Jak wybrać najlepszego operatora?
News

Jak wybrać najlepszego operatora?

31.05.2022
Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek?

Sposób numer 1 – zapytaj znajomych, z czyich usług korzystają

Nasza rodzina, przyjaciele czy współpracownicy to pierwsze źródło informacji, którego warto użyć. Większość z nich posiada telefon komórkowy i na pewno ma już za sobą doświadczenia z różnymi sieciami. Zapytaj ich o kto, którego operatora polecają i co sądzą o cenach i zasięgu. W tym wypadku warto dowiedzieć się trochę więcej o ich stylu życia. Jeśli na przykład dużo podróżują, to na pewno polecą Ci kogoś, kto ma dobry zasięg nie tylko w miejscu, w którym mieszkasz.

Sposób numer 2 – pogadaj ze swoim operatorem

Jeśli firma, z której usług korzystasz sprawdza się całkiem nieźle, nie musisz koniecznie kontynuować współpracy na dotychczasowych warunkach. Gdy zbliża się koniec umowy, oczekuj na telefon od operatora z propozycją jej przedłużenia. Zwykle dostaniesz lepszą ofertę. Jeśli tak nie będzie, nie martw się.

 

Możesz w międzyczasie złożyć dyspozycję przeniesienia numeru do innej sieci. W razie czego da się ją wycofać, a twoja dotychczasowa firma zwykle zadzwoni jeszcze raz. Jest spora szansa, że zaoferuje coś ekstra!

Sposób numer 3 – sprawdź rankingi w Internecie

Oczywiście zanim „rzucisz papierami”, warto zorientować się, czy faktycznie konkurencja będzie mieć dla Ciebie coś lepszego. Tutaj pomocne są rankingi abonamentów czy też ofert na kartę. Dzięki nim szybko zorientujesz się w cenach i parametrach różnych pakietów i taryf. Pomyśl tylko – zamiast przebijać się przez (często skomplikowane) strony internetowe operatorów, wszystko będziesz mieć pod ręką!

 

Rankingi takie oraz wyszukiwarkę ofert prowadzi serwis jakaoferta.pl. To świetne miejsce nie tylko do tego, żeby sprawdzić aktualne propozycje, ale też dowiedzieć się szczegółów na ich temat. Nie zawsze przecież łatwo zrozumiec, jakie dodatkowe bonusy ma dla nas dana sieć i jak z nich skorzystać. Warto mieć dobre pojęcie na temat tego, na co się decydujemy. Przykładowo – portal opisuje oferty abonamentowe Play.

Spokojnie, są tam też inne polskie sieci komókowe - zarówno bardzo popularne, jak i te mniej znane.

Sposób numer 4 – sprawdź opinie o sieciach

Zanim skusisz się niezłą ceną czy parametrami, sprawdź, co sądzą o działaniu sieci ich prawdziwi użytkownicy. Co prawda część z nich może być mocno nacechowana negatywnie, ale to bardziej neutralne pomogą Ci wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. Korzystanie z opinii jest mądrym sposobem na podjęcie decyzji - nie musisz samemu testować danego rozwiązania.

Zresztą, warto też samemu zostawić opinię o tym, dlaczego chcesz uciec od danej sieci. Warto sobie pomagać.

Nie muszę mówić, że na jakaoferta.pl znajdziesz mnóstwo opinii i ocen sieci komórkowych? :)

Sposób numer 5 - zamawiaj przez Internet

Być może przyzwyczaiłeś się do tego, że zakupy przez Internet można w razie czego zwrócić w ciągu dwóch tygodni. Czy wiesz jednak, że to samo tyczy się umów zawieranych zdalnie?

Zamawiając przez Internet masz szansę na spokojnie w domu przeczytać umowę z operatorem. W razie czego możesz z niej zrezygnować bez konsekwencji.

 

News Tani hosting - jak wybrać najlepszy?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką musi zatroszczyć się przedsiębiorca, jest odpowiednia strona internetowa. Wybór wielu osób pada na WordPress - właśnie na tym silniku działa spora część witryn. Niezależnie, czy zdecydujemy się skorzystać z WordPress czy innego systemu, będzie nam potrzebny odpowiedni hosting. Jak go wybrać? czytaj więcej

News Jak wybrać firmę do stworzenia strony internetowej?

Każdy, kto prowadzi własną działalność, powinien posiadać profesjonalną stronę internetową. Na rynku jest wiele firm, które oferują usługi tworzenia stron www. Sprawdź, jak wybrać najlepszą z nich! czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszy telefon do 1000 zł? – wszystko, co trzeba wiedzieć

Smartfony z przedziału cenowego do 1000 złotych są jednymi z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Trudno się temu dziwić, gdyż niejednokrotnie przystępna kwota przekłada się na wysoką funkcjonalność urządzenia, z którego przeciętny użytkownik będzie w pełni zadowolony. Co jednak istotne, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby zawsze kupić najlepszy telefon do 1000 zł.

1. Wybór producenta.
2. Możliwości najlepszego telefonu do 1000 zł.
3. Przydatne udogodnienia.
4. O czym jeszcze warto pamiętać? czytaj więcej

News Szybki internet w domu - jak wybrać najlepszy router?

Dobry router to urządzenie niezbędne w każdym domu. To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim internetem. Czy przy wyborze nowego routera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre jego cechy? Czy warto kupić wzmacniacz Wi-Fi? czytaj więcej