Dobra ładowarka do telefonu - jak dobrać?
News

Dobra ładowarka do telefonu - jak dobrać?

15.09.2022
Dziś każdy z nas korzysta z telefonu komórkowego. W związku z tym często mamy też potrzebę skorzystania z dodatkowych akcesoriów. Należą do nich słuchawki, pokrowce na smartfona, uchwyty, czy dodatkowe karty pamięci. Najważniejszym dodatkiem jest jednak bez wątpienia ładowarka do smartfona. Bez niej ciężko wyobrazić sobie korzystanie z urządzenia - jest niezbędna do uzupełnienia poziomu energii w baterii telefonu. W dzisiejszym tekście postaramy się podpowiedzieć, jaką ładowarkę wybrać i jakie są podstawowe rodzaje ładowarek.

Jak dobrać ładowarkę do telefonu?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, jakie złącze ma nasz smartfon. Dziś najczęściej spotykamy się z trzema rodzajami portów do ładowania: Lightning (do iPhone), USB-C (większość nowoczesnych smartfonów z Androidem) oraz micro USB (nieco starszy typ, głównie spotykany w modelach telefonów sprzed kilku lat). przy zakupie ładowarki zwróćmy więc uwagę na to, jakie wejście na nasz telefon. Wyjątek stanowią ładowarki bezprzewodowe. Te przeznaczone są jednak tylko do telefonów posiadających funkcję indukcyjnego ładowania.

Moc ładowania a szybkość napełniania baterii

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest moc ładowania. Standardowo wynosi ona kilka wat, co przekłada się na ładowanie przeciętnego smartfona w około 3-4 godziny (od 0 do 100% baterii). Jeśli Twój smartfon obsługuje ładowanie większą mocą (taką informację znajdziesz w specyfikacji urządzenia), warto jednak wybrać mocniejszą ładowarkę. Ładowanie z moją kilkunastu wat może pozwolić na dwukrotne skrócenie czasu potrzebnego na napełnienie baterii.

Jak dobrać ładowarkę do telefonu z górnej półki? Dziś wiele nowoczesnych smartfonów, choć zwykle z górnej półki cenowej, posiada możliwość ładowania z mocą nawet ponad 100 W! Tak szybkie ładowanie jest sposobem na naładowanie 50% baterii smartfona w kilka minut. Zwiększenie mocy ładowania jest jednym ze sposobów na poprawę osiągów swojego smartfona i ogólną poprawę wygody jego użytkowania. Jeżeli Twój smartfon obsługuje szybkie ładowanie, warto pomyśleć o dokupieniu odpowiedniej ładowarki.

Warto wiedzieć, że producenci rzadko dodają odpowiednio szybkie ładowarki do swoich urządzeń. Wtedy możesz skrócić czas ładowania dobierając mocniejszą ładowarkę.

Dobra ładowarka do telefonu - jak dobrać?

Rodzaje ładowarek do smartfonów

Jak dobrać ładowarkę do telefonu? Zwykle stosujemy kabel USB do ładowania, który dodatkowo ma przejściówkę pozwalającą na podpięcie go do gniazdka. Nie jest to jednak jedyny rodzaj ładowarki na rynku. Wielu kierowców na co dzień wykorzystuje ładowarki samochodowe. Pozwalają na ładowanie telefonu bezpośrednio z gniazda zapalniczki dostępnego w niemal każdym aucie. W nowych samochodach nie jest to jednak potrzebne, ponieważ zwykle producenci wyposażają je w porty USB do ładowania, a nawet ładowarki indukcyjne.

Ładowanie bezprzewodowe jest bardzo wygodne, ponieważ nie musimy tu używać żadnych kabli. Nasz telefon musi jednak wspierać taką opcję - spotkamy ją w większości flagowych smartfonów, nawet sprzed kilku lat. Aby użyć tej funkcji należy jednak posiadać odpowiednią ładowarkę indukcyjną, warto aby miałą odpowiednio wysoką moc (podobnie, jak w przypadku zwykłych ładowarek).

W naszym artykule przedstawiliśmy kilka porad na temat tego, jak dobrać ładowarkę do telefonu. Więcej informacji znajdziesz pod adresem MobileClick.pl.

 

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Jak przyspieszyć proces pakowania przesyłek w swojej firmie?

Zakupy przez Internet klientom wydają się niezwykle proste. Wystarczy chwila aby znaleźć produkty, które chce się zakupić, zapłacić i dostać informacje na temat wysyłki zamówienia. Ze względu na to, jak bardzo prosty i szybki jest to proces firmy muszą znaleźć sposoby, pozwalające na błyskawiczne pakowanie i wysyłanie produktów. Ponadto istotne jest także dbanie o bezpieczeństwo przesyłek, które mogą przecież ulec uszkodzeniu w procesie doręczania. Foliopaki kurierskie to rozwiązanie które posiada wszystkie pozytywne cechy, sprawiające, że zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci są z niego zadowoleni. czytaj więcej

News Tani hosting - jak wybrać najlepszy?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką musi zatroszczyć się przedsiębiorca, jest odpowiednia strona internetowa. Wybór wielu osób pada na WordPress - właśnie na tym silniku działa spora część witryn. Niezależnie, czy zdecydujemy się skorzystać z WordPress czy innego systemu, będzie nam potrzebny odpowiedni hosting. Jak go wybrać? czytaj więcej

News Jakie etui na telefon zapewnia najlepszą ochronę urządzeń mobilnych?

Etui na telefon odgrywa bardzo dużą rolę dla właścicieli smartphonów. I to nie bez powodu! Przyczyn jest co najmniej kilka. Wbrew pozorom pokrowiec nie tylko pełni funkcję estetyczną, która odpowiada za ciekawy design urządzenia, ale przede wszystkim praktyczną. Dzięki odpowiednio dobranemu case’owi poziom ochrony telefonu znacznie wzrasta. Jak sprawić, by urządzenie mobilne było jeszcze lepiej chronione niż dotychczas? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy do lektury! czytaj więcej

News Akcesoria GSM – najbardziej przydatne na co dzień

W obecnych czasach trudno funkcjonować bez smartfonu. Grono użytkowników aparatów komórkowych się powiększa. Na rynek wchodzą coraz to nowsze modele telefonów, a co za tym idzie? Ogromna różnorodność dopasowania akcesoriów wedle indywidualnych potrzeb każdego z nas. Ciężko jest jednak zdecydować się od razu na jeden element czy stwierdzić, który rodzaj gadżetu nam odpowiada. Najbardziej przydatne akcesoria GSM w codziennym funkcjonowaniu to przede wszystkim: etui, słuchawki, ładowarki, power banki, karty pamięci, głośniki, uchwyty, statywy czy kijki do selfie. Zastanów się, co jest niezbędne do Twojego telefonu i znajdź odpowiednie rozwiązanie dla siebie. czytaj więcej