Cyberbezpieczeństwo - studia pod lupą. Gdzie się na nie zapisać?
News

Cyberbezpieczeństwo - studia pod lupą. Gdzie się na nie zapisać?

07.05.2024
Cyberbezpieczeństwo to jedna ze specjalności realizowanych w ramach studiów z bezpieczeństwa narodowego, która nie może narzekać na brak popularności. To przyszłościowy wybór dla osób chcących zrobić karierę w branży IT. Co warto wiedzieć o cyberbezpieczeństwie na studiach I stopnia i gdzie się na nie zapisać?

Cyberbezpieczeństwo – czy to studia dla ciebie?

Komu polecamy wybór cyberbezpieczeństwa na studiach licencjackich? To dobra propozycja dla osób, które interesują się bezpieczeństwem w obszarze sieci informatycznych i ochrony danych. To również doskonała opcja, jeśli zależy ci na zdobyciu przyszłościowych umiejętności.

 

Absolwenci studiów z cyberbezpieczeństwa potrafią między innymi chronić dane osobowe i informacje niejawne, wykrywać zagrożenia i im przeciwdziałać, wykorzystywać narzędzia śledzenia cyfrowego w pracy oraz stosować techniki chroniące przed terroryzmem i cyberterroryzmem. Dzięki temu bez problemu znajdą pracę w służbach mundurowych, działach IT, firmach konsultingowych, organach administracji publicznej czy organizacjach zajmujących się audytami bezpieczeństwa.

Tego nauczysz się na studiach z cyberbezpieczeństwa

Wybierając specjalność cyberbezpieczeństwo na studiach I stopnia z bezpieczeństwa wewnętrznego, przez pierwsze 3 semestry zaliczasz ogólne przedmioty. To np. język obcy, ochrona własności intelektualnej, podstawy ekonomii, zasady BHP czy prawa i wolności człowieka. Od 4. semestru w programie pojawiają się przedmioty zgodne z modułem specjalnościowym:

 • wstęp do cyberbezpieczeństwa,
 • przestępczość komputerowa i patologie w cyberprzestrzeni,
 • bezpieczeństwo systemów komputerowych,
 • cyberataki i wykrywanie ataków,
 • administracja danymi osobowymi i informacjami niejawnymi,
 • bezpieczeństwo danych w chmurze,
 • audyt systemów teleinformatycznych,
 • regulacje prawne w zakresie cyberbezpieczeństwa,
 • instytucje do zwalczania cyberprzestępczości,
 • zarządzanie ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństwa,
 • social media i ich wpływ na bezpieczeństwo.

Cyberbezpieczeństwo – studia licencjackie. Gdzie się zapisać?

Po przeczytaniu naszego artykułu stwierdziłeś lub stwierdziłaś, że warto wybrać cyberbezpieczeństwo na studiach licencjackich? Wiemy, gdzie się na nie zapisać. Jedną z placówek, którą warto wziąć pod uwagę, jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. W ofercie WSKZ znajdziesz między innymi cyberbezpieczeństwo na studiach online, czyli prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Oprócz tego możesz zdecydować się na jeden z wielu innych kierunków licencjackich.

 

Dlaczego warto wybrać cyberbezpieczeństwo na studiach licencjackich online? Przede wszystkim to jeden z najlepszych sposobów na połączenie edukacji ze zdobywaniem tak cennego w branży IT doświadczenia. Bez problemu połączysz naukę nie tylko z realizacją praktyk, ale także z pierwszą pracą w zawodzie. Dodatkowo dyplom studiów z cyberbezpieczeństwa oferowanych przez WSK jest uznawany w całej Unii Europejskiej. Dzięki temu nie musisz się ograniczać wyłącznie do współpracy z polskimi firmami.

 

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Konkurs "Łap wakacje marzeń z T-Mobile"

Chcesz wygrać voucher o wartości 15 000 zł? Weź udział w konkursie "Łap wakacje marzeń z T-Mobile". czytaj więcej

News Co należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup macierzy dyskowej lub serwera NAS?

Macierze dyskowe poprawiają bezpieczeństwo i szybkość zapisu danych. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie w połączeniu z serwerami. Jak dopasować odpowiednie parametry techniczne? Na co zwrócić uwagę, decydując się na taki sprzęt? Przeczytaj nasze porady. czytaj więcej

News Jakie zadanie ma spełniać firmowa strona internetowa

Strony internetowe są coraz bardziej doceniane przez przedsiębiorców, a inwestycje w dobrze pozycjonowane strony firmowe stale rosną. Strona to bardzo ważny element skutecznego biznesu i okazja do pozyskania nowych klientów, dlatego powinna być jak najlepiej przygotowana i pozycjonowana. czytaj więcej

News Kursy programowania online - czy to dobra metoda na naukę?

W ostatnich miesiącach wiele osób zmaga się problemami na rynku pracy. Dodatkowo więcej czasu spędzamy w domu. W efekcie coraz więcej osób decyduje się na naukę nowych umiejętności, w tym naukę programowania. Dowiedz się, w jaki sposób uczyć się efektywnie.

1. Programowanie – czy jest dla wszystkich?
2. Jak nauczyć się programować — kursy programowania czy samodzielna nauka czytaj więcej