BlueStacks - co warto o nim wiedzieć?
News

BlueStacks - co warto o nim wiedzieć?

28.09.2021
Wydawać się może, że niektóre aplikacje są przeznaczone tylko i wyłącznie na system operacyjny Android i nie ma możliwości, aby uruchomić je w środowisku Windows. Okazuje się, że jest pewne obejście tego problemu. Pozwalają na to tak zwane emulatory Androida, a jednym z najpopularniejszych jest BlueStacks. Co warto o nim wiedzieć?

Czym właściwie jest BlueStacks?

BlueStacks to emulator Androida w pełnym tego słowa znaczeniu. Oznacza to, że można na nim uruchamiać nie tylko aplikacje dostępne na ten system operacyjny, ale również symulować pewne zdarzenia, jak na przykład potrząśnięcie urządzeniem, wybrać wirtualną lokalizację albo testować własne aplikacje w bezpiecznym środowisku. Jednak największą zaletą tego programu jest po prostu to, że można bez przeszkód instalować wszelkie aplikacje ze sklepu Google.

 

BlueStacks dostępny jest w formie bezpłatnej w której co pewien czas wyświetlają się reklamy. Jest też wersja płatna, w formie comiesięcznego abonamentu. Oprócz komfortu korzystania bez reklam, pozwala na dużo większą personalizację programu oraz umożliwia na szybki dostęp do pomocy technicznej.

BlueStacks do gier

Warto zauważyć, że BlueStacks cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które uwielbiają gry na Androida. Firma wychodzi naprzeciw potrzebom takich użytkowników i poszerza nieustannie swój program o nowe funkcje, które w znaczącym stopniu pozwalają czerpać przyjemność z rozrywkowych aplikacji. Pobierając BlueStacks jesteśmy informowani o korzyściach związanych z użytkowaniem go właśnie do gier. Nie trzeba raczej podkreślać tak oczywistych kwestii jak brak problemów z rozładowującą się baterią, większy ekran oraz brak jakichkolwiek powiadomień o SMS-ach lub połączeniach telefonicznych.

 

Aplikacja idzie jeszcze dalej, oferując wysoką wydajność emulacji nawet na słabszych komputerach i makra. Szczególnie to drugie pozwala oszczędzać mnóstwo czasu w grach w których należy wykonywać do znudzenia powtarzalne akcje. Teraz można to po prostu wykonać takie zadanie tylko jeden raz, nagrać je, a przez to zaprogramować i cieszyć się pełną automatyzacją. Do tego dochodzi również prosta metoda transmitowania rozgrywki bezpośrednio na Twitch.

 

Warto wspomnieć także o możliwości tłumaczenia gier w czasie rzeczywistym. Polega to po prostu na zamianie napisów na te w rodzimym języku, więc niweluje to barierę związaną ze zrozumieniem przekazu w grach, czy nawet aplikacjach. Wiele gier, które zaistniało tylko w azjatyckiej przestrzeni cieszy się teraz ogromną popularnością. Dzięki możliwościom BlueStacks stały się one dużo bardziej dostępne i w pełni zrozumiałe. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://scroll.morele.net.

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Najlepsze produkty dla telekomunikacji - co wybrać?

W dzisiejszych czasach telekomunikacja jest niezbędna do prowadzenia właściwie każdej działalności gospodarczej. To bowiem właśnie dzięki niej możliwe jest odbywanie jakiejkolwiek komunikacji na odległość. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien postawić na najlepsze rozwiązania dla telekomunikacji. Sprawdźmy się więc, jakie produkty telco warto wybrać oraz dowiedzmy się, dlaczego warto to zrobić. czytaj więcej

News Jakie etui na telefon zapewnia najlepszą ochronę urządzeń mobilnych?

Etui na telefon odgrywa bardzo dużą rolę dla właścicieli smartphonów. I to nie bez powodu! Przyczyn jest co najmniej kilka. Wbrew pozorom pokrowiec nie tylko pełni funkcję estetyczną, która odpowiada za ciekawy design urządzenia, ale przede wszystkim praktyczną. Dzięki odpowiednio dobranemu case’owi poziom ochrony telefonu znacznie wzrasta. Jak sprawić, by urządzenie mobilne było jeszcze lepiej chronione niż dotychczas? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy do lektury! czytaj więcej

News Skuteczna reklama na Facebooku – jak ją zrobić?

Czy wiesz, że liczba użytkowników Facebooka w Polsce przekracza 15 milionów? To czyni go zarówno jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych w naszym kraju, jak i platformą marketingową o wyjątkowo rozległym zasięgu. Skuteczna reklama na Facebooku to jednak nie tylko kreatywna forma, lecz także wiele kwestii technicznych. Co warto o nich wiedzieć? czytaj więcej