Archiwalne

Sąd oddalił skargę Centertela w sprawie przydzielenia częstotliwości

20.05.2008

Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że Prezes UKE słusznie odmówił rezerwacji częstotliwości z zakresu GSM 1800 MHz dla PTK Centertel (operator sieci Orange).

W dniu 20 maja 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie ze skargi Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 30 listopada 2007 r. utrzymującą w mocy decyzję z dnia 20 sierpnia 2007 r. w sprawie odmowy dokonania rezerwacji 33 dupleksowych kanałów częstotliwości w zakresie 1710-1730 MHz oraz 1805-1825 MHz na rzecz PTK Centertel.

Sąd oddalił skargę.

Podając ustne motywy Wojewódzki Sąd Administracyjny podkreślił, że przedmiotowe częstotliwości są dobrem reglamentowanym o ograniczonych zasobach, które podlega szczególnym zasadom rozdysponowania. Sąd wskazał, że słusznie Prezes UKE uznał, iż wnioskowane częstotliwości nie były dostępne, a to z kolei czyniło zasadnym wydanie decyzji o odmowie rezerwacji takich częstotliwości na rzecz PTK Centertel.

źródło: UKE

Case Study Jak przenieść linie telefoniczne jeśli nie ma takiej możliwości?

Autoryzowana Stacja Obsługi Pojazdów (okolice Bielska-Białej) przeniosła swoją lokalizacje do nowego miejsca. Operator, który świadczył dotychczas usługę w poprzedniej lokalizacji, nie miał możliwości przeniesienia linii telefonicznej do nowej lokalizacji. czytaj więcej

News Wykrywacz podsłuchów – po co go mieć i jaki wybrać?

W dobie wszechobecnej techniki podsłuchiwany może być każdy z nas. Wystarczy, że prowadzisz dobrze prosperujące interesy, albo planujesz się z kimś rozwieść. W takich przypadkach nie powinieneś bazować wyłącznie na swojej intuicji – warto zainwestować w wykrywacz podsłuchów! W tym tekście pokażemy ci dlaczego warto zakupić wykrywacz podsłuchów, jak wybrać najlepszy dla ciebie i od czego zacząć pracę z takim urządzeniem. czytaj więcej