Archiwalne

Internet tuż nad morzem

11.07.2007

Kto ma laptopa bądź palmtopa z wbudowaną karta WiFi, może usiąść na sopockiej lub kuźnickiej plaży (najlepiej pod parasolem) i korzystać z bezprzewodowego, bezpłatnego Internetu oferowanego przez Wirtualną Polskę.

Kto takiego urządzenia nie posiada, powinien udać się na sopockie bądź kuźnickie molo, by tam znaleźć darmową kawiarenkę WP. Już trzeci rok z rzędu mieszkańcy Sopotu oraz przebywający w kurorcie turyści mogą korzystać z całodobowej, bezpłatnej Letniej Kawiarenki Wirtualnej Polski.

Portal udostępnił dziesięć nieodpłatnych stanowisk komputerowych, by każdy, kto chce wysłać mail z wakacyjnymi pozdrowieniami, sprawdzić stan konta po weekendowych szaleństwach, odszukać listę wakacyjnych trójmiejskich atrakcji, mógł to zrobić szybko i bez najmniejszego kłopotu.

W Kuźnicy tego lata kawiarenka WP (z pięcioma stanowiskami) działa po raz pierwszy, w godzinach: 8:00 – 18:00.

W każdy wtorek i piątek gośćmi czata w Letniej Kawiarence Wirtualnej Polski będą znane postaci świata kultury i rozrywki. „Po raz pierwszy przebieg piątkowych czatów i przedweekendowych wydarzeń na sopockim molo będzie można śledzić jednocześnie w telewizji, radiu i Internecie. Przy tym każdy, kto zechce zadać pytanie ‘przesłuchiwanej’ gwieździe będzie mógł to zrobić osobiście, mailowo bądź sms-em. Z dwóch ostatnich form na pewno korzystać będą widzowie 4fun.tv oraz słuchacze radia Hit FM, którzy co piątek, od 16.00 do 17.00 będą mogli widzieć i słyszeć, co dzieje się w Letniej Kawiarence. Show z gwiazdami rozpoczynamy 13 lipca, a kończymy 31 sierpnia.” – mówi Ewa Cięszka z Wirtualnej Polski, odpowiedzialna za projekt.

Wszystkie „piątki w Letniej Kawiarence” prowadził będzie Radosław Nałęcz, rano redaktor muzyczny Wirtualnej Polski, wieczorem – prezenter radia Hit FM. Wraz z odwiedzającymi kawiarenkę spróbuje odkryć największe tajemnice i skandale gwiazd, podpowiedzieć, co i gdzie można robić w Trójmieście, polecić najlepsze kluby i najciekawsze imprezy.

W zeszłym roku sopocką kawiarenkę WP odwiedziło ponad 26 tysięcy osób. „Przychodzili do nas internauci w różnym wieku. Niektóre osoby doskonale radziły sobie w Sieci, inne dopiero się uczyły, korzystając z podpowiedzi pracowników portalu. – opowiada Ewa Cięszka – Mamy nadzieje, że w tym roku kawiarenka WP będzie najbardziej obleganym miejscem w Sopocie, także ze względu na fakt, że co piątek 4fun.tv emitował będzie stąd program na żywo.”

Pierwszymi gośćmi Letniej Kawiarenki WP, w piątek 13 lipca, WP będą Ziemowit i Mieszko z „Grupy Operacyjnej”.

Patronami sopockiej kawiarenki WP są: 4fun.tv oraz Hit FM.

źródło: Wirtualna Polska

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Dlaczego warto korzystać z chmury?

Rośnie popularność chmury obliczeniowej. Firmy dostrzegają zalety korzystania z cloud computingu i doceniają morze możliwości, jakie oferują poszczególne rodzaje chmury. Zobacz, co dzięki temu możesz zyskać firma. czytaj więcej