Inteligentne rozwiązania dla przemysłu – w jakich branżach można je wykorzystać?
News

Inteligentne rozwiązania dla przemysłu – w jakich branżach można je wykorzystać?

24.11.2022
Rewolucja przemysłowa 4.0 wiąże się ze zwiększonymi możliwościami, dotyczącymi robotyzacji zakładów przemysłowych. Z tego względu powstały inteligentne maszyny, dzięki którym praca w magazynie czy na hali produkcyjnej, jest nie tylko łatwiejsza, ale też bezpieczniejsza. Jakie branże najchętniej wykorzystują nowoczesne maszyny przemysłowe?

Robotyzacja przemysłu – o czym mowa?

O robotyzacji mówi się, kiedy dany zakład pracy wykorzystuje nowoczesne technologie, mające ułatwić pracę człowieka lub też wykonać za niego niektóre zadania. W zależności od wymagań przedsiębiorcy stawiają na zaawansowane maszyny przemysłowe, czyli tzw. roboty przemysłowe, wyposażone w odpowiednie funkcje i czujniki, umożliwiające wykonywanie pracy, która do tej pory przeznaczona była tylko dla istoty ludzkiej.

 

Robotyzacja to jednak nie tylko maszyny, które wykonują pracę za pracowników, ale też urządzenia, które po prostu ją ułatwiają i zwiększają bezpieczeństwo. Na stronie https://bscsolutions.pl/ znajdziesz produkty, takie jak dźwigi przemysłowe i nowoczesne maszyn, dzięki którym praca będzie przebiegać sprawniej, jednak nie pozostanie niezależna od obecności kapitału ludzkiego. Z naszymi rozwiązaniami możesz zwiększyć i przyspieszyć produkcję czy działanie magazynu, bez likwidowania kadry pracowniczej, która wpływa na całe działanie firmy i jej renomę.

W jakich branżach wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania przemysłowe?

Rewolucja Przemysłowa 4.0 dotarła praktycznie do każdej branży, związanej z przemysłem. Trudno jest znaleźć dobrze prosperujący magazyn lub halę produkcyjną, w której nie znajdowałyby się dźwigi i systemy windowe. Z nowoczesnych maszyn korzystają także właściciele apartamentowców czy galerii handlowych, którym zależy na stworzeniu innowacyjnych systemów parkingowych, gdzie swoje zastosowanie znajdują windy samochodowe. Maszyny z elementami dźwigowymi przydają się także w teatrach, gdzie stosowana jest różnego rodzaju technika sceniczna, ułatwiająca pracę grup teatralnych i wykonywanie przedstawień dla publiczności.

Automatyzacja przemysłu a zwiększenie bezpieczeństwa pracowników

Wprowadzenie robotyzacji przemysłu ma znaczenie dla zapewnienia gwarancji bezpieczeństwa pracownikom. Wiele przedsiębiorstw stawia na nowoczesne rozwiązania w przypadku, gdy zadania są:

  • niebezpieczne dla zdrowia i życia,
  • monotonne i powtarzalne,
  • wymagają dużej precyzji,
  • wymagają dużej siły fizycznej.

Platformy dźwigowe znalazły swoje zastosowanie między innymi w podnoszeniu na wysokości różnego rodzaju towarów, jak również transportowaniu produktów o dużej wadze. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom obowiązki pracowników ograniczają się do kontrolowania maszyny i dbania, aby dostarczyła ładunek na przeznaczone miejsce.

 

Inteligentne rozwiązania dla przemysłu bywają różnie odbierane przez pracowników, którzy obawiają się, że przestaną być potrzebni. W znacznie większym stopniu nowoczesne maszyny pozwalają jednak zwiększyć bezpieczeństwo kadry pracowniczej oraz poprawić precyzję i sprawność samego procesy produkcji.

 

News Czy tablet może pomóc w pracy biurowej?

Notebooki na dobre weszły do typowego asortymentu różnego rodzaju biur – zastąpiły tym samym komputery stacjonarne. Teraz jednak na rynku pojawił się nowy gracz – tablet. Chociaż posługujemy się nimi od lat, to dotychczas raczej tylko do użytku prywatnego. Czy tablety mogą przydać się też podczas pracy biurowej? czytaj więcej

News Jakie prezenty na Walentynki? Może coś niestandardowego?

Gwiazdka minęła, ale czas prezentów może nadal trwać, ponieważ przed nami Walentynki, więc zbliża się doskonała okazja, żeby zrobić komuś zaskakujący prezent, szczególnie jeśli nie trafiło się z właściwym prezentem pod choinkę. Tym razem może coś innego niż zwykle? czytaj więcej

News Jakie etui na telefon zapewnia najlepszą ochronę urządzeń mobilnych?

Etui na telefon odgrywa bardzo dużą rolę dla właścicieli smartphonów. I to nie bez powodu! Przyczyn jest co najmniej kilka. Wbrew pozorom pokrowiec nie tylko pełni funkcję estetyczną, która odpowiada za ciekawy design urządzenia, ale przede wszystkim praktyczną. Dzięki odpowiednio dobranemu case’owi poziom ochrony telefonu znacznie wzrasta. Jak sprawić, by urządzenie mobilne było jeszcze lepiej chronione niż dotychczas? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy do lektury! czytaj więcej

News Jakie są zalety terminala płatniczego?

Płacenie za zakupy kartą lub telefonem staje się coraz bardziej powszechne. Jaki terminal płatniczy wybrać? I w jaki sposób można otrzymać go za darmo i jednocześnie w pełni korzystać z jego możliwości? czytaj więcej

Wiadomości firmowe Rzym: międzynarodowe rozmowy Huawei na temat digitalizacji Europy

Tematem przewodnim wydarzeń, które potrwają do 9 listopada jest DigitALL INtelligent Europe.

czytaj więcej