Jak wybrać laptop do firmy?
News

Jak wybrać laptop do firmy?

03.03.2022
Laptop do firmy powinien być przede wszystkim wydajny, kompatybilny z peryferiami oraz wygodny w użytkowaniu. Jeżeli będziemy z niego korzystać również podczas potkań z klientami, a nie tylko przy własnym biurku, taki sprzęt powinien również odpowiednio dobrze wyglądać.

Laptop do firmy – najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy, które powinien posiadać dobrej jakości laptop biznesowy, prezentują się następująco:

Matryca

Obowiązkowo matowa, o przekątnej minimum 15,6 cala w technologii IPS. Lepsza widoczność i bez porównania większy komfort użytkowania niż w przypadku matrycy błyszczącej. Standardowa obecnie rozdzielczość Full HD (1920 × 1080) jest jak najbardziej wystarczająca.

Bateria

Tutaj nie mamy zbyt dużego wyboru, dlatego w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na pojemność baterii. Generalnie im więcej miliamperogodzin (mAh) lub watogodzin (Wh), tym komputer powinien działać dłużej bez ładowania.

Klawiatura

Jedni lubią ciche, blisko ułożone klawisze z małym skokiem i lekką pracą. Inni wolą głośne klawiatury, obowiązkowo z numpadem, stawiające opór pod palcami. W tym przypadku każdy powinien wybrać zgodnie z własnymi preferencjami. Tak naprawdę jedyną kwestią dotyczącą klawiatury, o której warto tutaj pamiętać, jest podświetlenie klawiszy. Podnosi ono komfort pracy nawet w dzień, a tym bardziej wieczorem oraz w nocy.

Jak wybrać laptop do firmy?

Obudowa

Jeżeli pracujemy wyłącznie przy biurku, to z czysto użytkowego punktu widzenia standardowa obudowa z ciemnego plastiku powinna wystarczyć. Jeżeli jednak często spotykamy się z klientami – w naszym biurze lub w delegacji – i bierzemy ze sobą komputer na takie spotkania, to po prostu musi on dobrze wyglądać. Na przykład płaski ultrabook w aluminiowej obudowie jest w tym przypadku doskonałym wyborem.

Dysk twardy

Koniecznie SSD. Jakość pracy na komputerze wyposażonym w tego rodzaju pamięć masową jest bez porównania lepsza niż jakość pracy na laptopie z tradycyjnym dyskiem twardym HDD. Dzięki pamięci SSD zarówno system operacyjny, jak i pozostałe aplikacje, ładują się szybciej, a także działają stabilniej.

Pamięć RAM

Nie ma takiej ilości pamięci RAM, o której można by było powiedzieć, że jest jej za dużo. Obecnie – w dużym uproszczeniu – 8 GB DDR3 to minimum, 16 GB DDR4 to standard, 32 GB DDR5 to optimum. Nawet popularne przeglądarki internetowe są na tyle „zasobożerne”, że potrafią wykorzystać w zasadzie całą dostępną pamięć. Dzieje się tak zazwyczaj ze względu na ich słabą optymalizację. Niestety nic nie wskazuje, aby w najbliższym czasie standardy dotyczące tworzenia popularnego oprogramowania miały się zmienić na korzyść użytkowników. Dlatego dodatkowa pamięć RAM zawsze się przyda.

Dedykowana karta graficzna

Raczej nie jest potrzebna w laptopie do firmy. Do profesjonalnej obróbki graficznej lepiej zakupić lub złożyć dedykowany desktop, w którym karta graficzna będzie mogła w pełni pokazać swoje możliwości. Tego rodzaju układy są w laptopach ograniczone architekturą przenośnego komputera, co może się wiązać, chociażby z problemami z odprowadzaniem ciepła.

Procesor

Do komfortowej pracy w biurze wystarczy procesor czterordzeniowy, ale jeżeli bardzo zależy nam na szybkości działania laptopa, wówczas warto zdecydować się na układ sześciordzeniowy.

Dodatkowe złącza i inne urządzenia

Port HDMI to obecnie standard. Kilka portów USB (od 2.0, poprzez 3.1 oraz typ C, aż po wciąż obsługiwane mini oraz micro USB) także z pewnością się przyda. Podobnie, jak złącze słuchawkowe typu JACK, które będzie można wykorzystać podczas telekonferencji do podłączenia słuchawek z mikrofonem. Do tego nie zapominajmy o kamerce czy czytniku linii papilarnych. Z kolei zewnętrzny port na kartę SD to miły dodatek, dzięki któremu możemy umieścić w komputerze dodatkową pamięć masową

Doskonałej jakości laptopy biurowe, spełniające wszystkie wyżej wymienione warunki, znajdziesz w ofercie sklepu ale.pl.

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Mobilne stanowisko pracy i rozrywki

Mobilność jest dziś standardem, również w zakresie komputerów, które służą nam na co dzień do pracy i do rozrywki, dlatego warto pomyśleć, jak zorganizować sobie pracę i rozrywkę w naszym codziennym życiu, aby nie ograniczała nas przestrzeń biurowa lub domowa w naszym codziennym obcowaniu z tego rodzaju sprzętem. czytaj więcej

News Jak wybrać firmę do stworzenia strony internetowej?

Każdy, kto prowadzi własną działalność, powinien posiadać profesjonalną stronę internetową. Na rynku jest wiele firm, które oferują usługi tworzenia stron www. Sprawdź, jak wybrać najlepszą z nich! czytaj więcej

News Jak wybrać oprogramowanie do biura rachunkowego?

Rachunkowość jest naprawdę bardzo ważną dziedziną. Praktycznie nie można sobie wyobrazić funkcjonowania mniejszej, czy też większej firmy bez rachunkowości, ponieważ prowadzenie księgowości jest niezwykle ważne. Nie można ukrywać, że rachunkowość jest skomplikowaną dziedziną, a dokonywanie wszelkiego rodzaju wyliczeń jest bardzo żmudne i czasochłonne. Na szczęście od pewnego czasu możemy korzystać z wielu różnego rodzaju specjalistycznych programów rachunkowych, które znacznie ułatwiają dokonywanie obliczeń. Czym kierować się przy wyborze takiego programu? czytaj więcej