Czym się kierować przy wyborze telefonu?
News

Czym się kierować przy wyborze telefonu?

27.08.2021
Zamierzasz kupić nowy telefon i zastanawiasz się, jaki model wybrać? W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci poniższy artykuł, w którym podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze smartfona.

Cena

To podstawowy, wyjściowy punkt podczas poszukiwań, od którego zależy dalsze poszukiwanie. Budżet, jakim dysponujesz, definiuje katalog dostępnych dla Ciebie modeli – im większy, tym więcej masz możliwości. Czy jednak każdy ma potrzebę posiadania telefonu z najwyższej półki, którego cena wynosi równowartość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego albo i więcej? Wielu osobom w zupełności wystarczy znacznie prostsze i tańsze urządzenie do przeglądania Sieci. Aktualne oferty mobilnego porównasz na stronie https://komorkomat.pl/internet-mobilny/.

System operacyjny

Rynek mobilnych systemów operacyjnych jest zdominowany przez dwie platformy: Android od Google i iOS od Apple. W Polsce zdecydowany prym wiodą urządzenia z Androidem, bo są tańsze i szerzej dostępne, jednak jeżeli jesteś fanem Apple, nie pozostaje nic innego jak iOS.

Rozmiar i jakość ekranu

Jeśli często czytasz na telefonie i używasz go do przeglądania Internetu, zdecyduj się na duży wyświetlacz. Równie ważna jest jakość wyświetlanego obrazu, szczególnie w pełnym słońcu i gdy patrzy się pod dużym kątem.

Wielkość baterii

Dawno minęły czasy, gdy telefony ładowało się raz na tydzień czy jeszcze rzadziej. Obecne smartfony są na tyle zaawansowane, że wymagają znacznie częstszego uzupełniania baterii. Jeżeli nie chcesz ładować jej codziennie lub nawet co kilka godzin, zdecyduj się na telefon z akumulatorem o dużej pojemności, który gwarantuje długi czas użytkowania telefonu nawet przy intensywnej eksploatacji.

Procesor

Od parametrów procesora w dużej mierze zależy płynność i szybkość działania systemu operacyjnego, aplikacji i gier uruchamianych na telefonie. Kluczowymi parametrami, na które należy zwracać uwagę, są częstotliwość taktowania i liczba rdzeni – im wyższe ich wartości, tym lepiej.

Pamięć RAM

O szybkości i płynności działania telefonu decyduje również liczba pamięci RAM. Działa tu podobna zasada jak w przypadku parametrów procesora – im więcej, tym lepiej.

Pamięć masowa

Z punktu widzenia użytkownika ważna jest zarówno szybkość, jak i pojemność pamięci masowej, która służy do przechowywania plików i danych. Wraz z jej wzrostem rośnie również ilość miejsca dostępnego na gromadzenie zdjęć czy filmów.

Obsługa NFC

Jeżeli chcesz korzystać z możliwości płacenia za zakupy czy usługi kartą płatniczą za pośrednictwem telefonu, musisz kupić model obsługujący technologię NFC, która pozwala na wykonywanie tego rodzaju transakcji.

Materiały i precyzja wykonania

Zwróć uwagę także na jakość materiałów i solidność wykonania telefonu. Kiepska obudowa łatwo się psuje, w związku z czym nawet delikatny upadek może przyczynić się do zniszczeń. Warto dokładnie sprawdzić pod tym kątem wybrany model.

Jakość i liczba aparatów fotograficznych

Niższej jakości urządzenia są wyposażone w jeden aparat fotograficzny, podczas gdy nowsze i lepsze telefonu oferuje dwa aparaty – przedni i tylni – co zwiększa możliwości robienia zdjęć. Przy wyborze smartfona zwróć uwagę także na jakość powstających przy jego użyciu fotografii i materiałów wideo.

Jakość dźwięku

Jeżeli często wykorzystujesz telefon do odtwarzania muzyki czy odsłuchiwania audycji albo programów, przemyśl jego wybór również pod kątem jakości odtwarzanego dźwięku.

Poszukiwania najlepszego z Twojego punktu widzenia modelu ułatwi Ci internetowa porównywarka telefonów, która pozwala na zestawienie ze sobą wielu smartfona pod różnymi kątami.

 

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Tablet dla dziecka - jaki wybrać i czym się kierować?

Tablety stanowią doskonałą propozycję na prezent dla dziecka, z uwagi na ich wielofunkcyjność. Urządzenie to może być wykorzystywane podczas nauki i doskonalenia własnych pasji, ale stanowi też źródło nieskończonej rozrywki, która zadowoli każdego malca. Wybierając tablet dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które dadzą pewność, że ze sprzętu bez obaw będą mogli korzystać najmłodsi. czytaj więcej

News Jak znaleźć dobry serwis iPhone w Warszawie?

Jak znaleźć rzetelny, pogwarancyjny serwis iPhone w Warszawie? Nie ma wątpliwości, że wśród współcześnie produkowanych smartfonów to właśnie iPhone’y cieszą się największą renomą i popularnością. Innowacyjność i wizjonerstwo niekwestionowanego lidera w branży urządzeń elektronicznych – firmy Apple, stała się główną motywacją wielbicieli iPhone’ów. Produkty z charakterystycznym, nadgryzionym jabłkiem są powszechnie pożądane również w Polsce. Jednak jak każdy sprzęt, również one ulegają usterkom. czytaj więcej

News Czym są konwertery satelitarne i czym się kierować podczas wyboru?

Lubisz oglądać telewizję bądź planujesz założyć ją w domu? Dowiedz się, dlaczego sama antena nie wystarczy do odebrania sygnału. Sprawdź, czym jest konwerter satelitarny i jaki typ wybrać. czytaj więcej