Archiwalne

Rekord ilości uczestników DialNet Masters - 1. marca rusza I etap on-line

28.02.2011

Do piątej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters swój udział zgłosiły aż 4.643 zespoły, czyli 23.215 osób. Tym samym padł nowy rekord liczby uczestników. A już jutro (1 marca br.) rozpoczyna się I etap testów on-line. Wielki Finał olimpiady odbędzie się 16 czerwca we Wrocławiu. Patronem DialNet Masters jest Urząd Komunikacji Elektronicznej.

DialNet Masters to największa w Polsce olimpiada o internecie i technologiach teleinformatycznych. O jej sukcesie świadczy wzrastająca z roku na rok liczba zarejestrowanych zespołów. W 2007 r. (w I edycji) – do rozgrywek zapisały się 2.525 zespoły, w 2008 r. (II edycji) – 2.941, w 2009 r. (III edycji) – 3866, w 2010 r. (w IV edycji) – 4563, natomiast w 2011 r. – aż 4.643 drużyny.

– Bardzo się cieszymy, że DialNet Masters wciąż zyskuje na popularności. To niezwykłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę niż demograficzny i mniejszą liczbę uczniów w klasach oraz wzrost rynku atrakcyjnych ofert spędzania wolnego czasu, alternatywnych dla naszego przedsięwzięcia – podkreśla Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG. – Tak liczny udział młodzieży w DialNet Masters jest dla nas znakomitym dowodem, że młodzieży zależy na inwestowaniu w wiedzę. Na pewno sprzyja temu formuła naszej olimpiady, która uczy w atmosferze bardzo dobrej zabawy – dodaje.

1 marca br. startuje kolejny ważny rozdział olimpiady: I etap testów on-line. Zadania zostały przygotowane przez zespół ekspertów z Politechniki Łódzkiej, która jest patronem merytorycznym V edycji DialNet Masters.

– Zadania do pierwszych dwóch etapów olimpiady przygotował zespół ekspertów z Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej – mówi dr Antoni Zajączkowski, zastępca dyrektora Instytutu Informatyki ds. kształcenia z Politechniki Łódzkiej. – Natomiast Centrum Komputerowe PŁ z Instytutem Informatyki PŁ skonfigurowało wydzielony serwer obsługujący olimpiadę podczas pierwszego i drugiego etapu on-line – wyjaśnia.

Pierwszy etap okręgowy on-line trwa do 10 marca br., a jego wyniki zostaną ogłoszone na stronie dialnetmasters.pl 11 marca 2011 r. Gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, prócz cennej i przydatnej w przyszłym życiu wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych, do rywalizacji motywuje obietnica wspaniałej zabawy podczas półfinałów i Wielkiego Finału, a także tytuł Mistrzów Internetu 2011. Z tytułem nierozerwalnie łączą się nagrody. Tegoroczni Mistrzowie Internetu 2011, będą mieli szansę zobaczyć Cape Canaveral na Florydzie i wiele innych atrakcyjnych miejsc, jak Nowy Jork czy Miami. Na zwycięzców czekają też cenne nagrody rzeczowe - m.in. netbooki czy iPody, ufundowane przez sponsorów – firmy: Intel, iSpot Apple Premium Reseller, BroadSoft i Diallo – nową telefonię komórkową.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i przy merytorycznym wsparciu Politechniki Łódzkiej, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Cisco Networking Academy oraz firmy Intel. Patronatem medialnym wydarzenie objęli ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn komputerowy „CHIP” i magazyn „Integracja”.

Harmonogram V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

TESTY ON-LINE:
od 1 do 10 marca 2011 r. – I etap okręgowy testów on-line
11 marca 2011 r. – ogłoszenie wyników I etapu okręgowych testów on-line
od 14 do 17 marca 2011 r. – II etap okręgowy testów on-line
18 marca 2011 r. – ogłoszenie wyników po II etapie testów okręgowych on-line

PÓŁFINAŁY – Mecze Mastersów:
29 marca 2011 – Gdańsk
30 marca 2011 – Warszawa
31 marca 2011 – Lublin
1 kwietnia 2011 – Kraków
4 kwietnia 2011 – Zielona Góra
11 kwietnia 2011 – Łódź
15 kwietnia 2011 – Legnica

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” do Wielkiego Finału organizowany przez magazyn komputerowy „CHIP”:
do 15 maja 2011 r.

PROJEKT LOGOTYPU DLA NIEPELNOSPRAWNI.PL:
od 16 do 31 maja 2011 r.

SZKOLENIA SENIORA:
od 27 kwietnia do 31 maja 2011 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ:
16 czerwca 2011 r. we Wrocławiu

źródło: Dialog

News 5 wskazówek, jak stworzyć szybką i zoptymalizowaną stronę internetową

Jeśli chcemy, żeby naszą stronę internetową odwiedzało jak najwięcej użytkowników i żeby łatwo było znaleźć ją w wyszukiwarce, powinniśmy zadbać o to, aby spełniała kryteria wymienione we Wskazówkach dla Webmasterów Google. czytaj więcej

News Serwis iPhone w Warszawie - postaw na doświadczenie i bezpieczeństwo

Słysząc o urządzeniach Apple, kojarzonych z charakterystycznym logo z nadgryzionym jabłkiem, większość osób prawdopodobnie przypomina sobie o Macbookach i iPhone'ach. Firma Apple słynie z wysokogatunkowych sprzętów o wysokiej wydajności wynikającej z imponujących parametrów technicznych. Niestety, są to urządzenia niezwykle delikatne, które często po stosunkowo niegroźnych sytuacjach potrzebują serwisu – zwłaszcza pogwarancyjnego.Warto wtedy zadbać o pewność, że serwisanci doskonale wiedzą jak obchodzić się ze smartfonami typu iPhone. Serwis Warszawa GSM-URSUS.pl to bez wątpienia odpowiedni zespół specjalistów, którzy są w stanie pomóc CI z każdym problemem. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź poniższy materiał i zobacz, kiedy warto skontaktować się z firmą GSM-URSUS.pl w celu zlecenia naprawy iPhona.

czytaj więcej

News Pokrowce na telefon. Czemu warto ich używać?

Etui na smartfony to z całą pewnością najczęściej kupowane akcesoria GSM. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Lista zalet związanych z korzystaniem z tego typu gadżetów jest naprawdę długa i obejmuje nie tylko poprawę wyglądu urządzenia. Jeśli do tej pory nie pomyśleliście, że zakup futerału na telefon może być dobrym rozwiązaniem, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, czemu warto się na niego zdecydować oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. czytaj więcej

News Serwis telefonów Samsung Warszawa - gdzie szybko, tanio i skutecznie naprawić smartfon?

Nie ma chyba nic gorszego niż zepsuty telefon. W końcu smartfon to urządzenie, które każdy z nas ma przy sobie przez niemal 24 godziny. Dlatego też w razie usterki koniecznie musimy postawić na serwis, który zajmie się naprawą nie tylko skutecznie, ale i szybko. Jak znaleźć taki w Warszawie? czytaj więcej