Jak działa internetowa książka telefoniczna?
News

Jak działa internetowa książka telefoniczna?

06.08.2021
Na pewno większość osób chociaż kojarzy czym jest książka telefoniczna. Może nie każdy z niej korzystał i nie wszyscy wiedzą jak to robić. Ale na pewno większość osób chociaż raz potrzebowało zdobyć numer telefonu do kogoś i nie wiedziało skąd go uzyskać. Właśnie w takim momencie może być przydatna książka telefoniczna. Jednak mało kto korzysta już z jej tradycyjnej wersji, a nie każdy wie, że w Internecie można również znaleźć książkę telefoniczną. Ale jak z niej korzystać? I jak ją znaleźć?

Co to jest książka telefoniczna?

Książka telefoniczna to spis abonentów wraz z ich numerami, zwykle posortowany alfabetycznie lub tematycznie. Zarówno tradycyjna książka telefoniczna, jak i ta internetowa działają w ten sam sposób i korzystając z dowolnej wersji uzyskamy interesujące nas dane. Jednak internetowa książka telefoniczna może być częściej aktualizowana, a co za tym idzie, będzie zawierać najbardziej aktualne dane.

Jak znaleźć internetową książkę telefoniczną?

Znalezienie internetowej książki telefonicznej jest bardzo proste. Co więcej, istnieje wiele serwisów, które ją zawierają. Jedyne co trzeba zrobić, aby ją wyszukać to wpisać w przeglądarce internetowej „książka telefoniczna” i wybrać taką, która najbardziej będzie nam odpowiadać, bo jak wiadomo każdy ma inny gust i dla każdego ważne będą inne aspekty.

Jak działa internetowa książka telefoniczna?

Internetowa książka telefoniczna działa bardzo podobnie do tej tradycyjnej. Jest to spis numerów wraz z abonentami. Jednak książka telefoniczna online pobiera informacje z całego Internetu. Zbiera ona wszystkie dane, które gdzieś udostępniliśmy. Dlatego jeśli gdzieś wpisaliśmy swój numer telefonu lub adres mailowy i są to informacje ogólnodostępne, to mogą one się znaleźć w internetowej książce telefonicznej.

Jak z niej korzystać?

Jeśli ktoś korzystał z tradycyjnej wersji książki telefonicznej to na pewno poradzi sobie z tą internetową. Co więcej, uważamy, że korzystanie z internetowej książki telefonicznej jest prostsze niż z tej tradycyjnej oraz zajmuje ono mniej czasu. Wszystko dlatego, że przypadku tradycyjnej wersji byliśmy zmuszeni szukać informacji według alfabetu lub tematycznie. Natomiast w wersji online samodzielnie uzupełniamy dane, które posiadamy. W związku z tym czas poszukiwania informacji znacznie się skraca. Internetowa książka telefoniczna wymaga podania imienia i nazwiska osoby, której numer chcemy znaleźć oraz pełny adres, czyli miejscowość, ulica i numer domu. Warto pamiętać, że im więcej danych uzupełnimy, tym większe są szanse na uzyskanie pożądanych informacji.

Czy każdy serwis, który ją zawiera jest dobry?

Nie każdy serwis, który zawiera książkę telefoniczną jest dobry. Wszystko dlatego, że nie każdy serwis zawiera prawdziwe informacje. Więc jeśli chcemy uzyskać dobrej jakości dane, to wybierajmy zaufane strony. Dlatego warto zwrócić uwagę na te popularne strony, ponieważ wtedy ryzyko nieprawdziwych danych jest o wiele niższe.

Kiedy warto skorzystać z internetowej książki telefonicznej?

Każdy może korzystać z internetowej książki telefonicznej w dowolnym momencie. Jest ona ogólnodostępna. Jest to duże ułatwienie, ponieważ w przypadku tradycyjnej wersji musieliśmy posiadać jej egzemplarz, żeby z niej skorzystać. Teraz nie ma już takiej potrzeby. Warto skorzystać z internetowej książki telefonicznej, gdy nie mamy numeru do danej osoby, a musimy się z nią skontaktować lub gdy po prostu zgubiliśmy do kogoś numer, a nie mamy kogo poprosić o ponowne podanie numeru.

News Polubienia na FB - czy można je kupić?

Facebook niemal całkowicie zawładnął światem biznesu. Trudno byłoby znaleźć dzisiaj firmę, która nie posiada własnego konta na FB. Co właściwie dają polubienia strony i czy w ogóle warto kupić polubienia FB? Jak działa taka usługa i jak wprowadzić ją na facebooku typu fanpage? czytaj więcej

News Jak działa Autodoładowanie w Orange?

Nie słyszałeś jeszcze o Autodoładowaniu konta? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się czym jest ta usługa, jak z niej korzystać i dlaczego ułatwia życie. czytaj więcej

News Co to Blik i jak działa?

Transakcje bezgotówkowe co o nich wiesz? My całkiem sporo i dzisiaj pomówimy o jednej z nich, a konkretnie BLIKu, czyli płatności telefonem. Banki nie zasypują gruszek w popiele ciągle rozszerzają swoje możliwości zachęcając ludzi do częstszego obrotu pieniędzmi i korzystania z ich usług. Dzisiaj bez problemu przez internet zaciągniesz kredyt, ustanowisz limity na karcie czy sprawdzić historię przelewów. Obecnie najpopularniejszą opcją na dokonywanie płatności w sklepach jest karta debetowa lub kredytowa, gotówka schodzi na dalszy plan a prawdopodobnie niedługo ustąpi miejsca technologii BLIK. W tym artykule pokażemy Ci czym jest BLIK i dlaczego warto się nim zainteresować. czytaj więcej

News Szybki internet w domu - jak wybrać najlepszy router?

Dobry router to urządzenie niezbędne w każdym domu. To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim internetem. Czy przy wyborze nowego routera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre jego cechy? Czy warto kupić wzmacniacz Wi-Fi? czytaj więcej