Co to za numer, kto dzwonił, kogo to numer - Dowiedz się, kto dzwonił
News

Co to za numer, kto dzwonił, kogo to numer - Dowiedz się, kto dzwonił

03.02.2024
Nie odebrałeś telefonu od nieznanego rozmówcy? Jeśli chcesz dowiedzieć się, kto do Ciebie dzwonił? Jeśli tak możesz sprawdzić właściciela numeru telefonu w specjalnej wyszukiwarce, lub na kilka innych sposobów. W tym artykule przedstawimy kilka z nich.

Jak sprawdzić właściciela numeru telefonu? Kilka sposobów

Jeśli dzwonił do Ciebie ktoś z nieznanego numeru telefonu i zastanawiasz się, jak uzyskać informacje na temat tego, kto wykonał połączenie. Możesz wykorzystać kilka sposobów i dowiedzieć się, do kogo należy numer telefonu. Po pierwsze, istnieją strony internetowe z ogromną bazą danych, które pokazują, kto bombarduje Cię połączeniami spamowymi. Aby wiedzieć, kto do Ciebie dzwoni, nie musisz pobierać ani instalować niczego na swoim urządzeniu.

 

Z pewnością wielokrotnie odbierałeś połączenia z nieznanych numerów i chciałeś wiedzieć, kto do Ciebie dzwoni. Aby poznać informację o danym numerze telefonu, istnieje kilka stron internetowych, które mogą Ci pomóc. Bardzo często nieznany numer telefonu jest po prostu spamem — takich numerów jest wiele i dla wszystkich są one bardzo irytujące i uciążliwe, zwłaszcza gdy nie przestają do Ciebie dzwonić w kółko. Niestety trudno samemu znać się na numerach telefonów i zidentyfikować taki spam — tego typu numery telefonów komórkowych wyglądają często jak zwykłe połączenia.

Jak sprawdzić, kto do mnie dzwonił?

Jednym z rozwiązań, jeśli chodzi o spam telefoniczny, jest nieodbieranie połączeń, jeśli dzwoni do Ciebie nieznany numer. Problem jednak polega na tym, że czasami można mieć wątpliwości, jakiego rodzaju było to połączenie. Na przykład, mógł dzwonić kurier, jeśli zamawiałeś coś przez internet.

 

Na szczęście, jak już wspominaliśmy, istnieją witryny internetowe, których zdaniem jest zbieranie informacji na temat numerów telefonów. W takich bazach danych łatwo znajdziesz dane na temat wskazanego numeru telefonu. Sprawdzenie numeru telefonu odbywa się błyskawicznie — przy współpracy samych użytkowników, tworzona zostaje duża baza, dzięki której każdy może sprawdzić nieznane numery telefonów. Jedną z takich stron jest CoToZa.pl — poruszanie się po tym portalu jest naprawdę proste i podobne jak w zdecydowanej większości stron tego typu. Wystarczy umieścić numer telefonu, z którego do Ciebie dzwoniono, w wyszukiwarce, a następnie kliknąć lupę po prawej stronie. Witryna przeszuka swoją bazę danych i poinformuje Cię o uzyskanych wynikach.

Wykorzystaj aplikację WhatsApp

Innym ze sposobów na sprawdzenie, do kogo należy telefon komórkowy i czyj to numer telefonu, jest skorzystanie z popularnej aplikacji WhatsApp. Jest to komunikator internetowy, którego konto przypisane jest do numeru telefonu. Bardzo wiele osób ma zainstalowanego WhatsAppa, dlatego wystarczy wpisać w aplikację numer telefonu komórkowego, a następnie zapoznać się z wynikami wyszukiwania. Co ciekawe, wiele osób ma ustawione w WhatsApp zdjęcie profilowe, dzięki temu można bardzo szybko poznać informację na temat szukanego numeru telefonu.

 

Aby jednak dowiedzieć się za pomocą WhatsApp, kto jest właścicielem numeru telefonu, należy znaleźć numer telefonu, który Cię interesuje, a następnie dodać go do swoich kontaktów. Kolejnym krokiem jest utworzenie nowej rozmowy z tym numerem. Możesz mieć pewność, że nie musisz wysyłać wiadomości, aby otworzyć okno konwersacji. Po utworzeniu rozmowy będziesz mógł zobaczyć, do kogo należy numer. Kto wie, może rozpoznasz osobę na zdjęciu? Wtedy będziesz wiedział, kto do ciebie zadzwonił. Metoda ta oczywiście zadziała tylko w przypadku prawdziwych osób, a nie spamu. Warunkiem jest też posiadanie przez dzwoniącego konta WhatsApp.

Skorzystaj z Google

Jednym z dobrych i szybkich sposobów na sprawdzanie numerów telefonów jest po prostu skorzystanie z ogromnych możliwości wyszukiwarki Google. Nie jest tajemnicą, że Google to jedna z największych światowych wyszukiwarek, a jej baza danych jest potężna. Sprawdzanie numeru telefonu za pomocą Google będzie zatem bardzo wydajne, szybkie i zapewne skuteczne. Także, jeśli zastanawiasz się, czyj to numer telefonu właśnie do Ciebie zadzwonił i chciałbyś jak najszybciej dowiedzieć się więcej o tym konkretnym numerze telefonu — wpisz go w wyszukiwarkę i zapoznaj się z wynikami. Oczywiście ta metoda ma także swoje minusy, ponieważ wyskoczy Ci bardzo wiele stron internetowych i wyszukiwarek telefonów. Łatwo można się w tym pogubić. Dlatego, najlepiej trzymać się sprawdzonych źródeł, takich, jak wymieniona przez nas wcześniej strona internetowe CoToZa.pl. Odwiedzając ją, szybko sprawdzisz, co to za numer telefonu komórkowego właśnie dzwonił do Ciebie.

Niechciany rozmówca? W ten sposób możesz zablokować numer

Denerwuje Cię numer, który ciągle do Ciebie dzwoni? Jeśli już upewniłeś się za pomocą wyszukiwarki numerów telefonów, że dany numer jest spamem telefonicznym, możesz podjąć decyzję o zablokowaniu go. Można uznać tę formę jako ostateczną formę walki z niechcianymi połączeniami — raz zablokowany numer da Ci spokój na zawsze. Niestety wiele firm ma takich numerów na pęczki, ale wystarczy systematycznie blokować spam, a z czasem sytuacja powinna się uspokoić.

 

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Jakie prezenty na Walentynki? Może coś niestandardowego?

Gwiazdka minęła, ale czas prezentów może nadal trwać, ponieważ przed nami Walentynki, więc zbliża się doskonała okazja, żeby zrobić komuś zaskakujący prezent, szczególnie jeśli nie trafiło się z właściwym prezentem pod choinkę. Tym razem może coś innego niż zwykle? czytaj więcej

News Jak Twój sklep internetowy może skorzystać z oprogramowania Cloud Call Center?

Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne, a obecna sytuacja z COVID-19 pokazuje, że ich popularność jest czymś więcej niż tylko chwilowym trendem. Ludzie wolą kupować online, kiedy tylko jest to możliwe. Spróbujmy dowiedzieć się, jak oprogramowanie call center dla ecommerce może pomóc Twojej firmie rozwijać się na tym bardzo konkurencyjnym rynku. czytaj więcej

News Co to Blik i jak działa?

Transakcje bezgotówkowe co o nich wiesz? My całkiem sporo i dzisiaj pomówimy o jednej z nich, a konkretnie BLIKu, czyli płatności telefonem. Banki nie zasypują gruszek w popiele ciągle rozszerzają swoje możliwości zachęcając ludzi do częstszego obrotu pieniędzmi i korzystania z ich usług. Dzisiaj bez problemu przez internet zaciągniesz kredyt, ustanowisz limity na karcie czy sprawdzić historię przelewów. Obecnie najpopularniejszą opcją na dokonywanie płatności w sklepach jest karta debetowa lub kredytowa, gotówka schodzi na dalszy plan a prawdopodobnie niedługo ustąpi miejsca technologii BLIK. W tym artykule pokażemy Ci czym jest BLIK i dlaczego warto się nim zainteresować. czytaj więcej

News Jak działa internetowa książka telefoniczna?

Na pewno większość osób chociaż kojarzy czym jest książka telefoniczna. Może nie każdy z niej korzystał i nie wszyscy wiedzą jak to robić. Ale na pewno większość osób chociaż raz potrzebowało zdobyć numer telefonu do kogoś i nie wiedziało skąd go uzyskać. Właśnie w takim momencie może być przydatna książka telefoniczna. Jednak mało kto korzysta już z jej tradycyjnej wersji, a nie każdy wie, że w Internecie można również znaleźć książkę telefoniczną. Ale jak z niej korzystać? I jak ją znaleźć? czytaj więcej