Dobra ładowarka do telefonu - jak dobrać?
News

Dobra ładowarka do telefonu - jak dobrać?

15.09.2022
Dziś każdy z nas korzysta z telefonu komórkowego. W związku z tym często mamy też potrzebę skorzystania z dodatkowych akcesoriów. Należą do nich słuchawki, pokrowce na smartfona, uchwyty, czy dodatkowe karty pamięci. Najważniejszym dodatkiem jest jednak bez wątpienia ładowarka do smartfona. Bez niej ciężko wyobrazić sobie korzystanie z urządzenia - jest niezbędna do uzupełnienia poziomu energii w baterii telefonu. W dzisiejszym tekście postaramy się podpowiedzieć, jaką ładowarkę wybrać i jakie są podstawowe rodzaje ładowarek.

Jak dobrać ładowarkę do telefonu?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, jakie złącze ma nasz smartfon. Dziś najczęściej spotykamy się z trzema rodzajami portów do ładowania: Lightning (do iPhone), USB-C (większość nowoczesnych smartfonów z Androidem) oraz micro USB (nieco starszy typ, głównie spotykany w modelach telefonów sprzed kilku lat). przy zakupie ładowarki zwróćmy więc uwagę na to, jakie wejście na nasz telefon. Wyjątek stanowią ładowarki bezprzewodowe. Te przeznaczone są jednak tylko do telefonów posiadających funkcję indukcyjnego ładowania.

Moc ładowania a szybkość napełniania baterii

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest moc ładowania. Standardowo wynosi ona kilka wat, co przekłada się na ładowanie przeciętnego smartfona w około 3-4 godziny (od 0 do 100% baterii). Jeśli Twój smartfon obsługuje ładowanie większą mocą (taką informację znajdziesz w specyfikacji urządzenia), warto jednak wybrać mocniejszą ładowarkę. Ładowanie z moją kilkunastu wat może pozwolić na dwukrotne skrócenie czasu potrzebnego na napełnienie baterii.

Jak dobrać ładowarkę do telefonu z górnej półki? Dziś wiele nowoczesnych smartfonów, choć zwykle z górnej półki cenowej, posiada możliwość ładowania z mocą nawet ponad 100 W! Tak szybkie ładowanie jest sposobem na naładowanie 50% baterii smartfona w kilka minut. Zwiększenie mocy ładowania jest jednym ze sposobów na poprawę osiągów swojego smartfona i ogólną poprawę wygody jego użytkowania. Jeżeli Twój smartfon obsługuje szybkie ładowanie, warto pomyśleć o dokupieniu odpowiedniej ładowarki.

Warto wiedzieć, że producenci rzadko dodają odpowiednio szybkie ładowarki do swoich urządzeń. Wtedy możesz skrócić czas ładowania dobierając mocniejszą ładowarkę.

Dobra ładowarka do telefonu - jak dobrać?

Rodzaje ładowarek do smartfonów

Jak dobrać ładowarkę do telefonu? Zwykle stosujemy kabel USB do ładowania, który dodatkowo ma przejściówkę pozwalającą na podpięcie go do gniazdka. Nie jest to jednak jedyny rodzaj ładowarki na rynku. Wielu kierowców na co dzień wykorzystuje ładowarki samochodowe. Pozwalają na ładowanie telefonu bezpośrednio z gniazda zapalniczki dostępnego w niemal każdym aucie. W nowych samochodach nie jest to jednak potrzebne, ponieważ zwykle producenci wyposażają je w porty USB do ładowania, a nawet ładowarki indukcyjne.

Ładowanie bezprzewodowe jest bardzo wygodne, ponieważ nie musimy tu używać żadnych kabli. Nasz telefon musi jednak wspierać taką opcję - spotkamy ją w większości flagowych smartfonów, nawet sprzed kilku lat. Aby użyć tej funkcji należy jednak posiadać odpowiednią ładowarkę indukcyjną, warto aby miałą odpowiednio wysoką moc (podobnie, jak w przypadku zwykłych ładowarek).

W naszym artykule przedstawiliśmy kilka porad na temat tego, jak dobrać ładowarkę do telefonu. Więcej informacji znajdziesz pod adresem MobileClick.pl.