Jak działa internetowa książka telefoniczna?
News

Jak działa internetowa książka telefoniczna?

06.08.2021
Na pewno większość osób chociaż kojarzy czym jest książka telefoniczna. Może nie każdy z niej korzystał i nie wszyscy wiedzą jak to robić. Ale na pewno większość osób chociaż raz potrzebowało zdobyć numer telefonu do kogoś i nie wiedziało skąd go uzyskać. Właśnie w takim momencie może być przydatna książka telefoniczna. Jednak mało kto korzysta już z jej tradycyjnej wersji, a nie każdy wie, że w Internecie można również znaleźć książkę telefoniczną. Ale jak z niej korzystać? I jak ją znaleźć?

Co to jest książka telefoniczna?

Książka telefoniczna to spis abonentów wraz z ich numerami, zwykle posortowany alfabetycznie lub tematycznie. Zarówno tradycyjna książka telefoniczna, jak i ta internetowa działają w ten sam sposób i korzystając z dowolnej wersji uzyskamy interesujące nas dane. Jednak internetowa książka telefoniczna może być częściej aktualizowana, a co za tym idzie, będzie zawierać najbardziej aktualne dane.

Jak znaleźć internetową książkę telefoniczną?

Znalezienie internetowej książki telefonicznej jest bardzo proste. Co więcej, istnieje wiele serwisów, które ją zawierają. Jedyne co trzeba zrobić, aby ją wyszukać to wpisać w przeglądarce internetowej „książka telefoniczna” i wybrać taką, która najbardziej będzie nam odpowiadać, bo jak wiadomo każdy ma inny gust i dla każdego ważne będą inne aspekty.

Jak działa internetowa książka telefoniczna?

Internetowa książka telefoniczna działa bardzo podobnie do tej tradycyjnej. Jest to spis numerów wraz z abonentami. Jednak książka telefoniczna online pobiera informacje z całego Internetu. Zbiera ona wszystkie dane, które gdzieś udostępniliśmy. Dlatego jeśli gdzieś wpisaliśmy swój numer telefonu lub adres mailowy i są to informacje ogólnodostępne, to mogą one się znaleźć w internetowej książce telefonicznej.

Jak z niej korzystać?

Jeśli ktoś korzystał z tradycyjnej wersji książki telefonicznej to na pewno poradzi sobie z tą internetową. Co więcej, uważamy, że korzystanie z internetowej książki telefonicznej jest prostsze niż z tej tradycyjnej oraz zajmuje ono mniej czasu. Wszystko dlatego, że przypadku tradycyjnej wersji byliśmy zmuszeni szukać informacji według alfabetu lub tematycznie. Natomiast w wersji online samodzielnie uzupełniamy dane, które posiadamy. W związku z tym czas poszukiwania informacji znacznie się skraca. Internetowa książka telefoniczna wymaga podania imienia i nazwiska osoby, której numer chcemy znaleźć oraz pełny adres, czyli miejscowość, ulica i numer domu. Warto pamiętać, że im więcej danych uzupełnimy, tym większe są szanse na uzyskanie pożądanych informacji.

Czy każdy serwis, który ją zawiera jest dobry?

Nie każdy serwis, który zawiera książkę telefoniczną jest dobry. Wszystko dlatego, że nie każdy serwis zawiera prawdziwe informacje. Więc jeśli chcemy uzyskać dobrej jakości dane, to wybierajmy zaufane strony. Dlatego warto zwrócić uwagę na te popularne strony, ponieważ wtedy ryzyko nieprawdziwych danych jest o wiele niższe.

Kiedy warto skorzystać z internetowej książki telefonicznej?

Każdy może korzystać z internetowej książki telefonicznej w dowolnym momencie. Jest ona ogólnodostępna. Jest to duże ułatwienie, ponieważ w przypadku tradycyjnej wersji musieliśmy posiadać jej egzemplarz, żeby z niej skorzystać. Teraz nie ma już takiej potrzeby. Warto skorzystać z internetowej książki telefonicznej, gdy nie mamy numeru do danej osoby, a musimy się z nią skontaktować lub gdy po prostu zgubiliśmy do kogoś numer, a nie mamy kogo poprosić o ponowne podanie numeru.

News Szybki internet w domu - jak wybrać najlepszy router?

Dobry router to urządzenie niezbędne w każdym domu. To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim internetem. Czy przy wyborze nowego routera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre jego cechy? Czy warto kupić wzmacniacz Wi-Fi? czytaj więcej

News Co to jest SLA w hostingu? Jakie SLA jest dobre? Sprawdź!

Bardzo często decydując się na korzystanie ze specjalistycznych usług czy zaawansowanych systemów informatycznych siłą rzeczy skazujemy się na wsparcie osób trzecich. Wynika to chociażby z braku odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, dostępu do systemów itd. O ile zapewnienie ciągłości działania systemu czy dostępu usługi jest dla kluczowe dla Twojego biznesu powinieneś koniecznie zadbać o odpowiednie zapisy umowne lub wykupić dodatkowe SLA. Czym jest i jak działa SLA? Na co powinieneś zwrócić uwagę w kontekście usług hostingowych? czytaj więcej

News Książki o tematyce IT

Dzięki dobrym książkom informatycznym można podnieść swoje kwalifikacje i nauczyć się nowych rzeczy, co przekłada się między innymi na możliwość znalezienia lepszej pracy.

- Jak zaoszczędzić na zakupie książek informatycznych?
- Sklep z książkami dla osób chcących poszerzyć kwalifikacje
- Popularne książki dla informatyków

Niestety, nowe książki o tematyce IT są bardzo drogie, a dodatkowo w przypadku popularnych tytułów trudno jest je czasami znaleźć w tradycyjnych księgarniach. czytaj więcej

News Falownik fotowoltaiczny - czym jest i jak działa?

Ponieważ ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały (DC), który nie nadaje się do zasilania urządzeń domowych, niezbędne jest wyposażenie każdej elektrowni solarnej w urządzenie, które zamieni prąd stały na zmienny (AC). Tę ważną rolę pełni inwerter fotowoltaiczny (falownik), który jest kluczowym elementem każdej instalacji PV. czytaj więcej