Archiwalne

Taryfikacja on-line od Alcatel-Lucent dla Telefonii Dialog na potrzeby usług MVNO

13.08.2008

Telefonia Dialog wybrała konwergentny system taryfikacji on-line Alcatela-Lucenta do realizacji usług świadczonych w modelu wirtualnego operatora sieci mobilnej (MVNO - Mobile Virtual Network Operator).

Rozwiązanie 8610 Instant Convergent Charging (ICC) firmy Alcatel-Lucent, oparte na otwartej platformie usługowej OSP (Open Services Platform), umożliwi Telefonii Dialog rozbudowę oferty usług konwergentnych o mobilne usługi typu prepaid i postpaid. Alcatel-Lucent zintegruje również platformę z siecią szkieletową operatora komórkowego, na którego infrastrukturze opierają się usługi mobilne Dialogu.

“Dialog zamierza stać się liderem na rynku usług konwergentnych wśród niezależnych operatorów w Polsce. Jako jedna z wiodących marek na polskim rynku telekomunikacyjnym jesteśmy w dobrej pozycji wyjściowej do integracji oferowanych przez nas usług stacjonarnych, internetowych i multimedialnych z usługami mobilnymi i stworzenia konwergentnego pakietu typu quadruple-play”, powiedział Piotr Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Telefonii Dialog. “Wybraliśmy ofertę Alcatela-Lucenta, ponieważ jesteśmy przekonani, że ta platforma MVNO zapewni nam wydajność, funkcjonalność i elastyczność niezbędną do stworzenia atrakcyjnych i niezawodnych usług dla naszych klientów. Ważny był również fakt, że Alcatel-Lucent posiada referencje wiodącego integratora systemów telekomunikacyjnych, a są to umiejętności o kluczowym znaczeniu dla tego projektu.”

“Zawarte porozumienie jest strategiczne z punktu widzenia współpracy Alcatela-Lucenta z Dialogiem w dziedzinie tak istotnej dla tego operatora, jak usługi konwergentne. Jesteśmy dumni z faktu, że możemy pomóc w realizacji zasadniczej części strategii Dialogu,” powiedział Andrzej Dulka, Prezes Zarządu Alcatel-Lucent Polska. “Nasza platforma MVNO spełnia wymagania i odpowiada dalszym planom Dialogu. Umożliwia stworzenie zaawansowanej i elastycznej oferty usług mobilnych, szybkie wprowadzenie jej na rynek, jak również powiązanie jej z innymi usługami w celu spełnienia rosnących potrzeb klientów."

W ramach kontraktu, Alcatel-Lucent wdroży platformę do realizacji usług zawierającą rozwiązania 8610 Instant Convergent Charging oraz 5900 Specialised Resource Point, obsługującą funkcje IVR. Alcatel-Lucent dostarczy również system 8985 Mobile Provisioning System oraz podsystem NGN oparty na rozwiązaniu 5020 Media Gateway Controller oraz 7515 Media Gateway firmy Alcatel-Lucent, który obsługuje aplikacje OSP wykorzystujące technologię SIP.

Konwergentny system taryfikacji on-line firmy Alcatel-Lucent, jest wiodącym na rynku, konfigurowalnym w szerokim zakresie i sprawdzonym rozwiązaniem, które zostało już wdrożone u ponad 210 operatorów i obsługuje ponad 400 milionów abonentów na całym świecie.

źródło: Dialog

News Serwis telefonów Samsung Warszawa - gdzie szybko, tanio i skutecznie naprawić smartfon?

Nie ma chyba nic gorszego niż zepsuty telefon. W końcu smartfon to urządzenie, które każdy z nas ma przy sobie przez niemal 24 godziny. Dlatego też w razie usterki koniecznie musimy postawić na serwis, który zajmie się naprawą nie tylko skutecznie, ale i szybko. Jak znaleźć taki w Warszawie? czytaj więcej

News Płytki drukowane PCB - jakość i solidność na wyciągnięcie ręki

W różnych branżach przemysłowych ważną częścią składową, są odpowiednie, precyzyjne maszyny oraz urządzenia. Bez nich nie można myśleć o tym, by nasz końcowy produkt zyskał odpowiednią jakość. Niezbędną częścią składową różnych urządzeń, jest płytka drukowana PCB. Płytki PCB stanowią podstawę wielu urządzeń, bez których trudno by było sobie wyobrazić obecnie świat. Ważne jest więc to, by sięgając po płytkę PCB, którą zamierzamy zamontować w naszym produkcie, mieć pewność, że dysponujemy tym, co spełnia najwyższe standardy i spowoduje, że nasz produkt nie zawiedzie swoich użytkowników oraz użytkowniczek. Kluczową sprawą jest więc tutaj znalezienie producenta takich płytek, który zna swój fach oraz dostarcza rozwiązania techniczne najwyższej jakości, oparte o odpowiednie technologie oraz sprawdzony know-how. czytaj więcej

News Czym zajmuje się agencja interaktywna?

Agencja interaktywna stanowi odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata. O ile większość z nas bez kłopotu odpowie na pytanie, czym zajmuje się agencja reklamowa, o tyle temat agencji interaktywnej wydaje się bardziej skomplikowany. Dowiedz się, czym jest ta specjalistyczna firma i kto skorzysta z jej usług.

1. Agencja interaktywna - co to jest?
2. Dla kogo agencja interaktywna?
3. Jak wybrać dobrą agencję interaktywną? czytaj więcej

Case Study Jak przenieść linie telefoniczne jeśli nie ma takiej możliwości?

Autoryzowana Stacja Obsługi Pojazdów (okolice Bielska-Białej) przeniosła swoją lokalizacje do nowego miejsca. Operator, który świadczył dotychczas usługę w poprzedniej lokalizacji, nie miał możliwości przeniesienia linii telefonicznej do nowej lokalizacji. czytaj więcej