Dlaczego warto korzystać z chmury?
News

Dlaczego warto korzystać z chmury?

12.05.2022
Rośnie popularność chmury obliczeniowej. Firmy dostrzegają zalety korzystania z cloud computingu i doceniają morze możliwości, jakie oferują poszczególne rodzaje chmury. Zobacz, co dzięki temu możesz zyskać firma.

Segment chmury rozwija się bardzo prężnie w ciągu ostatnich kilku lat. Przechowywanie i przetwarzanie w chmurze obliczeniowej wywołuje zainteresowanie na całym świecie. Każda duża organizacja potrzebuje usług chmurowych, by utrzymać wydajność i codzienną działalność biznesową. Wiele wskazuje na to, że w 2022 roku cały czas pozostanie ona jednym z najważniejszych trendów technologicznych. Prognozuje się, że w tym roku wartość rynku cloud computing osiągnie 3 mld zł.

Wzrost wydajności

Nawet płacąc niewiele za pracę w chmurze, można zyskać najlepszą wydajność. W centrach danych znajduje się nowoczesny sprzęt, który gwarantuje wydajność, szybkość i niezawodność. Większość usług chmury obliczeniowej obsługiwana jest samodzielnie, a udzielana na życzenie. W dosłownie kilka minut można udostępnić bardzo duże ilości zasobów, co sprawia, że firmy stają się elastyczne.

 

Można wymienić różne przykłady użycia chmury w biznesie – m.in. przechowywanie plików firmowych na dysku, możliwość edycji zespołowej dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych lub prezentacji, sprawna komunikacja między pracownikami dzięki takim narzędziom jak platforma do wideokonferencji czy czat, możliwość rozwijania lub budowania własnych aplikacji czy też hosting strony internetowej gwarantujący stabilność serwisu i dostępność 24/7.

Oszczędność – rachunki za faktyczne zużycie

Decyzja o pracy w chmurze pozwala obniżyć wydatki. Nie trzeba kupować sprzętu i oprogramowania ani wydawać na obsługę centrów danych czy utrzymanie serwerowni. Niższe będą też koszty samego korzystania z chmury obliczeniowej – zapłacisz jedynie za faktycznie wykorzystane zasoby.

 

Chmura obliczeniowa może dopasować się do potrzeb każdej, nawet małej, firmy. Rachunki zostaną wystawione jedynie za zasoby, które zostały wykorzystane. Można określić swoje potrzeby, m.in. jak dużo mocy obliczeniowej czy przepustowości potrzebujesz, a w zależności od sytuacji zawsze można zwiększyć lub zmniejszyć zasoby.

Elastyczność

Chmura jest globalna, co oznacza, że z jej zawartości można czerpać z każdego miejsca, o wybranej porze, a nawet z dowolnego urządzenia. Potrzebny jest tylko dostęp do Internetu, który pozwoli korzystać z danych i dzielić się nimi. Można na przykład pracować jednocześnie z kilku miejsc na jednym dokumencie w tym samym czasie.

 

Dzięki temu wygodna stała się praca zdalna oraz wymiana informacji w firmie czy dowolnej organizacji. Dodajmy, że czynności te można wykonać za pośrednictwem m.in. specjalnej aplikacji.

Szybkość

Poza tym chmura obliczeniowa ma jeszcze dwie ważne zalety – szybkość i sprawność oraz niezawodność. Usługi są dostępne już po zakupie dostępu do nich. Aplikacje startują i działają w chmurze szybciej, a praca jest płynna i efektywna. Chmura obliczeniowa to narzędzie, bez którego szybkie i sprawne dostarczanie usług obliczeniowych byłoby niezwykle trudne.

 

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, która chmura obliczeniowa jest najszybsza i najlepsza. Zależy to od firmy i jej działalności, a także od tego, do czego ma służyć. Do korzystania z chmury można podejść na kilka sposobów – jest wiele modeli „clouda” i dodatkowych funkcjonalności.

Dodatkowe funkcjonalności

Ponadto dzięki zjawisku cloud computingu firma otrzymuje nowe funkcjonalności, których pozyskanie samodzielne wiązałoby się zarówno z wyższymi kosztami, jak i stratą czasu. Większość chmur dodatkowo oferuje szereg takich usług. Użytkownik wybiera z nich te, które mogą okazać się dla niego przydatne.

 

Dostępne są różne modele usług cloud computingu: Infrastructure-as-a-Service (IaaS), Platform-as-a-Service (PaaS) i Software-as-a-Service (SaaS). Różnią się one tym, jaki jest podział obsługi obszarów między dostawcą a użytkownikiem. Już nazwa wskazuje, z jakim rodzajem produktu mamy do czynienia – z platformą, infrastrukturą lub oprogramowaniem.

 

Chmura to przestrzeń na serwerze oraz szereg usług, które można wykorzystać w rozwoju strony internetowej, firmy lub na przykład systemu informatycznego. Właściciel chmury udostępnia je użytkownikom danej platformy chmurowej.

Bezpieczeństwo

Duże znaczenie ma także bezpieczeństwo danych i odporność chmury na awarie. Jeśli doszłoby do nich, nie utracisz swoich danych. Usługi w chmurze są niezależne od ewentualnych usterek sprzętu. Poza tym automatycznie są zapisywane kopie zapasowe. Dostawcy chmury często zapewniają szeroki zestaw zasad, usług i technologii, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i pomagają chronić dane oraz infrastrukturę.

 

Przechowując kopie zapasowe w chmurze, zyskuje się pewność, że nie stracisz ważnych danych i plików. Mimo to chmura nie zwalnia użytkownika z wdrażania dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa.

 

News Jak przyspieszyć proces pakowania przesyłek w swojej firmie?

Zakupy przez Internet klientom wydają się niezwykle proste. Wystarczy chwila aby znaleźć produkty, które chce się zakupić, zapłacić i dostać informacje na temat wysyłki zamówienia. Ze względu na to, jak bardzo prosty i szybki jest to proces firmy muszą znaleźć sposoby, pozwalające na błyskawiczne pakowanie i wysyłanie produktów. Ponadto istotne jest także dbanie o bezpieczeństwo przesyłek, które mogą przecież ulec uszkodzeniu w procesie doręczania. Foliopaki kurierskie to rozwiązanie które posiada wszystkie pozytywne cechy, sprawiające, że zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci są z niego zadowoleni. czytaj więcej

News Serwis iPhone w Warszawie - postaw na doświadczenie i bezpieczeństwo

Słysząc o urządzeniach Apple, kojarzonych z charakterystycznym logo z nadgryzionym jabłkiem, większość osób prawdopodobnie przypomina sobie o Macbookach i iPhone'ach. Firma Apple słynie z wysokogatunkowych sprzętów o wysokiej wydajności wynikającej z imponujących parametrów technicznych. Niestety, są to urządzenia niezwykle delikatne, które często po stosunkowo niegroźnych sytuacjach potrzebują serwisu – zwłaszcza pogwarancyjnego.Warto wtedy zadbać o pewność, że serwisanci doskonale wiedzą jak obchodzić się ze smartfonami typu iPhone. Serwis Warszawa GSM-URSUS.pl to bez wątpienia odpowiedni zespół specjalistów, którzy są w stanie pomóc CI z każdym problemem. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź poniższy materiał i zobacz, kiedy warto skontaktować się z firmą GSM-URSUS.pl w celu zlecenia naprawy iPhona.

czytaj więcej

News Potęga Facebook Ads. Najważniejsze powody, dla których warto reklamować się na Facebooku

To najpopularniejsze medium społecznościowe na całym świecie. Każdego miesiąca z Facebooka korzystają prawie 3 miliardy internautów, a co minutę 4 miliony użytkowników naciska przycisk „lubię to”. Poza tym według statystyk podawanych przez Facebooka aż 26% wszystkich użytkowników platformy, którzy kliknęli link, dokonali następnie zakupu. Odpowiedź na pytanie: „czy warto reklamować się na Facebooku?” jest zatem prosta. To jedna z najbardziej opłacalnych metod promocji produktów i usług. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto korzystać z Facebook Ads. czytaj więcej

News Napraw, zamiast wymieniać – serwis telefonów

Oczekujemy od naszych podręcznych urządzeń, aby nadążały za nami każdego dnia. Obciążamy je milionem plików, wysyłamy z nich służbowe maile, czasem nawet pracujemy za ich pomocą, kiedy zmuszają nas do tego okoliczności. Telefon w dzisiejszych czasach już dawno przestał służyć jedynie do wykonywania połączeń, stał się naszym prywatnym, miniaturowym centrum dowodzenia. Co w przypadku, gdy smartfon nagle przestanie działać? Nie ma strachu, są specjaliści, którzy doprowadzą twoje urządzenie do stanu idealnego szybko i skutecznie, gwarantując przy tym najlepszą jakość! czytaj więcej