Jak wybrać odpowiedni serwer dedykowany?
News

Jak wybrać odpowiedni serwer dedykowany?

14.10.2019
Wybór właściwego serwera jest podstawą w prowadzeniu działalności internetowej. Jeśli źle zainwestujemy nasze pieniądze już na początku, nie pomoże nam żadna kampania marketingowa. Prowadząc dużą działalność, nasza strona musi być w stanie udźwignąć dodatkowe GB. Z pomocą przychodzą serwery dedykowane – maszyny o ogromnej mocy obliczeniowej, nieporównywalnej z serwerami VPS.

Niedostępność strony w efekcie błędu serwera zniechęci każdego do dalszego z niej korzystania – może być nawet tak, że będzie ona omijana szerokim łukiem. Jednak dobry serwer wcale nie oznacza, że musisz zastawić połowę swojej firmy – tani serwer dedykowany zawsze jest w zasięgu Twojego wyboru. W tej samej cenie dostaniesz też jego wydajność i stabilność. Opieka profesjonalistów będzie o tyle dobrym wyborem, że przekazując im obowiązek dbania o serwer, masz pewność, że administrator z fachową wiedzą dobrze się nim zajmie.

Najważniejsze korzyści płynące z serwera dedykowanego

Zapewnienie dużej mocy obliczeniowej jest podstawą w przypadku serwera dedykowanego. W tym aspekcie nie ma on sobie równych. Jego niekwestionowaną zaletą jest również stabilność, która w przypadku plików zajmujących dużo miejsca jest niezmiennie potrzebna, gdyż pozwala na ciągłą pracę. Oprócz ceny i niezawodności ważne jest wspomnienie o tym, że serwery dedykowane są lepszym rozwiązaniem dla samodzielnego przedsiębiorcy, gdyż całość serwera dedykowanego przeznaczana jest dla jednego klienta.

Sprint Data Center, oprócz niezawodności, gwarantuje też inne korzyści z posiadania serwera dedykowanego. Oprócz wyjątkowo niskiej ceny warto wskazać na brak opłat związanych z aktywacją i tydzień okresu próbnego, co jest gwarantowaną podstawą. Istotne jest też ciągłe dobowe wsparcie i możliwość wyboru. Prezentowane linie serwerów są dopasowane do klienta – jest ich niemal dziesięć, stąd pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprawność i przejrzystość

Dlaczego wybór odpowiedniego serwera dedykowanego jest taki ważny? Bo tylko sprawna i przejrzysta strona ma szanse na dotarcie do klienta. Dostatecznie często spotykamy się z sytuacją, w której pada nam internet. Każdy z nas wie też, jakie to rodzi kłopoty. Problemy z połączeniem należy wyeliminować do minimum – tę zasadę powinno stosować się nie tylko w domowym zaciszu, ale również, a może zwłaszcza wtedy, gdy dotyczy prowadzonej działalności.

Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić pieniądze, nie rób tego kosztem serwera i z góry odrzuć darmowe opcje. Zapewnienie bezpieczeństwa swojej firmie potraktuj jako inwestycję, która z pewnością się zwróci w liczbie odwiedzin. Dzięki serwerowi dedykowanemu masz gwarancję zachowania bezpieczeństwa – wyciek danych w każdym przypadku może prowadzić do nieodwracalnych szkód dla firmy. Dlatego nie zwlekaj z decyzją i zapoznaj się z ofertą, która nie tylko usprawni Twoją stronę, ale też zabezpieczy ją na wypadek nieoczekiwanego.

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Dlaczego pomimo natłoku agencji interaktywnych, tylko kilka z nich obsługuje większość klientów?

Przeniesienie się marketingu do Internetu spowodowało, że agencje interaktywne zaczęły „wyrastać jak grzyby po deszczu”. Chociaż możemy znaleźć setki ofert takich firm, to kiedy się z nimi zapoznamy, zauważymy, że na rynku jest tylko kilku liczących się graczy. Dlaczego? czytaj więcej

News Szybki internet w domu - jak wybrać najlepszy router?

Dobry router to urządzenie niezbędne w każdym domu. To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim internetem. Czy przy wyborze nowego routera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre jego cechy? Czy warto kupić wzmacniacz Wi-Fi? czytaj więcej