Jak zacząć pracę na stanowisku programisty?
News

Jak zacząć pracę na stanowisku programisty?

15.12.2022
Aby zacząć pracę na stanowisku programisty IT, trzeba spełnić szereg wymagań. Kwestią podstawową jest umiejętność programowania i znajomość popularnych technologii programistycznych. Mimo iż zapotrzebowanie na specjalistów IT od lat utrzymuje się na wyjątkowo wysokim poziomie, pracodawcy stawiają zainteresowanym kandydatom wiele wymagań. Oto cenne wskazówki dla osób, które chciałyby rozpocząć pracę w branży IT.

Pierwsza praca w IT bez doświadczenia. Czy jest to możliwe?

Aby podjąć pracę w IT, trzeba spełnić jeden, podstawowy warunek. Trzeba wyróżniać się specjalistyczną wiedzą i mieć kompetencje miękkie. Uzyskanie pracy bez doświadczenia jest bardzo trudne, ponieważ większość pracodawców preferuje zatrudnianie takich pracowników, którzy mogą pochwalić się pewnymi sukcesami zawodowymi.

 

Warto jednak wiedzieć o tym, że wiele zależy od tego, czy stawiamy na rozwój swojej wiedzy oraz czy uczestniczymy w kursach i bootcampach. Początkujący programiści mający zapał do pracy, tworzący własne projekty oraz biorący udział w stażach i praktykach, z pewnością mają znaczące szanse na znalezienie pracy w tej branży. Bardzo ważne jest to, by nieustannie poszerzać swoją wiedzę i umiejętności oraz realizować własne projekty. Jest to jeden z kluczy do osiągniecia sukcesu w branży IT.

 

Szczegółowe informacje na temat tego, jakie są szanse początkujących programistów na znalezienie pracy, są dostępne na portalu mindboxgroup.com.

Jak zacząć pracę na stanowisku programisty?

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu pierwszej pracy w IT?

O czym powinni pamiętać początkujący programiści poszukujący pracy? Podczas rekrutacji zwracajmy uwagę na to, jaka jest renoma i doświadczenie danego przedsiębiorstwa. Ważny jest także zakres obowiązków - zwróćmy uwagę na to, czy posiadamy odpowiednie kwalifikacje wyszczególnione w ogłoszeniu.

 

Bardzo istotne są oferowane zarobki, możliwości awansu zawodowego czy benefity pozapłacowe. W przypadku, gdy warunki zaproponowane przez firmę w przeczytanym przez nas ogłoszeniu będą odpowiadały naszym potrzebom, warto zdecydować się na wysłanie CV.

Jak powinno wyglądać CV programisty?

Tym, co w głównej mierze przesądza o tym, czy dana firma odpowie na nasze zgłoszenie, jest Curriculum vitae. Z tego względu każdy kandydat powinien bardzo dokładnie przygotować ten dokument, aby zawierał on jak najwięcej informacji na temat posiadanych umiejętności, doświadczeń zawodowych i kwalifikacji. Informacje zawarte w CV muszą odpowiadać specyfice stanowiska, o które aplikujemy.

 

W CV programisty muszą znaleźć się informacje na temat umiejętności programowania, znajomości poszczególnych technologii programistycznych oraz o posiadaniu certyfikatów potwierdzających udział w dedykowanych bootcampach, kursach i szkoleniach dla programistów. Nawet jeśli doświadczenie zawodowe nie jest imponujące, ale kandydat starannie przygotuje CV i precyzyjnie wskaże, w jakich praktykach czy stażach brał udział i jakie projekty realizował samodzielnie, jego szanse na uzyskanie wymarzonej pracy w branży IT będą bardzo wysokie.

Jak zacząć pracę na stanowisku programisty?

Nauka języków programowania

Aby odnieść sukces w branży IT, trzeba znać jak najwięcej technologii programistycznych. W tym momencie liczba języków wykorzystywanych do tworzenia wszelkiego rodzaju aplikacji czy gier jest naprawdę ogromna, dlatego nie ma możliwości perfekcyjnego opanowania ich wszystkich. Z tego względu w IT ogromną rolę pełni specjalizacja.

 

Początkujący programista w pierwszej kolejności powinien postawić na naukę tych technologii, które cieszą się największą popularnością - do tego grona należą m.in. JavaScript, Python, SQL czy HTML/CSS. Znajomość tych technologii znacząco zwiększa szanse na znalezienie wymarzonego stanowiska w IT. Warto pamiętać o tym, że rekruterzy doceniają tych kandydatów, którzy kładą duży nacisk na poszerzanie swojej wiedzy, realizują własne projekty, mają kompetencje miękkie i są gotowi na nowe wyzwania.

 

Wszystkie osoby zainteresowane pracą jako programista mogą znaleźć oferty pracy IT na mindboxgroup.com.

 

News Jak wygląda nowoczesne wyposażenie sali konferencyjnej?

Rozwój techniki audio-video nie ominął sal konferencyjnych. Wprost przeciwnie – sala konferencyjna to doskonałe miejsce do wykorzystania najnowszych zdobyczy techniki. Oczywiście, że wiele sal wyposażonych pozostało w ekran, projektor i najprostszy system audio, ale taki obiekt na pewno nie przyciągnie wymagających klientów. czytaj więcej

News Kampanie na Facebooku - jak zacząć?

Chyba każdy zna słynne powiedzenie, że reklama jest dźwignią handlu. Nic w tym dziwnego, skoro jest ona kluczem do zaistnienia w świecie Internetu. Zwykle przede wszystkim stawiamy na kampanie reklamowe na łamach portali społecznościowych. Jednym z popularniejszych portali jest Facebook. Prowadzony tam marketing charakteryzuje się ogromnym powodzeniem. Jak zatem zacząć kampanię na fb?. czytaj więcej

News Czym zajmuje się operator CNC?

Operator CNC to osoba, która zajmuje się obsługą maszyn sterowanych numerycznie. Nieustanny rozwój technologi sprawia, że tego rodzaju fachowiec ma bardzo szerokie możliwości wykorzystania swoich kompetencji. Maszyny CNC służą do szeroko rozumianej obróbki metalu oraz tworzyw sztucznych. Jak wygląda praca na stanowisku operatora urządzeń sterowanych numerycznie? czytaj więcej

Wiadomości firmowe Polscy programiści nadal mogą liczyć na wysokie zarobki. Raport płacowy serwisu No Fluff Jobs

Nie od dziś wiadomo, że zawód informatyka, a szczególnie programisty jest jednym z najbardziej opłacalnych. Sprawdziliśmy zarobki informatyków w pierwszym kwartale 2018. Wynika z niego, że programistom żyje się i żyć będzie naprawdę dobrze z racji dużego zapotrzebowania na specjalistów z tej dziedziny. Ukazuje je raport przygotowany przez No Fluff Jobs, czyli czołowego portalu z ogłoszeniami o pracę dla pracowników IT. czytaj więcej

T-Mobile Juraj Andras nowym członkiem zarządu ds. finansowych T‑Mobile Polska

1 grudnia 2017 roku Juraj Andras obejmie obowiązki członka zarządu ds. finansowych T‑Mobile Polska. Zastąpi na tym stanowisku Szabolcsa Gaborjani, który zdecydował się na kontynuowanie kariery poza Grupą Deutsche Telekom. Do końca stycznia 2018 roku, Szabolcs będzie blisko współpracował z Jurajem, aby sprawnie wdrożyć go w nowe obowiązki. czytaj więcej