Atrakcyjne biuro dla nowoczesnych i aktywnych pracowników
News

Atrakcyjne biuro dla nowoczesnych i aktywnych pracowników

17.05.2021
Nowoczesne, innowacyjne biura dbają nie tylko o dobry sprzęt do pracy dla swoich pracowników, ale również o ich zdrowie, w tym również to dotyczące postawy. W obecnych czasach nie wystarczy zagwarantować pracownikowi osobnego biurka, krzesła oraz komputera. Aktualnie pracownicy wymagają od pracodawców znacznie więcej, gdyż lata pracy przy komputerach w pozycji siedzącej uświadomiły, jak niebezpieczne to może być dla zdrowia. Jak przystosować biuro, by pracownikom znacznie lepiej mijał wyznaczony czas pracy? Co pozwoli utrzymać zdrowie w lepszej kondycji nawet podczas pracy przed komputerem?

1. Praca naprzemienna - raz na stojąco, raz na siedząco
2. Dobre krzesło biurowe jako klucz do wygodnej pracy
3. Biurko z regulacją wysokości - w czym tkwi jego fenomen?
4. Ćwiczenia w pracy - jak być aktywnym?
5. Akustyka w pracy, czyli sposób na skupienie i większą efektywność

Praca naprzemienna - raz na stojąco, raz na siedząco

Ciało człowieka naturalnie przystosowane jest do ruchu. Z tego względu tak trudno nam jest znaleźć odpowiednią postawę podczas pracy w biurze, kiedy konieczne jest wytrzymanie kilku długich godzin przed komputerem. Istotne jest więc, by zmieniać co jakiś czas postawę. Warto raz pracować na siedząco, by po niedługim czasie zmienić postawę na stojącą. Ciężko jednak tego dokonać, mając biurko na tej samej wysokości, bez możliwości regulacji.

Przeprowadzone przez naukowców badania dowiodły, że osoba, która pracuje na stojąco, jest w stanie spalić aż 0,7 kalorii więcej na minutę, niż osoba bezustannie pracująca na siedząco. Daje to naprawdę bardzo dużo do myślenia i przemawia za rozważeniem zmian, jakie mogą zostać wprowadzone w biurze.

Z ciągłych zmian pozycji wynika wiele korzyści. Warto zaznaczyć, że siedzący tryb pracy znacznie osłabia mięśnie oraz sprzyja częstszym urazom. Częsta zmiana pozycji pozwala w pewnym stopniu uniknąć bólów stawów i mięśni. Co więcej, ten sposób pracy pozwala na poprawę postawy. Dodatkowym atutem jest odciążenie kręgosłupa, który nie jest w najlepszej pozycji, kiedy pracownik zbyt długo pracuje siedząc.

Dobre krzesło biurowe jako klucz do wygodnej pracy

Nowoczesne biura, które chcą stawiać na innowacyjne rozwiązania, nie rezygnują całkowicie z krzeseł. Warto jednak dobrze podejść do ich wyboru, by zapewnić pracownikom niezwykły komfort. Co jakiś czas, pracując na stojąco, warto usiąść, gdyż postawa ta odciąża kolana oraz stopy, które mogą puchnąć. Krzesła biurowe warto dopasować dokładnie do wzrostu pracownika oraz jego wagi. Koniecznym jest, by krzesło gwarantowało dobre podparcie dla nóg i dolnej części pleców.

W przypadku nowoczesnego biura warto zwrócić uwagę na aktywne krzesła. Jest to typ ergonomicznego mebla, które automatycznie wprawia w ruch ciało pracownika. Tym sposobem każdy, kto siedzi i pracuje przed komputerem, jednocześnie odbywa trening na siedząco.

Biurko z regulacją wysokości - w czym tkwi jego fenomen?

Biurko z regulacja wysokości to jeden z najczęściej wybieranych elementów wyposażenia do nowego, innowacyjnego biura. Nie dzieje się to bez powodu. Biurko z regulacją posiada wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na regularną zmianę pozycji z siedzącej na stojącą i odwrotnie, dzięki czemu ciało pracownika może cieszyć się namiastką aktywności.

Korzyści płynące z użytkowania biurka z regulacją wysokości, to:

  • szybkość i łatwość obsługi - wszystko odbywa się z pomocą jednego przycisku,
  • zróżnicowana postawa gwarantuje odciążenie pleców i kręgosłupa,
  • łatwość dostosowania do rożnych użytkowników,
  • praca na stojąco sprzyja głośniejszemu mówieniu, zwiększa się również objętość płuc,
  • zwiększenie krążenia krwi jest bardzo dobre dla serca, z kolei stojąca postawa sprzyja szybszej utracie tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia w pracy - jak być aktywnym?

Biurko z regulacją wysokości czy wygodne krzesło to nie wszystko. Jeśli chcemy jeszcze bardziej zwiększyć swoją aktywność podczas pracy, warto zastanowić się nad rowerem bądź bieżnią biurową. To z pewnością zwiększy częstotliwość przerw, jednak każdy pracodawca powinien pamiętać o tym, że wypoczęty pracownik, to efektywny pracownik. Bieżnia biurowa to doskonały sposób na zwiększenie aktywności pracowników, jest to ciekawy sposób na spędzenie kilkuminutowej przerwy na kawę czy drugie śniadanie.

Akustyka w pracy, czyli sposób na skupienie i większą efektywność

Niekorzystna akustyka nie wpływa dobrze na pracowników. Często zdarza się, że niewielkie zakłócenia, głośniej wypowiedziane zdanie czy niekontrolowany okrzyk radości którego ze współpracowników może wybić nas ze skupienia. Ważne jest, by pracodawca zadbał o odpowiednie wygłuszenie stanowisk pracy. Świetnie w tym wypadku sprawdzają się ścianki działowe, ścianki biurkowe czy panele ścienne. Dodatkowo wygłuszyć można pomieszczenia dla pracowników wykorzystując miękkie podkładki, meble tapicerowane, otwarte regały, które działają niczym tłumik dźwięku, dźwiękochłonne tablice czy rośliny będące naturalnym pochłaniaczem odgłosów.

Wszystkie te przedmioty, które sprzyjają spokojnej i zdrowej pracy w biurze śmiało można dostać na stronie https://www.ajprodukty.pl/.

News Wyzwania związane z rekrutacją specjalistów IT

Wydawałoby się, że rynek IT pod względem rekrutacji to jeden z najłatwiejszych obszarów do szukania i znajdowania pracowników. W końcu rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że z jednej strony coraz więcej firm technologicznych rozpoczyna swoją działalność, z drugiej zaś kompetencje IT i programistyczne stanowią coraz popularniejszą ścieżkę edukacyjną wśród osób poszukujących nowych doświadczeń zawodowych. Niestety znalezienie dobrego specjalisty IT nie jest takie łatwe. Jakie wyzwania związane z rekrutacją w IT są obecnie największą przeszkodą? czytaj więcej

News Wideokonferencje – rozwiązanie dla firm z wielu branż

Finanse, medycyna, prawo, edukacja i szkolenia to tylko niektóre branże, które mogą czerpać ogromne korzyści z zastosowania wysokiej jakości rozwiązań wideokonferencyjnych. Doceniamy je szczególnie dzisiaj, w czasach pandemii, która pokazała nam, że praca zdalna i komunikacja na odległość to nie pieśń przyszłości, ale nasza aktualna rzeczywistość. Idealne, interaktywne środowisko pracy zapewnią rozwiązania wideokonferencyjne marki Grandstream. czytaj więcej

News Telekonferencje – ten sposób komunikacji zostanie z nami na dłużej!

Żyjemy w czasach telekonferencji. I chociaż wszyscy liczymy na to, że tzw. „odmrożenie gospodarki” nastąpi jak najszybciej i z niecierpliwością czekamy, kiedy wreszcie będzie można umówić się na spotkanie „w realu”, wiemy, że pandemia zmieniła nasz świat już bezpowrotnie. Niektóre rozwiązania, a tele- i wideokonferencje na pewno, zostaną z nami już na zawsze. Bo okazało się, że choć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem nic nie jest w stanie zastąpić, to jednak dzięki telekonferencjom i spotkaniom online, możemy oszczędzać czas i pieniądze oraz efektywniej pracować zdalnie. Dlatego warto inwestować w rozwiązania, które wspierają ten rodzaj komunikacji, aby zapewnić pracownikom jak najwyższy komfort pracy. Dzięki rozwiązaniom tele- i wideokonferencyjnym od Grandstream problemy techniczne nigdy nie staną na przeszkodzie wysokiej skuteczności! czytaj więcej

News DJI Air 2S - czy to kolejny HIT?

Każdy nowy model drona marki DJI wzbudza ogromne emocje. Podobnie stało się w tym przypadku. Model DJI Air 2S to uniwersalna i nowoczesna propozycja dla fanów nowinek technologicznych. Na pewno nowy dron wiele zmieni na rynku i prawdopodobnie stanie się wielkim hitem. czytaj więcej