BlueStacks - co warto o nim wiedzieć?
News

BlueStacks - co warto o nim wiedzieć?

28.09.2021
Wydawać się może, że niektóre aplikacje są przeznaczone tylko i wyłącznie na system operacyjny Android i nie ma możliwości, aby uruchomić je w środowisku Windows. Okazuje się, że jest pewne obejście tego problemu. Pozwalają na to tak zwane emulatory Androida, a jednym z najpopularniejszych jest BlueStacks. Co warto o nim wiedzieć?

Czym właściwie jest BlueStacks?

BlueStacks to emulator Androida w pełnym tego słowa znaczeniu. Oznacza to, że można na nim uruchamiać nie tylko aplikacje dostępne na ten system operacyjny, ale również symulować pewne zdarzenia, jak na przykład potrząśnięcie urządzeniem, wybrać wirtualną lokalizację albo testować własne aplikacje w bezpiecznym środowisku. Jednak największą zaletą tego programu jest po prostu to, że można bez przeszkód instalować wszelkie aplikacje ze sklepu Google.

 

BlueStacks dostępny jest w formie bezpłatnej w której co pewien czas wyświetlają się reklamy. Jest też wersja płatna, w formie comiesięcznego abonamentu. Oprócz komfortu korzystania bez reklam, pozwala na dużo większą personalizację programu oraz umożliwia na szybki dostęp do pomocy technicznej.

BlueStacks do gier

Warto zauważyć, że BlueStacks cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które uwielbiają gry na Androida. Firma wychodzi naprzeciw potrzebom takich użytkowników i poszerza nieustannie swój program o nowe funkcje, które w znaczącym stopniu pozwalają czerpać przyjemność z rozrywkowych aplikacji. Pobierając BlueStacks jesteśmy informowani o korzyściach związanych z użytkowaniem go właśnie do gier. Nie trzeba raczej podkreślać tak oczywistych kwestii jak brak problemów z rozładowującą się baterią, większy ekran oraz brak jakichkolwiek powiadomień o SMS-ach lub połączeniach telefonicznych.

 

Aplikacja idzie jeszcze dalej, oferując wysoką wydajność emulacji nawet na słabszych komputerach i makra. Szczególnie to drugie pozwala oszczędzać mnóstwo czasu w grach w których należy wykonywać do znudzenia powtarzalne akcje. Teraz można to po prostu wykonać takie zadanie tylko jeden raz, nagrać je, a przez to zaprogramować i cieszyć się pełną automatyzacją. Do tego dochodzi również prosta metoda transmitowania rozgrywki bezpośrednio na Twitch.

 

Warto wspomnieć także o możliwości tłumaczenia gier w czasie rzeczywistym. Polega to po prostu na zamianie napisów na te w rodzimym języku, więc niweluje to barierę związaną ze zrozumieniem przekazu w grach, czy nawet aplikacjach. Wiele gier, które zaistniało tylko w azjatyckiej przestrzeni cieszy się teraz ogromną popularnością. Dzięki możliwościom BlueStacks stały się one dużo bardziej dostępne i w pełni zrozumiałe. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://scroll.morele.net.

News Jak płacić kartą kredytową? Czy podpinanie jej pod abonament jest bezpieczne?

Karta kredytowa to skuteczny sposób na zbudowanie finansowego bezpieczeństwa, a spłacana w trakcie okresu bezodsetkowego, może okazać się zdecydowanie tańsza niż tradycyjny kredyt gotówkowy. Dziś wyjaśnimy, jak używać karty kredytowej do wykonywania płatności. Podpowiemy także, czy podpinanie jej pod abonament jest bezpieczne. czytaj więcej

News Podpis kwalifikowany - jakie dokumenty można nim podpisać?

We współczesnym świecie sporo administracyjnych spraw załatwić można poprzez Internet. Jest to dość ważne - osoba fizyczna raz w roku zobowiązana jest do podpisania kilku dokumentów związanych chociażby z podatkami. W sytuacji, kiedy jesteś rodzicem i składasz różne wnioski o pomoc socjalną, tutaj też możesz wspomóc się elektronicznym sposobem ich załatwiania. Jednak sprawa wygląda nieco inaczej, kiedy masz swoją własną firmę, Regularne podpisywanie raportów, zawieranie umów, podpisywanie potwierdzeń czy realizowanie procesów decyzyjnych - to wszystko wymaga wyraźnego podpisu i jest niezwykle czasochłonne. Jednak obecnie można skorzystać z doskonałego rozwiązania, jakim jest podpis kwalifikowany, który często pozwala na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. czytaj więcej

News Rynek sklepów on-line

W sieci robimy coraz więcej zakupów i oczekujemy, że produkty zakupione przez internet będą tańsze i bardzo często tak jest. Dodatkową formą, która może obniżyć koszt zakupu produktów jest cashback - przeczytaj więcej o tej formie obniżania cen zakupów przez internet. czytaj więcej

News Skuteczna reklama na Facebooku – jak ją zrobić?

Czy wiesz, że liczba użytkowników Facebooka w Polsce przekracza 15 milionów? To czyni go zarówno jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych w naszym kraju, jak i platformą marketingową o wyjątkowo rozległym zasięgu. Skuteczna reklama na Facebooku to jednak nie tylko kreatywna forma, lecz także wiele kwestii technicznych. Co warto o nich wiedzieć? czytaj więcej