gwarancja wygody.
3. Kasowanie danych z dysku - jak uchronić się przed przypadkowym usunięciem?
4. Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?
5. Nowoczesny i wydajny sprzęt - skąd zdobyć odpowiedni model?
6. Kompromis między ceną a parametrami. czytaj więcej

News Jak zadbać o swoją prywatność w smarfonie?

Każdy chce być bezpieczny i chronić swojej prywatności. Teraz jest to coraz łatwiejsze. W łatwy sposób możesz ochronić swoje dane, hasła, piny. Jak wiec o to zadbać? czytaj więcej

News Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie?

Coraz głośniej o rozmaitych oszustwach wirtualnych. Z roku na rok drastycznie zwiększa się liczba użytkowników sieci, którzy padli ofiarami hackerów. Wykradanie cennych danych to dziś w Internecie chleb powszedni, dlatego też niesamowicie ważne okazuje się zastosowanie wszelkich możliwych form ochrony na wypadek nieuczciwych internautów, którzy czyhają na nieostrożnych i niezabezpieczonych. Z pewnością pytanie nasuwające się nie jednemu czytającemu brzmi- tylko jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? Jedną z bardzo skutecznych form jest szyfrowanie SSL. Więcej o tym w dalszych częściach. czytaj więcej

Fortinet Pięć sposobów na cyberbezpieczny mundial

Piłkarskie mistrzostwa świata elektryzują tysiące polskich kibiców. Wielu z nich będzie poszukiwało transmisji meczów online. Specjaliści Fortinet radzą, jak w trakcie mundialowej gorączki zachować zimną głowę i bezpiecznie poruszać się w internecie. czytaj więcej