Dell Vostro – Idealne komputery stacjonarne dla firm
News

Dell Vostro – Idealne komputery stacjonarne dla firm

14.11.2019
Przygotowanie i dostosowanie stanowiska pracy do realizacji powierzonych zadań jest głównym obowiązkiem pracodawcy. Musi on zapewnić swoim podwładnym sprawne, wydajne i przede wszystkim bezpieczne narzędzia, dzięki którym będą mogli oni wywiązywać się ze swoich obowiązków służbowych. W erze technologicznej komputer stacjonarny to podstawa przy pracy biurowej, dlatego warto zastanowić się nad tym, jaki model wybrać.

Czy rekomendowane do pracy biurowej komputery Dell Vostro (np. Dell Vostro 3470) to dobra inwestycja? U autoryzowanych sprzedawców jak sklep internetowy Gigam, najczęściej spotkamy 2 podstawowe konstrukcje komputerów stacjonarnych – wcześniej wspomniany Dell Vostro 3470 i jego nieco większy odpowiednik, czyli Dell Vostro 3670.

Porównanie serii 3470 i 3670

Jeśli zależy nam na obiektywnej ocenie, skupmy się na dwóch podobnych konstrukcjach. Porównajmy komputery Dell Vostro 3470 i 3670 w cenie 2380 złotych. Można powiedzieć, że jest to wydajna propozycja w niskiej cenie, która perfekcyjnie sprawdzi się w każdej firmie.

 

Podobieństwa:

  • procesor Intel Core i5 o taktowaniu 2,8-4 GHz,
  • dysk twardy HDD o pojemności 1 TB,
  • 4 GB pamięci RAM DDR4 o częstotliwości szyny 2666 MHz,
  • zainstalowany system operacyjny Windows 10 Pro,
  • zintegrowana karta graficzna Intel UHD Graphics 630.

Różnice:

  • możliwość rozbudowy pamięci RAM (3470 do 16GB, 3670 do 32GB),
  • prędkość obrotowa silnika dysku twardego (3470 do 5400 obr./min, 3670 do 7200 obr./min.),
  • rozmiar obudowy,
  • ciężar.

 

Trzeba przyznać, że przy tak niskich kosztach zakupu, różnica jest nieznaczna. Mimo wszystko, model 3670 wypada nieco lepiej pod względem technicznym. Kwestie designu, czy rozmiaru pozostawiamy do indywidualnej oceny, ponieważ każdy z nas ma swój gust i oczekiwania względem stylu, czy wielkości lub ciężaru sprzętu.

Mniejsza, czy większa obudowa dla biura?

Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań. Jeśli chodzi o niewielkie placówki, gdzie pracownicy na określonym stanowisku mają jasno wytyczone zadania, np. w Call Center lub w agencji marketingowej w dziale copywritingu, komputer stacjonarny Dell Vostro 3470 będzie odpowiedni. Wykorzystywane aplikacje na tych stanowiskach nie należą do wymagających (i to prawdopodobnie szybko się to nie zmieni). Niewielka obudowa pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, dzięki czemu stanowiska pracy mogą być wygodniejsze dla pracowników.

 

Gdy chodzi jednak o grupę specjalistów z wyższymi wymaganiami (np. programistów lub fotografów), musimy pamiętać o dynamicznym rozwoju ich branży. Częste modyfikacje techniczne to niemal standard, dlatego Dell Vostro stacjonarny z serii 3670 będzie dużo lepszą inwestycją. Wolne miejsce i bardziej rozbudowana płyta główną zapewniają więcej opcji konfiguracji, np. możliwość rozbudowania pamięci RAM do 32GB, gdzie Vostro 3470 oferuje maksymalnie obsługę 16 GB.

 

Czy jest to znacząca różnica? Dla pisarzy i osób odpowiedzialnych za czynności administracyjne – nie. Dla grafików, programistów i innych specjalistów bazujących na wydajności i mocy obliczeniowej komputera – tak.

 

Pamiętaj, że jeśli masz problem z wyborem, lepiej poradzić się specjalistów mających doświadczenie i wiedzę. Dopasują oni konkretny model i konfigurację do potrzeb Twoich pracowników, zapewniających najlepszy stosunek jakości do ceny. Dell zapewnia wiele innych interesujących jednostek stacjonarnych, np. Inspiron, Optiplex, Precision, czy XPS. Warto sprawdzić również ich parametry techniczne i zastosowania, by przekonać się, na jakich parametrach zależy nam (lub naszym pracownikom).

News Wideokonferencje – rozwiązanie dla firm z wielu branż

Finanse, medycyna, prawo, edukacja i szkolenia to tylko niektóre branże, które mogą czerpać ogromne korzyści z zastosowania wysokiej jakości rozwiązań wideokonferencyjnych. Doceniamy je szczególnie dzisiaj, w czasach pandemii, która pokazała nam, że praca zdalna i komunikacja na odległość to nie pieśń przyszłości, ale nasza aktualna rzeczywistość. Idealne, interaktywne środowisko pracy zapewnią rozwiązania wideokonferencyjne marki Grandstream. czytaj więcej

News Laptopy poleasingowe Kraków, czyli jest takie miejsce w Krakowie...

W dzisiejszych czasach posiadanie laptopa, czy też komputera stacjonarnego to już właściwie standard. Można wręcz powiedzieć, że obecnie kupowanie komputera oznacza często, że będzie to drugie lub po prostu kolejne urządzenie tego typu w naszym domu. I w żadnym wypadku nie należy tego rozumieć jako formą jakiegoś luksusu – po prostu dziś każdy z członków rodziny używa takich urządzeń i często wręcz musi posiadać swój osobisty laptop. W związku z taką potrzebą, może nasuwać się pytanie: co lepiej wybrać w tym temacie – laptop nowy czy poleasingowy? Spróbujmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej!

1. Laptopy poleasingowe – czy warto?
2. Laptopy poleasingowe Kraków - gdzie w Krakowie warto kupić takie urządzenie? czytaj więcej

News Telekonferencje – ten sposób komunikacji zostanie z nami na dłużej!

Żyjemy w czasach telekonferencji. I chociaż wszyscy liczymy na to, że tzw. „odmrożenie gospodarki” nastąpi jak najszybciej i z niecierpliwością czekamy, kiedy wreszcie będzie można umówić się na spotkanie „w realu”, wiemy, że pandemia zmieniła nasz świat już bezpowrotnie. Niektóre rozwiązania, a tele- i wideokonferencje na pewno, zostaną z nami już na zawsze. Bo okazało się, że choć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem nic nie jest w stanie zastąpić, to jednak dzięki telekonferencjom i spotkaniom online, możemy oszczędzać czas i pieniądze oraz efektywniej pracować zdalnie. Dlatego warto inwestować w rozwiązania, które wspierają ten rodzaj komunikacji, aby zapewnić pracownikom jak najwyższy komfort pracy. Dzięki rozwiązaniom tele- i wideokonferencyjnym od Grandstream problemy techniczne nigdy nie staną na przeszkodzie wysokiej skuteczności! czytaj więcej

News Wyłoniono najlepsze produkty i usługi 2020 roku. Poznaj laureatów XI Plebiscytu Mobility Trends

Jeden najważniejszych Plebiscytów technologicznych w Polsce - Mobility Trends rozstrzygnięty. W ostatni weekend marca polscy miłośnicy technologii po raz 11 poznali zdobywców nagrody „Złoty Bel” - wyróżnienia dla najlepszych produktów i usług w 2020 roku. czytaj więcej