Czy tanie pozycjonowanie ma sens?
News

Czy tanie pozycjonowanie ma sens?

23.05.2020
Wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania powinny być celem każdego przedsiębiorcy posiadającego własną stronę internetowa. Doskonałym rozwiązanie jest w tym przypadku znalezienie agencji, który podejmie się pozycjonowania strony a tym samym zwiększy ilość osób, które wejdą na stronę z wyników wyszukiwania i zapoznają się z ofertą.

Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Osiągnięcie wysokich pozycji w Google często przekłada się bezpośrednio na wzrost zysków. Szczególnie dotyczy to stron firmowych, gdzie trafią osoby zainteresowane jej usługami i potencjalnie mogą z nich skorzystać.

Sam proces pozycjonowania jest długotrwały i rzadko osiąga się szybki efekty w postaci wzrostów pozycji w wynikach wyszukiwania. Przykładowo, dużo łatwiej jest wypozycjonować stronę na frazę „kominarz szczyrk” niż „dentysta warszawa”, a spowodowane jest to po prostu znacznie większą konkurencją w branży oraz samej lokalizacji, czyli miasta. W pierwszym przypadku prawdopodobnie wystarczą tylko podstawowe optymalizacje i kilka linków aby znaleźć się w TOP 10. Z kolei pozycjonowanie na drugą wspomnianą frazę pochłonie duże nakłady finansowe na linkowanie z wysokiej jakości źródeł.

Korzystanie z Google Ads oraz z reklam na Facebooku jest również skuteczne i należy również używać ich w trakcie kampanii. Jednak usługi SEO przynoszą długoterminowe efekty, który w finalnym rozliczeniu są skuteczniejsze niż kosztowne kampanie Google Ads czy na Facebooku.

Tanie lub bezpłatne pozycjonowanie? Rozwiewamy wątpliwości

Wiele osób nieświadomych arkanów SEO uważa, że pozycjonować się można bezpłatnie lub za bardzo niską opłata. Pozycjonowanie za 200 złotych nie przyniesie praktycznie żadnych rezultatów i będzie jedynie stratą czasu i pieniędzy.

Dlaczego pozycjonowanie strony kosztuje?

  • Wiedza specjalisty SEO jest nieoceniona i na pewno nie można jej uzyskać bezpłatnie,
  • Abonamenty na narzędzia analityczne stosowane przez specjalistów SEO są kosztowne,
  • Zoptymalizowanie każdej strony pod wyszukiwarki wymaga czasu i sporego nakładu pracy,
  • Pozyskanie wartościowych linków prowadzących do pozycjonowanej strony jest odpłatna,
  • Stworzenie treści na stronę wymaga zatrudnienia copywritera,

Absolutnie wystrzegajcie się podejrzanych ofert, które obiecują „gruszki na wierzbie” przy bardzo niskich opłatach. To zazwyczaj prosta droga do podpisania niekorzystnej umowy, który przyniesie jedynie straty finansowe.

Czy pozycjonowanie musi być zatem drogie?

Nie musi, pod warunkiem, że konkurencja w branży jest niewielka lub nie skupia się mocno na promocji w sieci. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej branż dostrzega zalety działań on-line i coraz ciężej znaleźć taką, która choćby w niewielkim stopniu nie skupia się prowadzeniu części działalności w Internecie. Koszt kampanii SEO jest uzależniony od konkurencyjności branży oraz zasobności portfela i spodziewanych efektów. Wyższa budżet oznacza możliwość pozyskania linków bardzo wysokiej jakości ze znanych ogólnopolskich portali. Jeśli jednak działasz w niszy lub na niewielkim obszarze z niewielką konkurencją, jesteś w stanie zrobić SEO nawet samodzielnie, stosując się do kilku podstawowych zasadach opisanych w dziesiątkach poradników. Nie czekaj więc i działaj!

Zazwyczaj warto zdać się ocenę wiarygodnej firmy SEO, która wyceni pozycjonowanie danej strony z uwzględnieniem konkurencji oraz budżetu przy którym możliwe jest osiągnięcie wymiernych wyników.

News Jak porównać oferty operatorów komórkowych?

Oferty operatorów komórkowych zapewniają podobne usługi, ale różnią się pod względem kosztów i zasad. Wybór operatora musi być dokonany indywidualnie. czytaj więcej

News Laptopy poleasingowe Kraków, czyli jest takie miejsce w Krakowie...

W dzisiejszych czasach posiadanie laptopa, czy też komputera stacjonarnego to już właściwie standard. Można wręcz powiedzieć, że obecnie kupowanie komputera oznacza często, że będzie to drugie lub po prostu kolejne urządzenie tego typu w naszym domu. I w żadnym wypadku nie należy tego rozumieć jako formą jakiegoś luksusu – po prostu dziś każdy z członków rodziny używa takich urządzeń i często wręcz musi posiadać swój osobisty laptop. W związku z taką potrzebą, może nasuwać się pytanie: co lepiej wybrać w tym temacie – laptop nowy czy poleasingowy? Spróbujmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej!

1. Laptopy poleasingowe – czy warto?
2. Laptopy poleasingowe Kraków - gdzie w Krakowie warto kupić takie urządzenie? czytaj więcej

News Najlepsze tanie gry? Oto nasz wybór!

Gry komputerowe to niesamowita rozrywka, która potrafi wchłonąć na wiele długich godzin. Niestety gry, a szczególnie te największe z roku na rok stają się coraz droższe. Na rynku na szczęście pojawiło się wiele mniejszych i większych produkcji, które pomimo swojej niskiej ceny nie odstają pod względem grywalności, a czasem nawet to one stawiają innym poprzeczkę. czytaj więcej

News Jaki zasilacz awaryjny apc do firmy wybrać?

Zasilacze awaryjne (z angielskiego uninterruptible power supply, czyli popularne UPS) sprawdzą się w mieszkaniach prywatnych oraz biurach. O ile jednak na zakup zasilacza na potrzeby prywatne decydują się tylko te osoby, które zainwestowały w drogi sprzęt i chcą go odpowiednio zabezpieczyć, to w przypadku firm tego typu zakup można uznać za obowiązkowy.

1. Sprawdzony producent zasilaczy awaryjnych
2. Czy warto kupić UPS do firmy?
3. Co należy sprawdzić przed zakupem UPS?
4. Dodatkowe funkcje zasilaczy awaryjnych czytaj więcej