Internet symetryczny – dlaczego warto go mieć w swojej firmie?
News

Internet symetryczny – dlaczego warto go mieć w swojej firmie?

13.09.2021
Internet stanowi dziś podstawę funkcjonowania nie tylko przedsiębiorstw, ale także gospodarstw domowych. Nie każdy jednak wie, że internet internetowi nierówny. Warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje internetu i który z nich zapewnia komfortowe poruszanie się w sieci oraz przesyłanie danych i plików. Usprawni to pracę oraz wszelkie inne podejmowane za pomocą sieci działania.

Internet symetryczny – co to takiego?

Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryje się po prostu rodzaj Internetu, zapewniający stały dostęp do sieci. W odróżnieniu od internetu asymetrycznego internet symetryczny zapewnia gwarantowaną przepływność i równą prędkość pobierania. W dużym skrócie chodzi o to, że prędkości – tak wysyłania, jak i odbierania danych są równe. Internet asymetryczny z reguły oferuje większą wartość, jeśli chodzi o odbieranie plików, natomiast mniejszą w przypadku wysyłania. Jeśli obciążenie sieci jest duże (na przykład w firmach) taka sytuacja znacznie utrudnia komfortową pracę oraz sprzyja przerwom w dostawie internetu. Niezawodny dostęp do sieci to dziś podstawa efektywnej pracy.

Prędkość pobierania

Jest to parametr, który informuje o tym, jak szybko dane z komputera zostaną przesłane do sieci. Prędkość o wartości do 10 Gbps umożliwia bezproblemowe korzystanie z sieci i sprawne pobieranie niezbędnych plików. Tylko internet symetryczny pozwala na pobieranie kilku dużych plików na różnych urządzeniach.

Prędkość wysyłania danych

Internet symetryczny sprawia, że wysyłanie danych z komputera do internetu jest tak samo szybkie i płynne, jak ich odbieranie. To ważne w przypadku dużych firm, ale nie tylko. Niekiedy kilka osób musi, korzystając z tej samej sieci, wysłać do internetu dużą liczbę danych. Internet asymetryczny (cechujący się większą prędkością pobierania) nie poradziłby sobie z taką sytuacją. Zdecydowanie lepiej znaleźć dostawcę, który ma w swojej ofercie nowoczesny internet symetryczny.

Internet symetryczny – dla kogo jest to oferta?

Internet symetryczny rekomendowany jest przede dla klientów biznesowych, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Odpowiada on za komfortowe korzystanie z internetu, co nie ma miejsca w przypadku łącza asymetrycznego, gdzie prędkość wysyłania i odbierania danych jest różna. Duża transmisja danych oraz obciążenie, z jakim muszą się zmagać firmy, wymaga zastosowanie innowacyjnych technologii, tak by współpraca z kontrahentami i klientami przebiegała bez zakłóceń. Zależy to właśnie od prędkości wysyłania i odbierania danych. Zawsze warto pytać dostawcę o ofertę, dostosowaną do potrzeb twojej firmy.

News Drukarki etykiet Zebra - dlaczego warto je wybrać?

Drukarki etykiet służą do drukowania etykiet przy wykorzystaniu metody termicznej lub termotransferowej. Najczęściej wykorzystywane są do druku etykiet samoprzylepnych.

Wybór odpowiedniej drukarki etykiet ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania marki. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drukarek etykiet Zebra, które charakteryzują się wysoką jakością i trwałością na długie lata. czytaj więcej

News Etui na telefon - wybierz najlepsze dla swojego smartfona!

Chcesz, aby Twój smartfon służył Ci przez wiele lat? W takim razie musisz odpowiednio chronić go podczas codziennego użytkowania. A w tym pomoże Ci oczywiście właściwie dopasowane etui na telefon. Zobacz, jak wybrać obudowę, która będzie skutecznie zapobiegać wszelkim uszkodzeniom. czytaj więcej

News Amplituner - 3 powody, dla których warto go mieć

Prawdziwi melomani i kinomaniacy nie tylko inwestują w dobrej jakości sprzęt do odtwarzania dźwięku i obrazu, ale również w dodatkowe urządzenia, dzięki którym odbiór doznań jest przyjemniejszy i intensywniejszy niż dotychczas. Jednym z takich urządzeń jest amplituner. Sprawdź, dlaczego warto go mieć!

1. Amplitunery kina domowego - wzmocnienie obrazu i dźwięku
2. Amplituner a wzmacniacz - co sprawdzi się lepiej?
3. Amplitunery stereo - dobra jakość dźwięku za rozsądną kwotę czytaj więcej

News Montaż paneli fotowoltaicznych i profesjonalne usługi elektryczne w Małopolsce

Każdy, kto posiada dom lub mieszkanie, raz na jakiś czas powinien zlecać wykonanie przeglądu instalacji elektrycznej. Z prądem nie ma żartów, fachowcy zalecają, żeby naszą domową instalację konserwować co pięć lat. Usług elektryka potrzebujemy przy okazji każdej budowy, a także przy montażu nowoczesnych paneli fotowoltaicznych. Jak znaleźć dobrego specjalistę w województwie Małopolskim? Jak zaoszczędzić dzięki nowoczesnej technologii? Podpowiadamy. czytaj więcej