Jak porównać oferty operatorów komórkowych?
News

Jak porównać oferty operatorów komórkowych?

02.06.2021
Oferty operatorów komórkowych zapewniają podobne usługi, ale różnią się pod względem kosztów i zasad. Wybór operatora musi być dokonany indywidualnie.

Koszt rozmów telefonicznych ma znaczenie

Każdy operator komórkowy robi co w jego mocy, by pozyskać jak najwięcej klientów, bo od tego zależy nie tylko stabilność, ale też rozwój firmy. Operatorzy sieci komórkowych oferują potencjalnym klientom coraz lepsze warunki cenowe i coraz łagodniejsze postanowienia umów, a wszystko po to, by zachęcić ich do swoich usług. Kierowanie się jedynie reklamą i ogólnymi opiniami na niewiele się zda. Korzystniej wyjdzie porównanie ofert operatorów komórkowych na gsmekspert.pl/abonamenty, które zależy od oceny warunków cenowych stawianych przez konkretną firmę.

Głównym kryterium rozpatrywanym w każdym przypadku jest koszt rozmów telefonicznych. Rozmów nie można jednak traktować równorzędnie, dlatego że np. w przypadku abonamentów operatorzy komórkowi często rozgraniczają rozmowy wykonywane z numerami komórkowymi i numerami stacjonarnymi. Warto sprawdzić ceny jednych i drugich połączeń, i zastanowić się, które wykonujemy częściej. W dzisiejszych czasach zwykle najczęściej dzwonimy na komórki, więc to właśnie ten parametr powinien być dla nas kluczowy. Najlepsza oferta powinna gwarantować nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i nielimitowane lub tanie rozmowy z numerami stacjonarnymi.

Koszt SMS-ów i MMS-ów – nie zawsze jest taki ważny

SMS-y i MMS-y ułatwiają komunikację i korzysta z nich obecnie masa użytkowników. MMS-y i SMS-y wysyłają najczęściej ludzie młodzi, ale również starsza generacja chętnie wysyła wiadomości tekstowe i obrazy. W zasadzie wszystkie oferty gwarantują nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci. Inaczej może być z MMS-ami. U części operatorów MMS-y również są nielimitowane i wliczone w cenę abonamentu, ale zdarzają się jednak oferty, gdzie MMS-y są traktowane według osobnego cennika.

Koszt internetu i wielkość pakietu internetowego

Wśród osób porównujących oferty operatorów komórkowych nie ma chyba takiej, która nie zwracałaby uwagi na wielkość pakietu internetowego. W abonamencie lub ofercie na kartę pakiet internetowy powinien być jak największy. Nie ma sensu wybierać oferty gwarantujące poniżej 10 GB internetu, jeśli korzystamy z niego w telefonie często i z drugiej strony nie opłaca się wybierać oferty z dużą ilością internetu wtedy, kiedy korzystamy z niego sporadycznie. W zasadzie sam charakter korzystania z internetu w telefonie też ma znaczenie. Jeżeli używamy sieci tylko do sprawdzania bieżących informacji czy użytkowania serwisów społecznościowych, to nie potrzebujemy go wiele, ale kiedy oglądamy filmy, na przykład subskrybujemy kanały na YouTube czy korzystamy w telefonie z Netflixa, to pakiet internetowy musi być jak największy. Niestety na polskim rynku nie ma ofert nielimitowanego internetu.

Oferty telefonii na kartę i na abonament

Różnica w ofertach telefonii na kartę i na abonament jest znacząca, gdyż abonament zapewnia nam jedną stałą opłatę i możliwość nielimitowanych połączeń i SMS-ów, natomiast w przypadku telefonii bez abonamentu musimy doładowywać konto raz w miesiącu czy raz na kwartał i mamy do wykorzystania tylko taką kwotę, jaką doładujemy, a w przypadku tzw. pustego konta połączenia, SMS-y i korzystanie z internetu jest niemożliwe. Tak samo dzieje się w momencie, kiedy nasze konto straci ważność, co nie ma miejsca w przypadku abonamentu. Ofertę na kartę warto wybrać wtedy, kiedy chcemy mieć pełną kontrolę nad kosztami, natomiast ofertę na abonament w sytuacji, kiedy musimy utrzymać ciągłość możliwości korzystania z telefonii komórkowej.

Oferty dla stałych Klientów – co gwarantują firmy?

Przed zmianą operatora warto się upewnić, czy oferta, z której korzystamy obecnie nie jest przypadkiem korzystniejsza niż ta, którą otrzymamy jako nowi klienci i odwrotnie. Może się zdarzyć, że przejście do innej sieci pozwoli nam skorzystać z oferty dla nowych klientów, podczas gdy w obecnej sieci nie byliśmy docenieni za naszą lojalność. Rzetelne porównanie ofert operatorów komórkowych pod kątem ewentualnych korzyści i strat jest możliwe w zasadzie tylko w momencie, kiedy skorzystamy z aktualnej porównywarki internetowej i bazujemy na określonych przez siebie parametrach.

Zobacz również:
https://www.komputerekspert24.pl/porady/27/czy-oplaca-sie-kupic-smartfona-w-abonamencie
https://techpolska.pl/przenoszenie-numeru-telefonu-do-innej-sieci-co-warto-wiedziec/

News VoIP dla Biznesu – jako kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne

Posiadasz dużą firmę i stawiasz na dalszy rozwój pracowników? Szukasz ograniczenia kosztów, zachowując dobrą jakoś połączeń. VoIP od Peoplefone Polska z pewnością sprawdzi się w Twojej firmie. czytaj więcej

News Jaka praca dla miłośników nowych technologii?

Nowoczesna technologia nie jest już dla nas żadnym zaskoczeniem i towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Jednak niewielu z nas jest w stanie powiedzieć, w jaki sposób działa sprzęt, który nas otacza, czy jak go naprawić. Z pewnością na swojej drodze zdarzyło Ci się spotkać osobę, która jest zafascynowana nową technologią i czyta o niej wszystkie możliwe magazyny i portale internetowe, starając się być stałe na bieżąco. A może Ty sam jesteś taką osobą? W takim razie czy wiedziałeś, że swoje wielkie hobby możesz przenieść na grunt zawodowy? Nic nie daje większej satysfakcji w karierze niż połączenie pracy z pasją. Gdzie więc możesz szukać dla siebie zatrudnienia? czytaj więcej

News Sprawdź, dlaczego telefony na abonament to optymalne rozwiązanie

W największym skrócie: zyskujemy stałe miesięczne koszty, które nie zmienią się podczas trwania umowy, oraz pewność, że usługa będzie świadczona na odpowiednio wysokim poziomie. Nie musimy się także obawiać (jak w przypadku telefonu na kartę), że w trakcie rozmowy lub korzystania z Internetu nagle zabraknie nam środków. czytaj więcej

Mobile Vikings Mobile Vikings: Jak pokonać bariery w reklamie?

Kiedy większość firm i agencji produkuje i wysyła w świat kolejne, podobne do siebie spoty reklamowe, a telewizor czy samochód to najbardziej oryginalna nagroda w organizowanych masowo konkursach, marka Mobile Vikings postanowiła iść pod prąd. W konkursie #ZyjNoLimit wygracie skok na bungee z 233-metrowej Macau Tower w Chinach. W organizację konkursu zaangażowała także popularnego influencera, Jack’a Gadovskiego. czytaj więcej