Jak zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy? Podpowiadamy, w jakie rozwiązania inwestować!
News

Jak zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy? Podpowiadamy, w jakie rozwiązania inwestować!

08.02.2024
W obliczu rosnącej liczby zagrożeń względem bezpieczeństwa ochrona majątku i danych firmowych jest już niemal priorytetem dla każdego przedsiębiorcy. Fakt ten nie powinien dziwić – kradzieże czy akty wandalizmu mogą wywołać nie tylko duże straty finansowe i wizerunkowe, ale także zmniejszyć wartość firmy na rynku, np. z uwagi na brak możliwości kontynuacji produkcji. Zastanawiasz się, w jakie rozwiązania zainwestować, by zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy? Chętnie podpowiemy! Zajrzyj niżej i sprawdź, jak możesz zabezpieczyć swoje przedsiębiorstwo!

Po pierwsze – zainwestuj w system monitoringu obiektu i pomieszczeń

Kamer na rynku jest całe mnóstwo, zatem wybór odpowiedniej bywa dość uciążliwy. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań szczególnie wyróżniających się na tle pozostałych. To między innymi nowoczesne kamery analogowe wysokiej rozdzielczości, znane jako Analog HD czy kamery AHD, które stanowią istotny element nowoczesnych systemów monitoringu.

 

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych przetworników obrazu CMOS i funkcji takich jak D-WDR (Digital Wide Dynamic Range) oraz DNR (Digital Noise Reduction), kamery AHD zapewniają wysoką jakość obrazu przy relatywnie niskich kosztach zakupu.

Bogaty wybór obudów – tubowych, kopułkowych, kompaktowych, obrotowych PTZ oraz specjalnych – umożliwia dopasowanie kamer do specyfiki każdej lokalizacji, co znacząco zwiększa efektywność monitoringu.

 

  • System monitoringu, dzięki zapisowi obrazu w wysokiej rozdzielczości, pozwala na szybką identyfikację niepowołanych osób wchodzących na teren przedsiębiorstwa lub do firmowych pomieszczeń, co jest istotne dla prewencji oraz ewentualnego ścigania sprawców.

Po drugie – zadbaj o precyzyjny i efektywny system alarmowy

Inwestycja w zaawansowany system alarmowy, wyposażony w czujki ruchu, kontaktrony na drzwiach i oknach oraz inne sensory bezpieczeństwa, jest niezbędna dla wczesnego wykrywania prób włamania lub nieautoryzowanego dostępu. Dobrej jakości system alarmowy uruchamia się w momencie wykrycia niepożądanej aktywności, zawiadamiając właścicieli i służby ochrony o potencjalnym zagrożeniu. To natomiast pozwala na szybką interwencję.

  • Wczesne wykrywanie prób włamania lub naruszenia strefy ochronnej umożliwia natychmiastową reakcję, zwiększając szanse na udaremnienie kradzieży i zabezpieczenie mienia przed dalszą dewastacją.

Po trzecie – wymień stolarkę na antywłamaniową

Zabezpieczenie fizyczne budynku jest równie ważne, co systemy elektroniczne. Wymiana okien i drzwi na modele antywłamaniowe znacząco utrudnia potencjalnym włamywaczom dostęp do wnętrza, jak i z uwagi na funkcję odstraszającą ochroni przed wieloma kosztami związanymi z ich ewentualną naprawą po próbie włamania. Dobrej jakości stolarka antywłamaniowa powinna mieć odpowiednie certyfikaty, potwierdzające jej odporność na włamania, jak i zostać zamontowana przez specjalistów z branży.

  • Stolarka antywłamaniowa utrudnia nieautoryzowany dostęp przez okna i drzwi, stanowiąc fizyczną barierę przed włamaniami i wydłużając czas potrzebny na sforsowanie wejścia do budynku.

Po czwarte – stawiaj na zdrowy rozsądek

Ostatni, ale nie mniej ważny aspekt bezpieczeństwa, to codzienne nawyki i procedury. Zamykanie drzwi, nawet jeśli pracownik opuszcza dane pomieszczenie firmowe tylko na chwilę, uniemożliwia wejście nieautoryzowanym osobom. Równie istotne jest, aby nie wpuszczać do środka osób bez takiej potrzeby – złodzieje czasami robią rekonesans, sprawdzając, w których miejscach znajdują się czujki oraz kosztowności.

  • Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak zamykanie drzwi czy kontrola dostępu, chroni przed przypadkowym lub celowym dostępem niepowołanych osób do wrażliwych obszarów firmy.

 

Ochrona firmy przed zagrożeniami wymaga kompleksowego podejścia i inwestycji w sprawdzone rozwiązania. Stosowanie się do powyższych wskazówek pomoże zbudować solidny fundament bezpieczeństwa każdej organizacji.

Jak zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy? Podpowiadamy, w jakie rozwiązania inwestować!

 

News Jak zadbać o smartfon?

Prawie nikt nie wyobraża sobie dziś życia bez telefonu komórkowego. To urządzenie zastępuje m.in. aparat, odtwarzacz MP3, pozwala odbierać połączenia i wiadomości tekstowe. Dzięki dostępowi do Internetu można bardzo szybko znaleźć niezbędne informacje. Skoro telefon komórkowy odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, warto pomyśleć o jego właściwej ochronie. czytaj więcej

News Samsung Galaxy S21 – który model wybrać?

Rok 2021 od początku obfituje w premiery flagowych smartfonów. Jedną z nich była premiera Samsungów z serii Galaxy S21 w trzech odsłonach. Podpowiadamy który model wybrać. czytaj więcej

News Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej?

Komputery to nie tylko narzędzia do pracy i gier czy oglądania filmów - stały się one także nieodzownym elementem umożliwiającym naukę. Czas pandemii koronawirusa i w konsekwencji zdalne nauczanie tylko zintensyfikowały tę tendencję. Potwierdzą to zarówno studenci jak i uczniowie młodszych klas, którzy przez ostatnie miesiące kontynuowali naukę on-line. To również wyzwanie dla nauczycieli. Nowy rok szkolny i akademicki to dobry moment do zrewidowania, czy obecny sprzęt spełnia oczekiwania. Wiele marketów z elektroniką oferuje bowiem preferencyjne warunki zakupu - zniżki na sprzęt lub raty 0%. W ramach oszczędności dobrą praktyką jest także sięgnięcie po sprawdzony sprzęt poleasingowy i nadanie mu drugiego życia. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu do nauki? Jak uniknąć skasowania danych z dysku i utraty długo opracowywanej pracy zaliczeniowej? O tym poniżej!

1. Odpowiedni monitor.
2. Dopasowane akcesoria to gwarancja wygody.
3. Kasowanie danych z dysku - jak uchronić się przed przypadkowym usunięciem?
4. Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?
5. Nowoczesny i wydajny sprzęt - skąd zdobyć odpowiedni model?
6. Kompromis między ceną a parametrami. czytaj więcej

Fortinet Fortinet: Protokół WPA2 nie jest bezpieczny. Jak zadbać o bezpieczeństwo WiFi?

Najpopularniejszy standard szyfrowania WiFi - WPA2, nie może być traktowany jako bezpieczny. Nowa metoda ataku KRACK (Key Reinstallation AttaCK) jest w stanie złamać szyfrowanie WPA2, umożliwiając przestępcom odczytywanie informacji przesyłanych między urządzeniem a jego bezprzewodowym punktem dostępu za pomocą wariantu popularnego – i zazwyczaj często wykrywalnego – ataku typu „man-in-the-middle”. czytaj więcej

Trend Micro Trend Micro: dziś Dzień Bezpiecznego Komputera. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoich danych?

Nasze życie i praca są w coraz większym stopniu uzależnione od technologii. Większość z nas nie jest w stanie funkcjonować bez wykorzystania smartfonów, laptopów, tabletów i innych urządzeń, które stale łączą się z siecią. Jednak dzięki temu stajemy się coraz bardziej podatni na ataki ze strony cyberprzestępców. O jakich kluczowych zasadach powinniśmy pamiętać, aby nasze dane pozostały bezpieczne? Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera, przypadającego na 12 października, zróbmy szybki przegląd dostępnych rozwiązań. czytaj więcej