Co lepsze - abonament, czy telefon na kartę?
News

Co lepsze - abonament, czy telefon na kartę?

26.07.2022
Telefony komórkowe są obecnie nieodłączną częścią życia każdego z nas. Znajdziemy je w niemal każdej torebce czy kieszeni. Osoby analizujące oferty operatorów telekomunikacyjnych bardzo często zastanawiają się jednak, co będzie lepsze - telefon na kartę czy abonament? Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Co zatem wybrać?

Telefon na kartę - czy to się opłaca?

Telefon na kartę jest coraz rzadziej wybieranym rozwiązaniem. Głównie ze względu na to, że po wykorzystaniu środków na koncie, zostajemy odłączeni od świata. Plusem takiego rozwiązania jest jednak fakt, że mamy całkowitą władzę nad swoimi wydatkami. To od nas zależy za jaką kwotę doładujemy swoje konto i jak wykorzystamy środki. Z pewnością rozwiązanie to nie zadowoli osób korzystających z telefonu bez przerwy - czyli de facto większości osób. Nie będzie to też dobre rozwiązanie dla firm. Dla kogo opcja ta będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Co lepsze - abonament, czy telefon na kartę? - internet mobilny

Przede wszystkim dla osób starszych, które nie korzystają nadmiernie z Internetu czy mediów społecznościowych. Jest to także rozwiązanie dla każdego, kto lubi tylko dzwonić lub tylko wysyłać smsy. Internet na kartę jest bowiem bardzo często znacznie droższy od tego, który oferowany jest w abonamencie.

Co istotne, w przypadku telefonów na kartę nie jesteśmy związani żadnymi umowami, a doładowanie możemy kupić w dowolnym momencie oraz o dowolnej kwocie. Czy jest to jednak opłacalne? Zobaczmy, co oferują nam umowy na abonament!

Abonament - lepszy niż telefon na kartę?

Telefon w abonamencie powinny wybrać przede wszystkim osoby, które z telefonu korzystają bardzo często i nie mogą pozwolić na odcięcie się od świata, będące konsekwencją braku środków na koncie. Abonament przeznaczony jest zatem dla każdego, kto chce nieograniczenie korzystać ze swojego telefonu. Co ważne, obecnie oferowane abonamenty są zazwyczaj bez limitu smsów, minut połączeń czy Internetu.

 

W przypadku wyboru abonamentu telefonicznego, wiele sieci oferuje nam zakup nowego telefonu komórkowego, rozłożony na raty. Często warunkiem podpisania takiej umowy jest związanie się z siecią na długi okres, np. 24 miesiące. Nie każda sieć zmusza nas jednak do tego rodzaju zakupów. Przykładem operatora, który oferuje nam najtańszy abonament, bez konieczności kupowania telefonu, a jednocześnie pozwala na podpisanie umowy tak, jak nam odpowiada jest OTVARTA. Operator oferuje nam podpisanie umowy bezterminowej, czyli takiej z miesięcznym okresem wypowiedzenia - bez konieczności kupna telefonu komórkowego! To nie wszystko. W ofercie znajdziemy także wiele innych udogodnień dla konsumentów.

OTVARTA - co oferuje nam operator komórkowy?

Decydując się na skorzystanie z abonamentu operatora OTVARTA zyskujemy wiele więcej niż w przypadku telefonów na kartę. Operator jest bowiem jednym z pierwszych, który udostępnił technologię 5G. Zasięg 5G pozwala na niezakłócone korzystanie z każdego urządzenia mobilnego w dowolnym miejscu, w którym się znajdujemy. Szybkość, nowoczesna infrastruktura, dużo mniejsze opóźnienie w transmisji oraz brak obaw o przeciążony nadajnik to tylko niektóre z zalet Internetu 5G!

 

To, co wyróżnia OTVARTA to także najtańsza oferta na rynku. Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najtańszy abonament bez telefonu? W OTVARTA ceny zaczynają się już od 9,99 zł/miesiąc. Najbardziej opłacalną ofertą jest jednak abonament zawierający 21 GB. Tego rodzaju usługę możemy nabyć już za 18,99 zł/miesiąc. W cenie dostępny jest Internet LTE oraz 5G, nielimitowane wiadomości i rozmowy telefoniczne do wszystkich sieci, a także jakość rozmów HD VOICE. Opcjonalnie istnieje także możliwość skorzystania z eSIM. W ofercie znajdziemy także propozycje zawierające 11 GB Internetu, 31 GB Internetu oraz must have - 100 + 200 GB Internetu.

Mobilny Internet w wielu opcjach - doskonałe rozwiązanie dla każdego!

OTVARTA oferuje nam dostęp do Internetu mobilnego w wielu, różnych opcjach. Standardowe rozwiązanie to oczywiście dynamiczny adres IP. W ofercie znajdziemy także stały adres IP - przeznaczony dla zastosowań wymagających dostępu do urządzeń domowych oraz prywatny stały adres IP dedykowany zastosowaniom biurowym czy telemetrycznym. W żadnej ofercie innego operatora nie znajdziemy dostępu do Internetu w tak wielu opcjach!

Co lepsze - abonament, czy telefon na kartę? - internet mobilny

Czym jest eSIM?

W ofercie OTVARTA od niedawna znajduje się karta eSIM. Jest to wirtualna karta SIM, która zapewnia elastyczność i wolność na każdym kroku! Użytkownik otrzymuje tego typu kartę drogą cyfrową, a jej aktywacja zajmuje zaledwie kilka sekund. Karta zapisuje się w niewielkim module, który jest wbudowany w smartfon, smartwatch lub tablet.

Abonament czy telefon na kartę?

Co zatem będzie lepszym rozwiązaniem? Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie na to pytanie. Jeżeli jesteś mało wymagającym użytkownikiem, który nie używa telefonu zbyt często, telefon na kartę będzie wystarczającym rozwiązaniem. Jeżeli jednak często korzystasz z telefonu, odwiedzasz media społecznościowe co najmniej kilka razy dziennie, Twoja szkoła lub praca kręcą się wokół Internetu, a Ty sam lubisz być aktywny w mediach społecznościowych, postaw na telefon na abonament z OTVARTA i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb! Przeniesienie numeru nie stanowi tu żadnego problemu!

 

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Bezpieczeństwo informacji podstawą prawidłowego działania firmy

Poufne dane i informacje to coś, od czego zależy nie tylko prawidłowe funkcjonowanie ale czasem byt przedsiębiorstwa. Konkurencja nie śpi i trzeba liczyć się z tym, że będzie próbowała przejąć klientów, poznać zasady działania, ukraść pomysły i know-how. czytaj więcej

News BLIK - co to jest? W jaki sposób działa?

BLIK jest nowoczesnym, polskim standardem mobilnych płatności, który potrafi ułatwić życie wielu milionom ludzi począwszy od roku 2015. Dostarcza przy tym sporo przełomowych rozwiązań, takich jak choćby przelewy na numer telefonu, wypłaty gotówki z bankomatów bez zastosowania karty czy też łatwe oraz szybkie płatności przy wykorzystaniu płatniczych terminali. Spore rozpowszechnienie systemu sprawia, iż skorzystać z niego może w praktyce każdy z klientów instytucji mających uniwersalny profil. Cały czas dołączają do niego także następne banki. czytaj więcej

News Czym jest MIX BOX dla dziecka?

Każda okazja jest dobra, by sprezentować dziecku nowy telefon. MIX BOX od T-Mobile to oferta, dzięki której można zyskać nowoczesny smartfon z dobraną do niego ofertą MIX. Poznaj szczegóły oferty MIX BOX od T-Mobile. czytaj więcej