Jak wybrać najlepszą ofertę Internetu światłowodowego w Katowicach?
News

Jak wybrać najlepszą ofertę Internetu światłowodowego w Katowicach?

28.12.2022
Internet światłowodowy szczęśliwe przestał już być luksusem zarezerwowanym dla nielicznych. Dzięki wielkim inwestycjom, również finansowanym przez Unię Europejską, popularne „światło” dociera także do mniejszych miejscowości. Osoby mieszkające w dużych ośrodkach w ogóle nie muszą się zastanawiać nad dostępnością szybkiego i niezawodnego Internetu. Więcej uwagi warto natomiast poświęcić wyborowi konkretnej oferty. Szukasz sprawdzonej usługi Internetu światłowodowego w Katowicach? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Dlaczego Internet światłowodowy?

Internet światłowodowy jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób, które przede wszystkim oczekują stabilności i dużych prędkości pobierania oraz wysyłania danych. Taki Internet nie jest obwarowany żadnymi limitami, można z niego korzystać bez ograniczeń, nie oglądając się na warunki pogodowe czy aktualne obciążenie sieci.

To duża odmiana dla osób, które do tej pory korzystały z Internetu mobilnego i doskonale wiedzą, jak zawodna jest ta technologia.

Więcej o korzyściach z przejścia na Internet światłowodowy w Katowicach przeczytasz w artykułach na stronie https://www.dg-net.pl/poradnik/.

Zastanów się, jakich parametrów usługi potrzebujesz

Zanim wybierzesz konkretną ofertę Internetu światłowodowego, to odpowiedz sobie na pytanie: czego właściwie potrzebuję? Czy ważne jest dla Ciebie to, aby Internet był piorunująco szybki? Może wystarczy Ci stabilna prędkość pobierania na poziomie około 150 Mb/s?

Pod tym kątem zacznij się rozglądać za ofertami poszczególnych dostawców, co bardzo ułatwi Ci wybranie tej, która rzeczywiście spełni Twoje oczekiwania, jednocześnie mieszcząc się w przyjętym przez Ciebie budżecie.

Czy w grę wchodzi Internet symetryczny?

Internet symetryczny to usługa polegająca na tym, że dostawca gwarantuje identyczną prędkość pobierania (download) i wysyłania (upload) danych. Nie każdy tego potrzebuje, natomiast możesz znajdować się w grupie odbiorców takiej usługi.

Dla kogo jest Internet symetryczny? Przede wszystkim dla osób, które:

  • pracują z domu i często wysyłają duże pliki na serwery zewnętrzne,
  • uczestniczą w wideokonferencjach, szkoleniach online, wirtualnych spotkaniach biznesowych etc.,
  • grają w gry sieciowe,
  • wysyłają pliki wideo na zewnętrzne serwery (np. twórcy na YouTube),
  • prowadzą transmisje online.

Jeśli nie jesteś w żadnej z tych grup, to Internet symetryczny prawdopodobnie nie będzie Ci potrzebny, natomiast warto wiedzieć o istnieniu takiej usługi.

Cena nie powinna być najważniejszym kryterium wyboru Internetu światłowodowego w Katowicach

To zrozumiałe, że wybierając różne usługi staramy się szukać tych możliwie najtańszych. Zwróć jednak uwagę, że w przypadku Internetu światłowodowego powinna się liczyć przede wszystkim jakość świadczenia usługi.

Co z tego, że zapłacisz o kilka złotych miesięcznie mniej, jeśli usługa jest zawodna, często nie działa, a dostawca nie do końca wywiązuje się z warunków umowy? Warto o tym pomyśleć jeszcze przed wybraniem konkretnej oferty – zwłaszcza, że różnice cenowe między poszczególnymi dostawcami wcale nie są duże.

Poczytaj opinie o lokalnych dostawcach Internetu

Gdy wiesz już, czego oczekujesz od usługi Internetu światłowodowego w Katowicach i masz przed sobą kilka konkurencyjnych ofert, to ostatnim krokiem jest przeanalizowanie poszczególnych usługodawców pod kątem ich rzetelności. Nikt nie oceni tego lepiej niż sami użytkownicy. Dlatego poszukaj w sieci opinii na temat rekomendowanych dostawców Internetu w Katowicach, możesz też zapytać o nie np. na lokalnych grupach w mediach społecznościowych.

Szczególnie dobrą opinią wśród użytkowników Internetu światłowodowego w Katowicach i regionie cieszy się DG-NET. To lokalny, godny zaufania dostawca, który przede wszystkim stawia na niezawodność świadczonej usługi.

 

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Tani hosting - jak wybrać najlepszy?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką musi zatroszczyć się przedsiębiorca, jest odpowiednia strona internetowa. Wybór wielu osób pada na WordPress - właśnie na tym silniku działa spora część witryn. Niezależnie, czy zdecydujemy się skorzystać z WordPress czy innego systemu, będzie nam potrzebny odpowiedni hosting. Jak go wybrać? czytaj więcej

News Jak wybrać firmę do stworzenia strony internetowej?

Każdy, kto prowadzi własną działalność, powinien posiadać profesjonalną stronę internetową. Na rynku jest wiele firm, które oferują usługi tworzenia stron www. Sprawdź, jak wybrać najlepszą z nich! czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszy telefon do 1000 zł? – wszystko, co trzeba wiedzieć

Smartfony z przedziału cenowego do 1000 złotych są jednymi z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Trudno się temu dziwić, gdyż niejednokrotnie przystępna kwota przekłada się na wysoką funkcjonalność urządzenia, z którego przeciętny użytkownik będzie w pełni zadowolony. Co jednak istotne, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby zawsze kupić najlepszy telefon do 1000 zł.

1. Wybór producenta.
2. Możliwości najlepszego telefonu do 1000 zł.
3. Przydatne udogodnienia.
4. O czym jeszcze warto pamiętać? czytaj więcej

News Szybki internet w domu - jak wybrać najlepszy router?

Dobry router to urządzenie niezbędne w każdym domu. To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim internetem. Czy przy wyborze nowego routera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre jego cechy? Czy warto kupić wzmacniacz Wi-Fi? czytaj więcej