Archiwalne

Jak drukować wiadomości tekstowe SMS ze smartfonów z systemem Windows Phone oraz Android?

31.08.2016

Jak drukować wiadomości tekstowe SMS ze smartfonów z systemem Windows Phone oraz Android?

Aplikacja SMS easy Reader&Printer jest dostępna online w tym miejscu: http://sms-vmsg.org

Jakie są główne zalety narzędzia?

Przede wszystkim pozwala na odczytywanie plików zapisanych w formacie sms.vmsg, których nie da się otworzyć z poziomu komputera przy pomocy jakiegokolwiek edytora tekstu, co przez dłuższy czas uniemożliwiało użytkownikom wielu nowszych modeli telefonów, przeglądanie, archiwizację i drukowanie swojej korespondencji SMS-owej.

Aplikacja współpracuje praktycznie ze wszystkimi modelami smartfonów, w tym pracujących na systemie operacyjnym Windows Phone i systemie Android. Niezależnie od tego z jakiego modelu korzystamy, obsługa narzędzia jest bardzo prosta i całość odbywa się online w ciągu kliku minut. Wystarczy, że dane zapisane w pliku .vmsg importujemy do aplikacji i korzystając z menu po lewej stronie wybierzemy interesującą nas funkcję. Treść korespondencji możemy filtrować po wybranych frazach, informacjach o nadawach i odbiorcach lub dacie wiadomości. SMS-y zapisujemy na dysku lub bez problemu drukujemy. Na stronie znajduje się zresztą wyczerpująca instrukcja obsługi.

Co więcej, narzędzie jest darmowe. Skorzystanie z niego nie stanowi najmniejszego ryzyka, bowiem po ukończeniu edycji, plik możemy bezpiecznie skasować i zyskać pewność, że nasza korespondencja nie trafi do osób trzecich.

Komu przyda się nowe rozwiązanie?

Na pewno wszystkim użytkownikom, którzy ze względów sentymentalnych lub biznesowych wyrobili w sobie słuszny nawyk archiwizowania wiadomości na wypadek kradzieży lub uszkodzenia telefonu. Pamiętajmy również, że treść SMS-ów może stanowić element dowodu w rozprawie sądowej. Dzięki aplikacji SMS easy Reader&Printer zyskujemy wygodę i oszczędzamy czas, bo korespondencji nie musimy przepisywać „ręcznie”.