Jak przenieść numer do innej sieci komórkowej?
News

Jak przenieść numer do innej sieci komórkowej?

29.08.2019
Przeniesienie numeru od jednego operatora telekomunikacyjnego do drugiego nie powinno sprawiać większych problemów. Od kilku lat proces ten jest bardzo prosty i wygodny dla użytkownika telefonu.

Przeniesienie numeru to kilka prostych kroków

Jeszcze na początku XXI wieku zmiana operatora komórkowego nie była łatwą sprawą, a często pojawiało się wiele formalności na drodze. Obecnie jednak cały proces jest bardzo prosty i przyjemny. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę wybranego operatora i sprawdzenie jego oferty, a także warunków przeniesienia numeru. Przykładem może być następująca podstrona: https://virginmobile.pl/przenies-numer. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy klient chce mieć telefon na kartę, czy też na abonament. W zależności od operatora oferty mogą się różnić na korzyść jednego lub drugiego rozwiązania, dlatego warto dokładnie sprawdzić koszty i warunki umowy. Warto pamiętać o tym, że posiadając numer na kartę, można pozostać przy tej opcji lub zmienić ją na abonament. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku klientów, którzy posiadają dłuższe zobowiązanie, w formie abonamentu i chcą przejść na kartę. Następnym krokiem jest wypełnienie odpowiedniego wniosku, co można zrobić przez Internet, a także w punktach stacjonarnych. U niektórych operatorów wystarczy rozmowa telefoniczna, jednak później i tak konieczne jest podpisanie dokumentów, ze względów bezpieczeństwa oraz prywatności danych. Cała procedura przeniesienia numeru jest jeszcze bardziej uproszczona, odkąd wiele sieci wprowadziło umowy na czas nieokreślony, które wypowiedzieć można w dowolnym momencie. Po wypełnieniu wniosku wystarczy poczekać tylko na decyzję wybranego operatora, a następnie poczekać na nową umowę. Jest ona przesyłana za pośrednictwem poczty lub kuriera.

Kiedy warto przenieść numer?

Decydując się na wybór nowego operatora, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nową ofertę, koszty miesięczne, a także okres wypowiedzenia umowy. Warto także pamiętać o tym, że w przypadku abonamentów na czas określony, należy poczekać do końca umowy i przenieść numer, dopiero gdy kontrakt z poprzednim operatorem będzie wygasać. Z kolei w sytuacji, w której abonament jest elastyczny i można z niego zrezygnować z kilku tygodniowym wypowiedzeniem w dowolnym momencie, decyzję o przeniesieniu numeru można podjąć w dowolnej chwili.