Dlaczego Twoja firma powinna inwestować w aplikacje mobilne?
News

Dlaczego Twoja firma powinna inwestować w aplikacje mobilne?

23.09.2022
Większość firm usługowych czy sklepów posiada własną aplikację. Dzisiaj „apka” to już standard i wizytówka dla przedsiębiorcy, a wygoda dla klienta. Opracowanie i wypuszczenie aplikacji na telefon nie jest ani inwestycją ponad budżet ani nie zajmuje tak dużo czasu, jak wydaje się wielu właścicielom firm. Poniżej znajdziesz szczegóły.

Aplikacja mobilna wizytówką firmy

Mobile marketing to jeden z wiodących trendów w branży handlowej, marketingowej oraz IT. Ma z pewnością ogromny potencjał. Potrzeby i oczekiwania klientów cały czas się zmieniają, a nowe technologie rozwijają. Dlatego nieustannie trzeba oferować użytkownikom nowoczesne narzędzia, które usprawnią komunikację potencjalnych klientów z firmą. Cyfrowa transformacja staje się faktem i wiele firm chętnie wdraża nowe rozwiązania, by umocnić lub poprawić swoją pozycję na rynku.

Aplikacja mobilna wizytówką firmy

Klienci przywykli już do różnych aplikacji, dzięki którym szybko złożą zamówienie z poziomu telefonu. Korzystanie na co dzień z takich apek jak Facebook, Bolt, Uber, Answear, Allegro czy Glovo ułatwia funkcjonowanie. Dzięki nim można szybko zrobić zakupy, zamówić lunch, kupić bilet na pociąg czy przejazd taksówką. Marketing aplikacji mobilnych jest must have w prawie każdej branży.

Mniejsze firmy także decydują się na własne apki

Jednak dzisiaj nie tylko duże brandy dbają o to, by przygotować własne aplikacje. Małe i średnie firmy także wiedzą, że własna i dobrze zaprojektowana apka to pierwszy krok do sukcesu. Wahania nad jej opracowaniem wynikają jednak z przeświadczenia, że będzie to praca bardzo czasochłonna oraz kosztowna.

Każda aplikacja musi jak najlepiej wpisywać się w oczekiwania i spełniać wymagania odbiorców. Szybka, atrakcyjna wizualnie i prosta w obsłudze aplikacja mobilna z przemyślanym user experience nie musi przekraczać budżetu firmy.

Poza tym szybko może zwrócić poniesione koszty, jeśli zostanie stworzona przez zespół programistów, specjalistów UX oraz copywriterów, by była wygodna, intuicyjna i czytelna dla użytkowników. Nie może być trudna i nieintuicyjna, gdyż na pewno nie zyska wielu użytkowników, którzy przejdą wtedy do konkurencji.

Trend na aplikacje mobilne

Mobile marketing rozwija się niezwykle prężnie i ma wiele zalet. Dobra aplikacja mobilna wpływa na wiarygodność firmy, pomaga zwiększyć świadomość istnienia danej marki i pozwala dotrzeć do szerokiej grupy klientów.

Wsparcie przy projektach z zakresu mobile marketing

W nowoczesnych projektach mobilnych ważne jest doświadczenie. Dobrym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców jest nawiązanie współpracy z firmą zapewniającą pełne wsparcie w ich przygotowywaniu oraz realizacji – od koncepcji wpisującą się w konkretną strategię biznesową po gotową aplikację oraz jej testy.

Szczegóły na temat tworzenia aplikacji mobilnych znajdziesz tutaj: https://www.euvic.com/pl/aplikacje-mobilne/.

 

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Dlaczego warto przygotowywać paczki świąteczne w naszych firmach?

Święta to w naszej tradycji szczególny czas w roku. Celebrujemy je z rodziną i przyjaciółmi, długo się do nich przygotowujemy i pragniemy spędzić ten czas jak najlepiej. Szczególnie mocno przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, choć także Wielkanoc to dla nas istotny moment w roku. Warto podkreślić wyjątkowość tego okresu także na naszym gruncie zawodowym. Jest to doskonały czas na wszelkie akcje promocyjne skierowane do naszych stałych oraz nowych klientów. Paczki świąteczne dla klientów to świetna okazja do połączenia nienachalnej reklamy z wyrażeniem wdzięczności wobec lojalnych klientów lub zachęceniem nowych do współpracy. czytaj więcej

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Czym jest CRM i kiedy się przydaje?

Czym jest CRM i kiedy się przydaje? Masz firmę i zastanawiasz się, czy system CRM będzie optymalnym rozwiązaniem dla Twojego przedsiębiorstwa? Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zapraszamy do lektury!

1. Co to jest CRM?
2. Jakie funkcje oferuje oprogramowanie CRM?
3. Kiedy przyda się system CRM? czytaj więcej

News Serwer wirtualny www dla przedsiębiorców

Jeśli Twoja firma rozwija się w sieci, na pewno już wiesz, jak wiele części składowych ma wpływ na ów rozwój. Dobrze zaprojektowana strona internetowa z przejrzystym i intuicyjnym interfejsem, regularne wpisy w mediach społecznościowych, sprawna obsługa klienta on-line. Prawdopodobnie zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, żeby usprawnić swoje działanie. Proponujemy Ci zatem wędrówkę do samego źródła... czytaj więcej