Archiwalne

Numeracja 0300 i 0400 do lamusa

01.09.2008

Zbliża się termin wprowadzania zmian w numeracji publicznych sieci telefonicznych, wynikający z rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie Planu Numeracji Krajowej.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przypomina, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lutego 2008 r. w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych (Dz. U. Nr 52 z 2008 r., poz. 307) przewiduje się wprowadzenie poniższej zmiany w zasadach wybierania numerów dostępu do usług sieci inteligentnej (IN) w Polsce.

Do dnia 30 listopada 2008 r. wyróżniki sieci WST=30 i WST=40 funkcjonują na dotychczasowych zasadach. Natomiast od dnia 1 grudnia 2008 r. następuje zmiana wyróżników sieci, odpowiednio WST=30 na WST=70, gdzie w numerze NDIN=WST+SPQMCDU litera S przyjmie wartość 3 i WST=40 na WST=70, gdzie w numerze NDIN=WST+SPQMCDU litera S przyjmie wartość 4.

W praktyce będzie to dla abonentów oznaczać konieczność wybierania zamiast dotychczasowych numerów rozpoczynających się od 0-300 lub 0-400 numerów rozpoczynających się odpowiednio od 0-703 lub 0-704.

Przykładowo: numer 300 123 456 od dnia 1 grudnia 2008 r. przyjąłby postać 703 123 456, a numer 400 123 456 przyjąłby postać 704 123 456.

Jednocześnie jednak do dnia 1 marca 2009 r. zapewniona będzie bezpłatna automatyczna informacja słowna o zaistniałej zmianie w przypadku użycia schematu wybierania z wyróżnikami sieci WST=30 i WST=40.

źródło: UKE

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News 5 wskazówek, jak stworzyć szybką i zoptymalizowaną stronę internetową

Jeśli chcemy, żeby naszą stronę internetową odwiedzało jak najwięcej użytkowników i żeby łatwo było znaleźć ją w wyszukiwarce, powinniśmy zadbać o to, aby spełniała kryteria wymienione we Wskazówkach dla Webmasterów Google. czytaj więcej

News Jak przyspieszyć proces pakowania przesyłek w swojej firmie?

Zakupy przez Internet klientom wydają się niezwykle proste. Wystarczy chwila aby znaleźć produkty, które chce się zakupić, zapłacić i dostać informacje na temat wysyłki zamówienia. Ze względu na to, jak bardzo prosty i szybki jest to proces firmy muszą znaleźć sposoby, pozwalające na błyskawiczne pakowanie i wysyłanie produktów. Ponadto istotne jest także dbanie o bezpieczeństwo przesyłek, które mogą przecież ulec uszkodzeniu w procesie doręczania. Foliopaki kurierskie to rozwiązanie które posiada wszystkie pozytywne cechy, sprawiające, że zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci są z niego zadowoleni. czytaj więcej

Case Study Wymiana trzech central analogowych na jedną centralę IP PBX

3 lokalizacje klienta i w każdej z nich analogowa centrala telefoniczna. Do każdej centrali doprowadzonych po kilka telefonicznych linii analogowych z których korzystało od 50-ciu do 60-ciu użytkowników. Ciągle zajęte linie telefoniczne, brak możliwości dodzwonienia się i brak komunikacji pomiędzy lokalizacjami. Codzienna męczarnia z telefonami dla wszystkich. Taki zastaliśmy obraz telekomunikacji w trzech budynkach klienta. Jak to rozwiązaliśmy? czytaj więcej