Archiwalne

Internet tuż nad morzem

11.07.2007

Kto ma laptopa bądź palmtopa z wbudowaną karta WiFi, może usiąść na sopockiej lub kuźnickiej plaży (najlepiej pod parasolem) i korzystać z bezprzewodowego, bezpłatnego Internetu oferowanego przez Wirtualną Polskę.

Kto takiego urządzenia nie posiada, powinien udać się na sopockie bądź kuźnickie molo, by tam znaleźć darmową kawiarenkę WP. Już trzeci rok z rzędu mieszkańcy Sopotu oraz przebywający w kurorcie turyści mogą korzystać z całodobowej, bezpłatnej Letniej Kawiarenki Wirtualnej Polski.

Portal udostępnił dziesięć nieodpłatnych stanowisk komputerowych, by każdy, kto chce wysłać mail z wakacyjnymi pozdrowieniami, sprawdzić stan konta po weekendowych szaleństwach, odszukać listę wakacyjnych trójmiejskich atrakcji, mógł to zrobić szybko i bez najmniejszego kłopotu.

W Kuźnicy tego lata kawiarenka WP (z pięcioma stanowiskami) działa po raz pierwszy, w godzinach: 8:00 – 18:00.

W każdy wtorek i piątek gośćmi czata w Letniej Kawiarence Wirtualnej Polski będą znane postaci świata kultury i rozrywki. „Po raz pierwszy przebieg piątkowych czatów i przedweekendowych wydarzeń na sopockim molo będzie można śledzić jednocześnie w telewizji, radiu i Internecie. Przy tym każdy, kto zechce zadać pytanie ‘przesłuchiwanej’ gwieździe będzie mógł to zrobić osobiście, mailowo bądź sms-em. Z dwóch ostatnich form na pewno korzystać będą widzowie 4fun.tv oraz słuchacze radia Hit FM, którzy co piątek, od 16.00 do 17.00 będą mogli widzieć i słyszeć, co dzieje się w Letniej Kawiarence. Show z gwiazdami rozpoczynamy 13 lipca, a kończymy 31 sierpnia.” – mówi Ewa Cięszka z Wirtualnej Polski, odpowiedzialna za projekt.

Wszystkie „piątki w Letniej Kawiarence” prowadził będzie Radosław Nałęcz, rano redaktor muzyczny Wirtualnej Polski, wieczorem – prezenter radia Hit FM. Wraz z odwiedzającymi kawiarenkę spróbuje odkryć największe tajemnice i skandale gwiazd, podpowiedzieć, co i gdzie można robić w Trójmieście, polecić najlepsze kluby i najciekawsze imprezy.

W zeszłym roku sopocką kawiarenkę WP odwiedziło ponad 26 tysięcy osób. „Przychodzili do nas internauci w różnym wieku. Niektóre osoby doskonale radziły sobie w Sieci, inne dopiero się uczyły, korzystając z podpowiedzi pracowników portalu. – opowiada Ewa Cięszka – Mamy nadzieje, że w tym roku kawiarenka WP będzie najbardziej obleganym miejscem w Sopocie, także ze względu na fakt, że co piątek 4fun.tv emitował będzie stąd program na żywo.”

Pierwszymi gośćmi Letniej Kawiarenki WP, w piątek 13 lipca, WP będą Ziemowit i Mieszko z „Grupy Operacyjnej”.

Patronami sopockiej kawiarenki WP są: 4fun.tv oraz Hit FM.

źródło: Wirtualna Polska

News Telewizor 32 cale czy 40 cali?

Wiele osób kupując telewizor, stawia na jak największy rozmiar. Czy jest to dobre podejście? Przecież nie zawsze więcej znaczy lepiej. Przy wyborze wielkości ekranu musimy kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Telewizory w rozmiarach 32 i 40 cali to raczej mniejsze modele, jednak mogą sprawdzić się bardzo dobrze w niektórych przypadkach. Jaki rozmiar wybrać — 32 czy 40 cali? czytaj więcej

News Xiaomi Mi 11 Lite, Mi11 oraz Mi 11 Pro – czym się wyróżniają

Xiaomi to marka smartfonów, które cieszą się coraz większym powodzeniem w naszym kraju i wiele osób chce z nich korzystać na codzień. Ostatnia seria Mi 11 pokazuje, że urządzenia te są bardzo zaawansowane technicznie i nie odbiegają od innych, topowych marek. Zobacz co wyróżnia trzy modele tego producenta: Xiaomi Mi 11 Lite, Xiaomi Mi 11 i Xiaomi Mi 11 Pro. czytaj więcej