Atramentowa, laserowa, a może urządzenie wielofunkcyjne? Kupujemy drukarkę na nowy rok szkolny
News

Atramentowa, laserowa, a może urządzenie wielofunkcyjne? Kupujemy drukarkę na nowy rok szkolny

07.09.2020
Domowa drukarka jest niezbędnym wyposażeniem dla uczniów, studentów, a także nauczycieli. Ponadto p0rzyda się również wszystkim osobom pracującym z domu, których obecnie jest coraz więcej. Drukowanie dokumentów bez wychodzenia z domu jest znacznie wygodniejsze niż poszukiwanie najbliższego punktu ksero. Pozwala również zaoszczędzić trochę grosza, zwłaszcza w mniejszych miastach, w których punktów ksero jest niewiele. Jakie model drukarki wybrać? A może lepiej postawić na urządzenie wielofunkcyjne? Podpowiadamy w naszym krótkim poradniku.

Drukarka atramentowa do rzadszego użytku

Najtańszym wyborem są nadal drukarki atramentowe. Niska cena wynika ze stosunkowo prostego mechanizmu działania. Drukowanie za pomocą takiego urządzenia opiera się na pracy wymiennych pojemniczków z tuszem. Mają one niestety ograniczoną i niewielką pojemność, dlatego podczas drukowania większych ilości materiałów, taki model może okazać się wyjątkowo nieekonomiczny. Warto jednak pamiętać o tym, że to właśnie drukarki atramentowe gwarantują wysoką jakość koloru, oczywiście przy zastosowaniu wysokogatunkowego tuszu. Drukarki atramentowe wymagają również stosowania konkretnych, najlepiej wytworzonych przez tego samego producenta, tuszy, tylko to gwarantuje niezawodną pracę urządzenia.

Drukarka laserowa - większy wydatek dla bardziej potrzebujących

Wydajność i niskie koszty eksploatacji to największe zalety tego rodzaju urządzenia, których drukarki atramentowe zwyczajnie nie posiadają. Drukarka laserowa świetnie sprawdzi się w przypadku domowego biura, będą też doskonałym wyborem do firmy. Jeśli większość drukowanych przez Ciebie materiałów jest czarno-biała, drukarka laserowa pozwoli zaoszczędzić kosztów użytkowania. Tego rodzaju urządzenie jest również przydatne w domu studenta lub studentki - co prawda koszt zakupu jest większy, niż drukarka atramentowa, to pozwala zaoszczędzić na wymienianiu tuszu.

Urządzenia wielofunkcyjne, czyli pozbądź się ograniczeń

Tradycyjnym wyborem do biura jest urządzenie wielofunkcyjne. Sprawdź, jakie znajdziesz w naszym sklepie pod adresem https://www.neo24.pl/komputery/drukarkiiurzadzeniabiurowe/urzadzeniawielofunkcyjne.html.  Urządzenie wielofunkcyjne łączy funkcje drukarki, skanera i ksero. Oznacza to, że z łatwością wydrukujesz duże ilości plików, z możliwością rozbudowanego nawigowania wydrukiem. Dzięki obecności skanera masz gwarancję zachowania wysokiej jakości plików podczas transferowania ich z wersji papierowej do wersji komputerowej. Ksero z kolei ułatwia powielanie dokumentów bez potrzeby udziału komputera lub innego urządzenia połączonego ze sprzętem drukującym. Urządzenie wielofunkcyjne w zależności od ceny może mieć mniej lub więcej opcji ułatwiających drukowanie, dlatego decydując się właśnie na takie urządzenie przenalizuj dokładnie Twoje potrzeby.

Drukarka laserowa ze skanerem czy bez?

Zastanawiasz się, który sprzęt najlepiej sprawdzi się w Twoim wypadku? Najczęściej wybieranymi urządzeniami do użytku domowego pozostają drukarki atramentowe, jeśli jednak Twoja praca lub nauka wymagają drukowania dużej ilości materiałów, lepiej zainwestować w droższe, ale bardziej wydajne urządzenie wielofunkcyjne.

News Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej?

Komputery to nie tylko narzędzia do pracy i gier czy oglądania filmów - stały się one także nieodzownym elementem umożliwiającym naukę. Czas pandemii koronawirusa i w konsekwencji zdalne nauczanie tylko zintensyfikowały tę tendencję. Potwierdzą to zarówno studenci jak i uczniowie młodszych klas, którzy przez ostatnie miesiące kontynuowali naukę on-line. To również wyzwanie dla nauczycieli. Nowy rok szkolny i akademicki to dobry moment do zrewidowania, czy obecny sprzęt spełnia oczekiwania. Wiele marketów z elektroniką oferuje bowiem preferencyjne warunki zakupu - zniżki na sprzęt lub raty 0%. W ramach oszczędności dobrą praktyką jest także sięgnięcie po sprawdzony sprzęt poleasingowy i nadanie mu drugiego życia. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu do nauki? Jak uniknąć skasowania danych z dysku i utraty długo opracowywanej pracy zaliczeniowej? O tym poniżej!

1. Odpowiedni monitor.
2. Dopasowane akcesoria to gwarancja wygody.
3. Kasowanie danych z dysku - jak uchronić się przed przypadkowym usunięciem?
4. Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?
5. Nowoczesny i wydajny sprzęt - skąd zdobyć odpowiedni model?
6. Kompromis między ceną a parametrami. czytaj więcej

News We wtorek 1 września nowy rok szkolny – znajdź wszystko co jest niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole

Przybory szkolne są niezbędne do nauki w szkole. Tak samo jak książki i pomoce naukowe. Dopełnieniem całości są akcesoria elektroniczne, które wesprą ucznia w jego nauce i pracy w szkolnej ławie. Warto wcześniej zaopatrzyć się we wszystko co niezbędne, aby od początku września ruszyć pełną parą z nauką, szczególnie jeśli jest się uczniem ostatniej klasy szkoły podstawowej lub klasy maturalnej. czytaj więcej

News Żegnaj Skype, witaj Teams, czyli nowe narzędzie na Nowy Rok

Koniec roku to czas, który sprzyja podsumowaniom. Często patrzymy na nasze dokonania, próbując oceniać mijający rok. Efektem takiej oceny najczęściej są postanowienia noworoczne. Trudno analizować, ile z nich udaje się później zrealizować, bo jest to sprawa indywidualna. Wiemy jednak na pewno, że dotyczą one życia prywatnego, jak i zawodowego. czytaj więcej

T-Mobile Laptopy i tablety w supercenach w T‑Mobile

Wakacyjne miesiące nieubłaganie dobiegają końca, a z początkiem września – jak co roku – szkolne ławki zapełnią się na nowo. Z tej okazji w T‑Mobile rusza specjalna oferta promocyjna, w ramach której zarówno uczniowie, jak i ich rodzice mogą zaopatrzyć się w nowoczesne laptopy i tablety wraz z pakietami Internetu mobilnego w okazyjnych cenach. czytaj więcej