Branża IT w walce z koronawirusem: darmowe wsparcie dla organizacji prospołecznych
News

Branża IT w walce z koronawirusem: darmowe wsparcie dla organizacji prospołecznych

23.03.2020
Już ponad sto firm z Polski i z zagranicy zadeklarowało w ostatnich dniach pomoc dla organizacji pozarządowych dotkniętych skutkami kryzysu. Po darmowe usługi IT, dostęp do produktów, narzędzi i specjalistów, mogła zgłaszać się stowarzyszenia i fundacje, których działalność została znacząco utrudniona w skutek globalnej pandemii koronawirusa.

Na stronie TechToTheRescue.org przedstawiciele trzeciego sektora znajdą listę firm świadczących usługi z zakresu IT, designu, marketingu, a nawet prawa, które zadeklarowały bezpłatną pomoc. Lista ta jest otwarta i cały czas się wydłuża. By się dopisać wystarczy podać oferowany sposób i zakres pomocy oraz dane kontaktowe. Informacje trafiają do ogólnodostępnej bazy, z której od dziś mogą korzystać pracownicy i wolontariusze organizacji pozarządowych na całym świecie.

 

Inicjatorzy akcji - Tomek Karwatka, CEO Divante wraz z grupą zaangażowanych pracowników, wzywają firmy do wsparcia trzeciego sektora: Dużo się mówi o potrzebach przedsiębiorców, ale obawiamy się, że globalny kryzys uderzy także w orgarnizacje prospołeczne. One nie mają budżetów na błyskawiczną digitalizację i często nie są w stanie zareagować tak sprawnie, jak firmy. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy utalentowanych ludzi z branży IT, uda się choć trochę ulżyć im w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie.

 

Organizatorzy zastrzegają, że warunkiem dołączenia do akcji jest bezinteresowność. Firmy, które zadeklarowały pomoc w ramach TechToTheRescue.org wyrażają zgodę na upublicznienie swoich danych i zobowiązują się do wyświadczenia zaproponowanych usług w najszybszym możliwym czasie.

 

- Mamy nadzieję, że nasza wiadomość dotrze do przedstawicieli trzeciego sektora. Chętnych do pomocy naprawdę nie brakuje. Mamy wiedzę, umiejętności, narzędzia i czas, by pomóc organizacjom prospołecznym chociaż częściowo zdigitalizować ich działania. Wszystko, co muszą zrobić, to zgłosić się po tę pomoc - zapewnia Tim Clayton, Senior Copywriter w Divante, współtwórca strony.

Branża IT w walce z koronawirusem: darmowe wsparcie dla organizacji prospołecznych