Archiwalne

Ignacio Irurita obejmuje stanowisko Wiceprezesa ds. Technicznych w GTS CE

02.09.2008

Ignacio Irurita został powołany na stanowisko Wiceprezesa ds. Technicznych w spółce GTS Central European Holding B.V. (GTS CE) - operatora telekomunikacyjnego w Europie Środkowej.

Na nowym stanowisku Ignacio Irurita będzie odpowiadał za zarządzanie regionalną siecią GTS CE, ujednolicanie sieci krajowych oraz stworzenie wspólnej platformy operacyjnej dla jednostek zależnych grupy. Swoje obowiązki będzie pełnił w Pradze, w Czechach.

„Stworzenie centralnego stanowiska do spraw technicznych w GTS CE jest elementem naszej strategii skonsolidowania oraz ujednolicenia działań grupy” - wyjaśnia Adam Sawicki, Prezes Grupy GTS CE, i dodaje: „Bardzo się cieszę, że Ignacio do nas dołączył. Dzięki jego rozległej wiedzy informatycznej, wiedzy dotyczącej sieci, niezwykłym zdolnościom kierowniczym oraz bogatemu doświadczeniu będziemy wiedzieli, w jakim kierunku mamy iść, aby zoptymalizować zarówno sieć szkieletową, jak i dostępową. Wszystkie te działania powinny umożliwić nam osiągnięcie ostatecznego celu, jakim jest zwiększenie wydajności oraz utrzymanie konkurencyjności naszej firmy”.

Ignacio Irurita od wielu lat działa w europejskim sektorze telekomunikacyjnym. W latach 1993-1998 pełnił obowiązki dyrektora technicznego w czołowej niezależnej hiszpańskiej stacji telewizyjnej Antena 3. W roku 1998 objął stanowisko dyrektora ds. technicznych u hiszpańskiego operatora telekomunikacyjnego Colt Telecom Spain w Madrycie. Następnie został powołany na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych COLT Telecom na Europę Południową oraz pełnił obowiązki dyrektora Colt Telecom Group w Londynie, gdzie odpowiadał za projektowanie sieci i produktów Grupy oraz działanie sieci i systemów. Przed objęciem stanowiska w GTS CE pracował dla hiszpańskiego operatora Ono Cableuropa w Madrycie jako szef działu rozwiązań dla przedsiębiorstw (Enterprise Business Unit).

Ignacio Irurita ukończył wydział inżynierii telekomunikacyjnej na Politechnice Madryckiej. Zdobył tytuł MBA na IESE, na Uniwersytecie w Navarra. Ukończył magisterskie studia menedżerskie w London Business School. Ignacio Irurita urodził się w Madrycie w 1965 r. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Lubi uprawiać biegi długodystansowe, jazdę na nartach oraz sporty wodne. Lubi również czytać i podróżować.

źródło: GTS CE

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Jakie są zalety terminala płatniczego?

Płacenie za zakupy kartą lub telefonem staje się coraz bardziej powszechne. Jaki terminal płatniczy wybrać? I w jaki sposób można otrzymać go za darmo i jednocześnie w pełni korzystać z jego możliwości? czytaj więcej

News PB TRAINING – profesjonalne szkolenia dla elektroników

O tym, jak szybko rozwija się dana firma i w jaki sposób jest postrzegana w swoim otoczeniu biznesowym, najczęściej decyduje rozwój zawodowy zatrudnionych w niej pracowników. Inwestycja w poszerzanie kompetencji kadry, w zdobywanie nowych umiejętności przez specjalistów i podnoszenie kwalifikacji wszystkich członków poszczególnych zespołów to priorytety dla każdej firmy, która chce nie tylko istnieć, ale także być konkurencyjna na współczesnym rynku. Aby wspomóc polskie firmy z szeroko rozumianej branży elektronicznej i ułatwić im dostęp do najwyższej jakości specjalistycznych usług szkoleniowych, PB Technik oferuje elektronikom szeroki wybór certyfikowanych szkoleń IPC, prowadzonych przez doświadczonych szkoleniowców posiadających wszelkie wymagane kompetencje oraz bogatą wiedzę. czytaj więcej