Jak płacić kartą kredytową? Czy podpinanie jej pod abonament jest bezpieczne?
News

Jak płacić kartą kredytową? Czy podpinanie jej pod abonament jest bezpieczne?

11.10.2021
Karta kredytowa to skuteczny sposób na zbudowanie finansowego bezpieczeństwa, a spłacana w trakcie okresu bezodsetkowego, może okazać się zdecydowanie tańsza niż tradycyjny kredyt gotówkowy. Dziś wyjaśnimy, jak używać karty kredytowej do wykonywania płatności. Podpowiemy także, czy podpinanie jej pod abonament jest bezpieczne.

Karta kredytowa to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Jak wynika z raportu PRNews, w II kwartale 2021 roku liczba aktywnych w systemie kart kredytowych dla klientów indywidualnych wyniosła 5 836 651. Nic dziwnego. Kredyt na karcie to skuteczny sposób na zachowanie finansowego bezpieczeństwa i najlepsza recepta na tani kredyt (jeśli spłacisz zadłużenie w trakcie okresu bezodsetkowego, bank nie naliczy odsetek). Dzięki karcie dodatkowe środki są dla Ciebie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu — dokładnie wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne.

 

Co warto wiedzieć o karcie kredytowej?

Karta kredytowa jest rodzajem kredytu bankowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów gotówkowych z wypłatą środków na konto, przybiera formę ustanowionego przez bank limitu. Jego wysokość zależy przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej. Każda wykonana kartą operacja zmniejsza limit, każda wpłata na rachunek techniczny, stworzony do obsługi karty, odnawia go. Jedną z najważniejszych zalet użytkowania karty kredytowej jest możliwość uniknięcia spłaty odsetek. Jeśli spłacisz zadłużenie w trakcie tzw. okresu bezodsetkowego (w zależności od banku wynosi on średnio od 46 do 52 dni), bank ich nie naliczy. Warunkiem jest spłata całego zadłużenia z konkretnego 30-dniowego okresu rozliczeniowego.

 

Jak korzystać z karty kredytowej?

Przy pomocy karty kredytowej możesz realizować transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz punktach usługowych. Możesz także podpiąć kartę pod usługę abonamentową lub przy jej pomocy wypłacić gotówkę z bankomatu.

 

Płatności kartą przez internet jak to zrobić?

Aby wykonać płatność kartą kredytową w sklepie internetowym:

  • jeśli masz w koszyku wszystkie potrzebne artykuły, z dostępnych opcji płatności wybierz płatność kartą;
  • we wskazanych polach wprowadź danych karty: numer karty kredytowej, imię i nazwisko posiadacza, datę ważności i numer CVV/CVC (kod bezpieczeństwa karty), który znajduje się na odwrocie;
  • potwierdź transakcję w wybrany przez siebie uprzednio sposó Może być to autoryzacja SMS lub potwierdzenie przy pomocy aplikacji mobilnej.

 

Jak płacić kartą kredytową w punkcie usługowym?

W przypadku płatności kartą kredytową w stacjonarnym sklepie lub punkcie usługowym wystarczy z reguły przyłożyć plastik do terminala POS (opcjonalnie — wpisać kod PIN).

 

Czy podpinanie karty kredytowej pod abonament jest bezpieczne?

Karta kredytowa służy często nie tylko do wykonywania jednorazowych płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, ale także do płatności abonamentowych, cyklicznych.

 

News Dlaczego warto przejść na nowy standard telewizji naziemnej DVB-T2?

Zmiany w telewizji naziemnej zawsze budzą wiele zastrzeżeń i obaw o to, jak wiele trzeba będzie dokupić, aby móc z niej korzystać. Ostatnim razem, mniej więcej dziesięć lat temu, zmiany były dość drastyczne, gdyż przechodziliśmy ze standardu sygnału analogowego na wersję cyfrową, która jest całkiem inną technologią. Tym razem zmiany nie będą aż tak dotkliwe. Co tak naprawdę się zmieni i dlaczego warto się zainteresować tym tematem? czytaj więcej

News Przenieś komunikację biznesową „w chmury”

Aby jak najsprawniej funkcjonować i odnieść sukces na rynku potrzebujesz skutecznych rozwiązań komunikacyjnych, najlepiej takich, które zapewnią nie tylko dostęp do nowoczesnych urządzeń, ale także do wydajnej platformy, która ułatwi codzienne zarządzanie i elastyczny model wdrożenia, dopasowany do potrzeb Twojej firmy i oczekiwań Twoich pracowników. Czy istnieje taka „magiczna” formuła? Marka Yeastar twierdzi, że jest nią połączenie centrali PBX w chmurze i platformy z usługami z zakresu Unified Communication zebranymi w elastyczne modele biznesowe. To wszystko, czego potrzebujesz do obsługi komunikacji biznesowej teraz w dystrybucji Impet Computers. czytaj więcej

News Jak działa internetowa książka telefoniczna?

Na pewno większość osób chociaż kojarzy czym jest książka telefoniczna. Może nie każdy z niej korzystał i nie wszyscy wiedzą jak to robić. Ale na pewno większość osób chociaż raz potrzebowało zdobyć numer telefonu do kogoś i nie wiedziało skąd go uzyskać. Właśnie w takim momencie może być przydatna książka telefoniczna. Jednak mało kto korzysta już z jej tradycyjnej wersji, a nie każdy wie, że w Internecie można również znaleźć książkę telefoniczną. Ale jak z niej korzystać? I jak ją znaleźć? czytaj więcej