Jak oszczędzać, kupując sprzęt elektroniczny?
News

Jak oszczędzać, kupując sprzęt elektroniczny?

12.03.2020
Sprzęt elektroniczny jest jednym z najchętniej wybieranych prezentów, ale również akcesoriów, kupowanych przy różnych okazjach. Nie ulega wątpliwości, że niektóre spośród tych sprzętów odznaczają się też wyjątkowo wysoką ceną. Jak zatem pogodzić chęć posiadania z kwestią pieniędzy?

Sprzęt elektroniczny, który nam towarzyszy

Na co dzień korzystamy z wielu sprzętów elektronicznych, ale najpopularniejsze są bez wątpienia smartfony. Służą nam nie tylko do rozmowy, ale również do wielu innych zadań. Nowoczesne smartfony spełniają funkcję niemal przenośnego komputera, gdyż to na nich czytamy i odpisujemy na maile, czy prowadzimy notatki. Dostęp do narzędzi online sprawia, że w telefonie można nie tylko przechowywać dane, ale również udostępniać je innym i ściągać od nich. Możliwa jest praca na różnorodnych dokumentach, tabelach czy nawet bazach danych.

Jednak nie tylko praca jest możliwa za sprawą smartfonów. Wykorzystujemy je przecież także do rozrywki - na przykład słuchania muzyki lub oglądania filmu podczas podróży autobusem, do czytania książki czy grania w gry online.

Na drugim miejscu pod względem częstości użytkowania stoją bez wątpienia komputery: zarówno przenośne, jak i stacjonarne. Codzienna praca i nauka opiera się obecnie praktycznie wyłącznie o nie, a w wielu przypadkach są wręcz niezbędne do obsługi zaawansowanych urządzeń.

Kolejnym przykładem popularnego sprzętu elektronicznego jest tablet, który łączy w sobie cechy telefonu i komputera. Jest mały, a dzięki temu łatwy do transportu i korzystania z niego w każdym, dowolnym miejscu, choćby w komunikacji miejskiej. Jednocześnie doskonale sprawdza się do obsługi programów biurowych lub wybranych programów graficznych, pisania maili czy zwykłego rozmawiania na czacie. Z wielu egzemplarzy można wykonać połączenia telefoniczne, a także rozmawiać przez komunikatory.

Ceny sprzętu elektronicznego: lepiej wziąć nowy czy używany? Neonet kod rabatowy

Sprzęt elektroniczny, niezależnie od swojej popularności, nie należy do najtańszych. Cena dobrego komputera, który potrafi poradzić sobie z zaawansowanymi zadaniami, albo telefonu, który nawet pod dużym obciążeniem nie zawiedzie nas w terenie, to kilka tysięcy złotych. Nie każdy może pozwolić sobie na taki jednorazowy wydatek, nawet wówczas, gdy jest konieczny.

Czy w takim razie lepiej odkupić sprzęt używany prywatnie albo z komisu? Jest to co prawda tańsza alternatywa, ale może być niebezpieczna w niektórych przypadkach. Taki sprzęt ma często nieznaną historię i może posiadać uszkodzenia, o których nie będziemy wiedzieć od samego początku. W efekcie, kiedy już wada da o sobie znać, prawdopodobnie nie będziemy mogli reklamować produktu, a to oznacza, że na nas spadnie konieczność naprawy.

Dlatego, zamiast decydować się na zakup w komisie, lepiej jest poszukać odpowiednich promocji. Witryna Duże Rabaty oferuje między innymi kod rabatowy, który pozwala na zakup sprzętów ze zniżką sięgająca nawet 60%! Dzięki takiej promocji kupisz to, czego najbardziej potrzebujesz, za niezbyt dużą kwotę, która nie obciąży twojego domowego budżetu. To znacznie korzystniejsze niż kupowanie używanych przedmiotów, względem których mamy mniejszą pewność, czy nie zawiodą.


fot. materiały prasowe

News Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach powietrza - czy to bezpieczne?

Nowe technologie to zazwyczaj skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w wielu branżach. W dzisiejszym artykule skupimy się na problemie z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Jakim typem użytkownika laptopa jesteś? „Szefem”? A może „Artystyczną duszą”?

Firma badawcza Ipsos – na zlecenie Huawei – przeprowadziła niecodzienne badanie wśród polskich, austriackich oraz skandynawskich respondentów, korzystających z laptopów.
Jego wyniki pozwoliły wyróżnić pięć unikalnych typów użytkowników laptopów.
czytaj więcej

News Czy warto kupić telewizor powystawowy?

Technologia nieustannie się rozwija i sprzęt elektroniczny, który był nowością kilka lat temu i kosztował kilka tysięcy złotych, jest przestarzały, a jego wartość na rynku wtórnym spadła kilkukrotnie. Jak zatem nadążyć za zmieniającymi się technologiami, a jednocześnie pozostać oszczędnym? Mamy na to kilka rozwiązań. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Badania Bitdefender: Co czwarty dom w miejskiej aglomeracji posiada technologię SMART

Według badania przeprowadzonego przez Bitdefender, 28 procent rumuńskich domów w miastach ma minimum cztery inteligentne urządzenia łączące się z internetem. czytaj więcej